Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Mateusz Cierniak: „Każde zwycięstwo uskrzydla”

16/07/2020 12:38:30
Redakcja

– Przemysław Frączek: Jak się czuje 18 letni zawodnik, który zostaje – nie można tego inaczej określić – bohaterem meczu i to w dodatku wyjazdowego?
– Mateusz Cierniak:
Czuję się bardzo dobrze, czuję dużą radość z mojego wyniku i mam nadzieję, że nadal będzie mi tak dobrze szło. Oczywiście dołożę wszelkich starań, aby nadal się rozwijać i robić dobry wynik.

– PF: Zasygnalizowałeś bardzo dobrą formę już podczas meczu Północ – Południe. Czy tamten start pomógł Ci w jakiś sposób w sobotnim meczu? Wiedziałeś już jak będzie zmieniał się tor w trakcie spotkania?
– MC: Tak, dużo mi pomógł ten start. Wiedziałem mniej więcej jak poruszać się na tym torze, jak może się zachowywać tor w trakcie zawodów. Był to więc dobry trening przed tym meczem ligowym.

– PF: Pojechałeś pod koniec spotkania w trzech bardzo ważnych biegach i wszystkie je wygrałeś. Czy taki maraton jest bardziej obciążający fizycznie, czy może to presja rośnie z biegu na bieg?
– MC: Jak się jest dobrze przygotowanym fizycznie do sezonu, to taka jazda kilka biegów pod rząd nie sprawia problemów. Jedyny minus jest taki, że motocykl jest ciężko schłodzić w tak szybkim tempie. A presja… cóż, chyba jej wtedy nie miałem. Przed startem myślę o tym, żeby zdążyć do biegu i pojechać jak najlepiej.

– PF: Już na samym początku sezonu widać, że zrobiłeś olbrzymi postęp. Jak to się dzieje, że w zimie, kiedy przecież nie startujesz na torze, możesz nabrać takiej dojrzałości w jeździe?
– MC: Jestem starszy o tej kilka miesięcy, więc zmieniło się już w jakiś sposób moje myślenie. W poprzednim sezonie trochę pojeździłem i zebrałem cenne doświadczenie z toru, które teraz zaprocentowało.

– PF: Nawet najlepszy zawodnik niewiele będzie w stanie zrobić, jeżeli sprzęt nie będzie spisywał się odpowiednio. Ty chyba jesteś bardzo zadowolony z motocykli?
– MC:
Tak, jestem zadowolony z mojego sprzętu. Na ten moment sprawuje się bardzo dobrze i mam nadzieję, że będzie tak do końca sezonu. Oczywiście w tym miejscu kieruję ogromne podziękowania dla Głównego Partnera Grupy Azoty oraz wszystkich moich indywidualnych sponsorów tj. firm: Tek-pak, Papitar, Nad Stawkiem INVEST, Pro-fis, Panu Arturowi Taraszce  i Panu Przemysławowi Putlakowi z Irlandii Północnej, dzięki którym mogę mieć tak dobre motocykle.

– PF: Zmagania ligowe w tym sezonie będą niezwykle intensywne. Wykorzystasz chwilę do odpoczynku nad morzem (rozmowa przeprowadzona bezpośrednio po meczu)?
– MC: Rozgrywki będą intensywne. Jazdy będzie dużo w krótkim czasie, ale akurat mnie to cieszy. Oczywiście każda chwila, nawet jedna godzinka nad morzem jest przyjemna i właśnie to wykorzystuję.

– PF: Na koniec dwa słowa o najbliższym rywalu. Wszyscy wiedzę, że drużyna z Torunia jest zdecydowanym faworytem ligi. Takie zwycięstwo w Gdańsku może was na tyle uskrzydlić, że będziecie w stanie również pokonać takiego faworyta jak Toruń?
– MC: Każde zwycięstwo uskrzydla, więc tak jest i w tym przypadku. Drużyna z Torunia jest faworytem, ale dlaczego by tego faworyta nie pokonać? To jest sport, wszystko jest możliwe. Na pewno dołożymy z kolegami z drużyny wszelkich starań aby tak było.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST