Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Łukasz Sady ma nadzieję na bezproblemową licencję

03/10/2013 0:00:00
Redakcja

Tegoroczny sezon ligowy Unia Tarnów zakończyła na trzecim miejscu. Oprócz spraw sportowych bardzo ważne są także kwestie organizacyjne oraz finansowe. W rozmowie ze SportoweFakty.pl Łukasz Sady mówi o aktualnej sytuacji Klubu.

Ostatnio w Dzienniku Polskim pojawiał się informacja o możliwości rezygnacji Grupy Azoty ze sponsoringu tarnowskich żużlowców.  Łukasz Sady zapewnia, że nie ma takiego zagrożenia. – Nic mi na ten temat nie wiadomo. Z tego, co wiem, w tej chwili w grupie Azoty trwa badanie przełożenia sponsoringu na efekt marketingowy. Mogę również powiedzieć, że spółka żużlowa i wszyscy nasi partnerzy przygotowują się już zarówno do najbliższych zawodów jak i przyszłego sezonu – powiedział.

Prezes Klubu uspokaja, że sytuacja finansowa tarnowskiego klubu jest stabilna, zauważając, że większość innych ośrodków także zmaga się z podobnymi problemami.  – Śmiem twierdzić, że w żadnym klubie nie jest różowo. Zdaje się, że wszędzie są mniejsze lub większe zaległości. Nie jest tajemnicą, że w naszym przypadku też były jakieś problemy finansowe. Z roku na rok staraliśmy się wszystko rozliczać i zerować. Jeśli chcemy otrzymać licencję na starty w przyszłym roku, to podobnie musi być tym razem. Musimy rozliczyć się nie tylko z zawodnikami, ale także z innymi instytucjami takimi jak Urząd Skarbowy czy ZUS, tutaj jednak nie ma nawet najmniejszego zagrożenia, bo regulacja zobowiązań wobec tych podmiotów to priorytet i te sprawy regulowane są na bieżąco. W tej chwili nie widzę większego zagrożenia jak chodzi o uzyskanie licencji. W ubiegłym roku wzorcowo od razu otrzymaliśmy licencję. Mam nadzieję, że teraz nie będzie gorzej – przekonuje.

Sternik tarnowskiego klubu ma nadzieję na dalszą współpracę z Markiem Cieślakiem. – Jako prezes mogę powiedzieć, że chciałbym dalszej współpracy z trenerem Cieślakiem. Głównym partnerem Marka Cieślaka, Janusza Kołodzieja i Macieja Janowskiego jest Grupa Azoty i w tym przypadku pewnie dojdzie również do bezpośrednich rozmów pomiędzy zainteresowanymi. Dwie wstępne rozmowy z trenerem zostały już przeprowadzone, brałem w nich udział ja, oraz Przewodniczący i Vice przewodniczący Rady Nadzorczej Unii Tarnów ŻSSA. Sądzę, że w najbliższym czasie wszystko się rozstrzygnie. Na razie musimy skupić się na imprezach, które nas jeszcze czekają w Tarnowie, tj. Pucharze MACEC i Finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Do rozmów z zawodnikami i trenerem wrócimy po zakończeniu zawodów, które będą miały u nas miejsce w niedzielę – zakończył Łukasz Sady.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST