Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Martin Vaculik o startach w Grand Prix

09/10/2013 0:00:00
Redakcja

Tegoroczny sezon nie był udany dla Martina Vaculika. Zawodnik Jaskółek średnio spisywał się w rozgrywkach Enea Ekstraligi, nie wypadł także dobrze w cyklu Grand Prix.

Pomimo słabej postawy w elitarnym cyklu Słowak odnajduje w swoich startach pozytywne aspekty. – Grand Prix jest za mną i chciałbym podziękować działaczom, że dali mi szansę być między najlepszymi zawodnikami na świecie, bo to doświadczenie, którego nie zdobędę nigdzie indziej. Bardzo cieszę się z tego, że mogłem tutaj startować. Choć wyniki nie były najlepsze to dużo dał mi ten sezon i wiem, co zrobić, żeby w następnym roku było lepiej – powiedział.

Martin Vaculik otrzymał przed sezonem stałą dziką kartę na starty w Grand Prix. Jednak jak sam przyznaje nie był do końca gotowy na rywalizację w cyklu. – Nie jestem przygotowany na Grand Prix. Potrzebuję jeszcze wiele turniejów, żeby ścigać się na wysokim poziomie. Wrócę tu jednak i będę walczył o tytuł mistrza świata. Jest jeszcze czas na to, a mi się nie spieszy. Najważniejsze, żeby dobrze punktować w ligach oraz cało dojechać do końca sezonu – zapowiedział.

Słowak krótko podsumował mijający sezon. – Mam medale z dwóch lig i jestem mistrzem Europy. Wiadomo, że mogłem robić dużo więcej punktów, ale jest, jak jest – podsumował.

Zawodnik Unii Tarnów przyznaje, że ciężko mu się jeździło w tym sezonie w Grand Prix. Starty w SEC były dla niego mniej stresujące, stąd też wynik był dużo lepszy.  – Tam o coś walczyłem, a w Grand Prix, jak popatrzyłem na wyniki przed zawodami to nie chciało mi się o nic walczyć, dlatego też ta jazda w GP była trochę inna niż w Europie. Nie czułem stresu, lecz więcej się skupiłem, bo tam o coś mi szło. Walczyłem o mistrzostwo i taka była różnica. Cieszę się, że to już koniec sezonu – zakończył Martin Vaculik.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST