Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Marko Lewiszyn: “Źle odczytałem tor w końcowej części spotkania”

07/06/2023 20:51:32
Redakcja

– Grupa Azoty Unia Tarnów przegrała w Gnieźnie ze Startem 37:53. Początek i środek zawodów mieliście dobry, bo do 10. biegu nawet prowadziliście. Co stało się w tamtym momencie, że w końcówce meczu wyglądało to tak słabo? Sam po trzech biegach miałeś osiem punktów z bonusem, później – po upadku w dziewiątym wyścigu – było już gorzej.
– Miałem trochę nieudany bieg z drugiego pola, ten, w którym zanotowałem upadek z Kacprem Gomólskim. Po nim skorzystałem z innego motoru, na którym pojechałem w powtórce, ale on nie był zbyt dobry. Później poradziliśmy sobie jednak i w następnych moich wyścigach startowałem na innym motocyklu. Mimo wszystko trochę źle odczytałem tor w tej końcowej części spotkania i stało się tak, a nie inaczej. Jeśli chodzi o ostatni bieg, to nie jestem pewny, czy decyzja o moim wykluczeniu była słuszna, ale jest, jak jest.

– A co stało się właśnie w tym ostatnim wyścigu, gdy ponownie upadłeś z Kacprem Gomólskim i zostałeś wykluczony? Podskoczyłeś na koleinie, czy była to normalna sytuacja torowa, wynikająca z ferworu walki?
– Ja jechałem swoje, po prostu wynosiłem się trochę szerzej i nie widziałem rywala. On zahaczył o moje koło, a ja zostałem wykluczony. Gdy jednak wcześniej on „zgarnął” mnie w pierwszym łuku, to sędzia dopuścił do powtórki w czterech. Rozumiem, że tym razem było to trzecie okrążenie i trzeba było kogoś wykluczyć, ale ja jechałem swoje. Po prostu wysunąłem się trochę szerzej, jadąc za Rene Bachem i tak się to właśnie zakończyło.

– Czy tor w Gnieźnie pod koniec spotkania tak diametralnie się różnił? Widzieliśmy, że bardzo się kurzyło, pomimo zalania go zbyt dużą ilością wody po czwartym wyścigu. W ostatniej części meczu rywale wychodzili ze startu jednak zdecydowanie lepiej niż wcześniej.
– Nie wiem, po prostu w drugiej połowie spotkania to gospodarze dopasowali się do tego toru lepiej i koniec. Być może pogubiliśmy się w tych ustawieniach. Nie wiem w sumie, co mógłbym więcej dodać na ten temat.

– Co można powiedzieć przed rewanżem ze Startem Gniezno, który czeka Was już 18 czerwca na torze w Tarnowie? Do odrobienia będzie wtedy 16 punktów. To dużo, dlatego skupicie się na wygranej, a przy dobrych okolicznościach można pomyśleć o bonusie, prawda?
– Trudno powiedzieć. Zobaczymy za dwa tygodnie, jaki wynik uda nam się osiągnąć.

Rozmawiał: Stanisław Wrona

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST