Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Łukasz Sady o składzie i sponsorach Jaskółek

13/11/2013 0:00:00
Redakcja

Sezon żużlowy na dobre zakończył się ponad miesiąc temu. Od tego momentu trwa w Enea Ekstralidze bardzo burzliwy sezon transferowy. Wiele klubów kompletuje składy oraz dopina budżet na nowy sezon. Nie inaczej jest w Tarnowie. O planach kadrowych oraz finansach wypowiedział się Prezes Unii TarnówŁukasz Sady.

Obecnie zarząd klubu pracuje nad uzyskaniem licencji na starty w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce w sezonie 2014. – Przygotowujemy w tej chwili stosowne dokumenty, które są niezbędne do uzyskania licencji i czekamy na audyt z Enea Ekstraligi – powiedział Łukasz Sady. Trwają także prace na przyszłorocznym składem Jaskółek. Prezes Unii nie ukrywa, że chciałby zatrzymać wszystkich zawodników z brązowej drużyny. – Prowadzimy rozmowy ze wszystkimi zawodnikami z tegorocznego teamu. Na chwilę obecną najbliżej porozumienia i podpisania kontraktów są Martin Vaculik, Artem Łaguta, Janusz Kołodziej oraz Kacper Gomólski – powiedział sternik tarnowskiego klubu. Nadal niewiadoma jest jednak przyszłość jednego z liderów Jaskółek Macieja Janowskiego.

Prezes tarnowian liczy, że czwarty rok z rzędu z Jaskółką na plastronie startować będzie Leon Madsen. Duńczyk po perypetiach zdrowotnych w minionym sezonie był silnym punktem drużyny w meczach na domowym torze, nieco gorzej wiodło mu się w spotkaniach wyjazdowych. – Trwają rozmowy z Leonem Madsenem. Liczę na jego pozostanie w drużynie, w przeciwnym razie mamy alternatywę – powiedział. Włodarze tarnowskiego klubu liczą na utrzymanie dotychczasowego składu. Nie jest jednak tajemnicą, że w drużynie ma pojawić się nowy zawodnik. – Uzgodniliśmy już warunki kontaktu z Krzysztofem Buczkowskim i w najbliższych dniach podpiszemy kontakt – uciął krótko Łukasz Sady.

Niezwykle ważnym aspektem jest dogranie nie tylko spraw kadrowych, ale także sponsorskich. W ostatnich latach finanse klubowe opierały się w głównej mierze o Grupę Azoty oraz o Tauron Polska Energia. Łukasz Sady ma nadzieję na dalszą współpracę z tymi firmami. – Głównymi partnerami będą najpewniej Grupa Azoty S.A. i Tauron Polska Energia. Rozpoczynamy poważne rozmowy z dotychczasowymi oraz nowymi sponsorami. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że to niezwykle trudne, a także praco i czasochłonne działanie – wyjaśnił.

Sporo kontrowersji w ostatnim czasie wywołał regulamin rozgrywek. Do końca nie było pewne czy będzie nadal obowiązywał KSM. Ostatecznie od nowego sezonu został on zniesiony, a w zamian wprowadzono regulamin finansowy. – Byłem zwolennikiem KSM, chyba byłby lepszym rozwiązaniem niż limity finansowe – zakończył prezes tarnowskiego klubu Łukasz Sady.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST