Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Marek Cieślak o Krystianie Rempale

26/06/2013 0:00:00
Redakcja

W ostatnich tygodniach sporo kontrowersji wywołuje temat Krystiana Rempały. Syn byłego zawodnika Unii Tarnów – Jacka Rempały podpisał ostatnio umowę z klubem z Rzeszowa.

Niezadowolony z tego powodu jest trener Jaskółek. – Na pewno nie jestem z tego tytułu szczęśliwy – mówi.

Szkoleniowiec Unii jest całą sytuacją zaskoczony, gdyż był przekonany, że młody zawodnik będzie reprezentował barwu Jaskółek.– Nie mam na ten temat za wiele do powiedzenia. To jest już fakt, stało się to, co się stało. Na pewno nie jestem z tego tytułu szczęśliwy, ale na tym cała sprawa się kończy. Było wiele niejasności. Co innego mówił prezes klubu, co innego ojciec zawodnika. Przyjmuję, że jest jak jest. Co do powodów takiej decyzji, to być może je znam, pewnie zna je także pan i każdy z nas, ale po co to rozdrabniać? Fakty są takie, że Krystian jest zawodnikiem klubu z Rzeszowa. To dla mnie w pewnym sensie zaskoczenie, bo wiedziałem, że strony mają się dogadać. Trudno powiedzieć, czy wcześniej nie było już jakichś innych planów, o których człowiek nie wiedział. Chłopak z nami trenował, jeździł na obozy. Startował przy tym na innych obiektach, ale u nas najwięcej. Dziś można tylko sobie powiedzieć, że trochę głupio to wyszło. Życzę mu jednak, żeby jak najlepiej się rozwijał, bo to rzeczywiście jest talent. Polska może mieć fajnego juniora i to jest najważniejsze. A być może kiedyś będzie jeździł w Tarnowie. Przecież nie podpisał kontraktu na sto lat, tylko na określony czas – powiedział Marek Cieślak.

Zdaniem Marka Cieślaka, młodego zawodnika może czekać duża kariera, gdyż posiada bardzo duży potencjał. – Wróżę mu dużą przyszłość, ale to jeszcze jest dziecko. To drobny chłopaczek. W tym momencie nie można go już ustawiać pod jakiś konkretny wynik. On się ma teraz bawić w żużel i w ten sposób rozwijać. Ważne jest zbieranie powoli doświadczeń, żeby nie złapać jakiejś kontuzji na początku kariery. To jest jeszcze bardzo delikatny chłopak. Talent ma bez dwóch zdań – przekonuje.

Istotna będzie także rola Jacka Rempały w wychowaniu młodego zawodnika.  – Na pewno Krystian będzie mieć odpowiednią opiekę. Jestem przekonany, że ojciec zadba o to, by posiadał przyzwoity sprzęt. Jeżeli chce się konkurować z rówieśnikami, też trzeba mieć szybkie motocykle. Nie można jednak stawiać przed nim nie wiadomo jakich wymagań. On ma się uczyć. Czy przegra, czy wygra to cały czas będzie jego edukacja. Powinien jeździć jak najwięcej młodzieżówek i zbierać doświadczenie na różnych torach. Nie można mu prać mózgu, że teraz to musisz wygrać ten konkretny bieg. On się powinien bawić i myślę, że tak będzie. Jacek to jest rozsądny facet i na pewno o to zadba – zakończył Marek Cieślak.

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST