Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

“Liderzy nie zawiedli” – Marek Cieślak

05/08/2013 0:00:00
Redakcja

W meczu szesnastej kolejki Enea Ekstraligi Unia Tarnów pokonała na wyjeździe FOGO Unie Leszno 44:46. Największy wkład w ważne wyjazdowe zwycięstwo mieli Janusz Kołodziej i Maciej Janowski.

Po spotkaniu w Lesznie Jaskółki awansowały na czwartą lokatę w Enea Ekstralidze. Awans do fazy play-off wydaje się być bardzo bliski. – Mówiłem, że będzie to kluczowe spotkanie i tak też się stało. Nasi liderzy nie zawiedli i po prostu nam się udało – powiedział trener Unii Tarnów Marek Cieślak.

Wielu Kibiców zdziwił fakt, że w biegach nominowanych zabrakło Artema Łaguty. – Łagucie przyszły silniki z remontu i one w ogóle mu nie szły. Nie pojechał w czternastym biegu, bo mówił mi, że mu silnik staje. Podjąłem taką decyzję, mimo że miał więcej punktów od Vaculika –wyjawił.

Marek Cieślak ma zastrzeżenia głównie do drugiej linii zespołu. W Lesznie słabo wypadł Martin Vaculik. Lepiej pojechali Artem Łaguta i Leon Madsen, ale z pewnością stać ich na jeszcze lepsze rezultaty na wyjazdach. – Łaguta i Vaculik powinni robić po siedem-osiem punktów. Madsen też nie może jeździć tak, że w jednym biegu przywozi trzy punkty, a w innym przyjeżdża ostatni. To jest główny mankament, bo nasi liderzy jadą. U nas w Tarnowie Łaguta na pewno będzie jeździć dobrze. Problemy są w zasadzie na wyjazdach, ale chodzi tu przede wszystkim o dopasowanie sprzętowe – powiedział.

W następnej kolejce Jaskółki pojadą na mecz ligowy do Częstochowy. Planem minimum jest zdobycie punktu bonusowego. – Podobnie jak w Lesznie, będziemy mogli tam zawalczyć. Punkt bonusowy powinniśmy zdobyć, ale trzeba stanąć na starcie z myślą o wygranej – zakończył Marek Cieślak.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST