Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Maciej Janowski zadowolony z występu w Częstochowie

14/07/2013 0:00:00
Redakcja


Reprezentacja Polski
bezproblemowo wywalczyła dzisiaj awans do finału Drużynowego Pucharu Świata. Niemały wkład w końcowy sukces miał jeden z liderów JaskółekMaciej Janowski, który wywalczył trzynaście punktów. Tym samym Magic udowodnił swoją przydatność w Drużynie.

Polacy w końcowej klasyfikacji wyprzedzili Australijczyków, aż o czternaście punktów. – Cieszymy się z awansu do finału. W Pradze będziemy walczyć o mistrzowski tytuł, a co się uda zrobić to zobaczymy – stwierdził krótko zawodnik Unii Tarnów.

Bardzo dobrym występem Maciek udowodnił, że trener Marek Cieślak się nie pomylił przy wyborze „czwórki” na półfinał w Częstochowie. – Nikomu nie musiałem nic udowadniać, wyłącznie sam sobie. Pokazałem za to trenerowi Cieślakowi, że może na mnie liczyć. Dograliśmy na częstochowski tor zupełnie nowy motocykl, na którym nigdy wcześniej się nie ścigałem – przyznał reprezentant Polski.

Polacy pokazali rywalom, że w tym roku celują w złoto. Wykorzystali jednak fakt, że większość reprezentacji przyjechała w mocno osłabionych składach. U Australijczyków zabrakło kontuzjowanego Chrisa Holdera, a u Rosjan braci Łagutów i Emila Sajfutdinowa. – Jechaliśmy bardzo dobrze i nie ma co mówić, że przeciwnicy byli słabi. Wiadomo, nie startowali oni w swoich najmocniejszych składach, ale my nie jechaliśmy słabo. Potrafiliśmy wygrywać biegi po walce i jechaliśmy bardzo pewnie. Gdyby Rosjanie przyjechali w najmocniejszym składzie, to byłoby zdecydowanie ciekawsze widowisko. My w zeszłym roku też mieliśmy bardzo dużo problemów i kontuzji. Tak to jest w tym sporcie – zakończył Maciej Janowski.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST