Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Lesznianie bliżej finału Enea Ekstraligi

14/09/2014 0:00:00
Redakcja

Grupa Azoty Unia Tarnów uległa 50:40 w pierwszym ze spotkań półfinałowych FOGO Unii Leszno. W drużynie gospodarzy zabrakło Kennetha Bjerre, który podczas wczorajszego Grand Prix w Vojens nabawił się kontuzji. Wśród Jaskółek trener Marek Cieślak nie mógł skorzystać z ciągle kontuzjowanego Grega Hancocka.

Zawody rozpoczęły się bardzo pechowo dla Krzysztofa Buczkowskiego, którego bardzo brutalnie sfaulował Nicki Pedersen. Po wyjściu z pierwszego łuku z przodu był Pedersen, ale po szerokiej napędzał się zawodnik Jaskółek, ale Duńczyk docisnął go do bandy, doprowadzając do Jego upadku. Z powtórki wykluczony został zawodnik gospodarzy. W niej osamotniony Damian Baliński nie miał szans z parą Grupy Azoty Unii Tarnów. Wyścig pewnie wygrał Krzysztof Buczkowski, a Martin Vaculik skutecznie blokował zawodnika FOGO Unii.

W biegu juniorów sporo pecha miał Kacper Gomólski, który miał problem z zapłonem i ruszył ze sporym opóźnieniem ze startu. Wyścig pewnie wygrali młodzieżowcy gospodarzy, doprowadzając do remisu w całym spotkaniu. Junior Jaskółek dostał od Marka Cieślaka szybką szansę na rehabilitację zastępując w kolejnym biegu Ernesta Kozę. Ze startu najlepiej wyskoczył Grzegorz Zengota, ale na dojeździe szybszy był Artem Laguta i to on odniósł pewne zwycięstwo. Ważny punkt do mety przywiózł Ginger, który przywiózł za plecami dosyć wolnego Przemysława Pawlickiego.

Czwarty wyścig przyniósł pewne zwycięstwo Janusza Kołodzieja. Za nim znaleźli się Michelsen oraz Musielak. Duńczyk jednak popełnił błąd i na trzecim okrążeniu wyprzedził go Mateusz Borowicz przywożąc do mety bardzo ważny punkt. Po czterech seriach startów Grupa Azoty Unia Tarnów prowadziła w Lesznie 14:10.

W piątym biegu ponownie na tor upadł Krzysztof Buczkowski dla którego zabrakło miejsca w pierwszym łuku. Start wygrał starszy z braci Pawlickich, który wypchnął Martina Vaculika, a ten zablokował nieco tor jazdy koledze z pary. Sędzia powtórzył jednak wyścig w pełnej obsadzie. W niej tarnowianie odnieśli ważne zwycięstwo. Początkowo Jaskółki prowadziły podwójnie, ale na ostatnim okrążeniu Martina Vaculika wyprzedził Grzegorz Zengota. Wyścig wygrał z dużą przewagą Krzysztof Buczkowski.

W szóstym biegu kierownictwo leszczyńskiej Unii skorzystało z pierwszej rezerwy taktycznej zastępując Mikkela Michelsena Jego rodakiem Nicki Pedersenem. Rezerwa przyniosła spodziewany efekt i gospodarze odrobili cztery punkty do tarnowian. Na dystansie z Duńczykiem ambitnie walczył Artem Laguta, ale Jego ataki nie przyniosły spodziewanego efektu. Kolejne przekonujące zwycięstwo zanotował młodszy z braci Pawlickich.

Na nieszczęście dla tarnowian kolejny wyścig ponownie zakończył się dubletem dla gospodarzy. Ze startu dobrze wyskoczyli Nicki Pedersen i Janusz Kołodziej. Duńczyk jednak wywiózł Kapitana Jaskółek robiąc miejsce dla Damiana Balińskiego. Początkowo jeszcze Kacper Gomólski próbował nawiązać walkę z gospodarzami, ale na mecie to zawodnicy FOGO Unii wjechali na dwóch pierwszych miejscach. Na półmetku zawodów lesznianie objęli prowadzenie w spotkaniu 22:20.

Po przerwie Grupa Azoty Unia Tarnów odrobiła dwa punkty i doprowadziła do meczowego remisu. Start należał do pary Jaskółek, jednak Tobiasz Musielak szybko poradził sobie z Krzysztofem Buczkowskim. Pewne trzy punkty do mety dowiózł Martin Vaculik.

W kolejnym biegu zawiedli Artem Laguta i Kacper Gomólski. Podopieczni Marka Cieślaka przegrali podwójnie z parą Byków. Pewne trzy punkty wywalczył Nicki Pedersen, a za nim niespodziewanie na mecie zameldował się Damian Baliński, co pozwoliło gospodarzom odskoczyć na cztery punkty.

W dziesiątym biegu kolejny bardzo niebezpieczny upadek w zawodach. Tym razem na tor upadł Mateusz Borowicz, którego mocno pociągnęło na wyjściu z pierwszego łuku i dodatkowo zahaczył o Przemysława Pawlickiego. Z powtórki wykluczony został młodzieżowiec Jaskółek. W niej najlepiej ze startu wyskoczyli gospodarze, ale mądrze na pierwszym łuku zachował się Janusz Kołodziej, który szybko uporał się z dwoma zawodnikami FOGO Unii. Tym samym wyścig zakończył się remisem, a w meczu lesznianie prowadzili różnicą czterech punktów.

Bardzo źle dla tarnowian rozpoczął się wyścig jedenasty, ponieważ na dwóch pierwszych pozycjach znaleźli się gospodarze. Na jednym z okrążeń fatalny błąd popełnił jednak Damian Baliński, którego minęli obaj tarnowianie. Zawodnik gospodarzy nie zamierzał jednak odpuszczać i na drugim łuku niemal odbił trzecią pozycję. Popełnił jednak błąd faulując Artema Lagutę, który upadł na tor. Z powtórki wykluczony został Baliński, a w niej osamotniony Tobiasz Musielak nie dał szans parze tarnowskiej i wyścig zakończył się remisem.

Cały mecz obfitował w bardzo dużą liczbę upadków. W wyścigu dwunastym na tor upadł Grzegorz Zengota, który przez nikogo nie atakowany nie opanował motocykla na pierwszym łuku. Wyścig wygrał po dramatycznej walce Kacper Gomólski przed Piotrem Pawlickim. Obaj kilkakrotnie tasowali się na dystansie. Z tył przyjechał Martin Vaculik, który tylko przyglądał się walce juniorów.

Wyścig trzynasty rozstrzygnął się już na starcie, który zdecydowanie wygrali gospodarze. Za parą Piotr Pawlicki – Nicki Pedersen dwoił się i troił Janusz Kołodziej, ale był bez szans z szybką parą Byków. Podwójna wygrana miejscowych pozwoliła Jaskółkom na zastosowanie rezerwy taktycznej w biegu 14 z czego skorzystał trener Marek Cieślak desygnując do walki Janusza Kołodzieja i Kacpra Gomólskiego. Ci jednak zawiedli przegrywając wyścig podwójnie, co przesądziło o zwycięstwie gospodarzy.

W ostatnim biegu zrehabilitował się Janusz Kołodziej, który po dobrym rozegraniu pierwszego łuku objął pewne prowadzenie, którego nie oddał już do końca biegu.

W drużynie tarnowskiej za wolę walki pochwalić na pewno trzeba Martina Vaculika, który po nieco ponad tygodniu od operacji obojczyka wrócił w dobrym stylu do ścigania. Początek zawodów dobrze układał się również dla Krzysztofa Buczkowskiego u którego w drugiej fazie zawodów widać było zmęczenie i ból po upadku z początku spotkania. Nieco słabiej niż przypuszczano wypadł Artem Laguta oraz Kacper Gomólski. Ważne punkty dorzucił jak zwykle Janusz Kołodziej, ale i on miewał w Lesznie słabsze chwile.

W drużynie gospodarzy pierwsze skrzypce grali młodzieżowcy. Ważne punkty dorzucili pozostali zawodnicy. Na pewno zawiódł Mikkel Michelsen oraz powracający po kontuzji Przemysław Pawlicki.

Lesznianie wywalczyli sobie na swoim torze przewagę, która daje im pewien handicap przed meczem rewanżowym. Nic jednak nie jest stracone i wszystko rozstrzygnie się na torze przy Zbylitowskiej. Mecz rewanżowy już za tydzień w Tarnowie o 16:30.

Grupa Azoty Unia Tarnów 40
1. Martin Vaculik 7+1 (2*,1,3,1,-)
2. Krzysztof Buczkowski 8 (3,3,1,1,0)
3. Artem Laguta 6 (3,1,0,2,-)
4. Ernest Koza 0 (-,0,-,0)
5. Janusz Kołodziej 11 (3,1,3,1,0,3)
6. Kacper Gomólski 6 (0,1,0,1,3,1)
7. Mateusz Borowicz 2 (1,1,w)

FOGO Unia Leszno 50
9.
Nicki Pedersen 11+2 (w,2*,3,3,2*,1)
10. Damian Baliński 5+2 (1,2*,2*,w)
11. Grzegorz Zengota 8 (2,2,2,w,2)
12. Przemysław Pawlicki 1 (0,0,1,-,-)
13. Mikkel Michelsen 0 (0,-,0,-,-)
14. Piotr Pawlicki 13+1(3,3,2,3,2*)
15. Tobiasz Musielak 12+1 (2*,2,2,3,3)

Bieg po biegu:
1. Buczkowski, Vaculik, Baliński, Pedersen – w/su 1:5
2. Piotr Pawlicki, Musielak, Borowicz, Gomólski 5:1 (6:6)
3. Laguta, Zengota, Gomólski, Przemysław Pawlicki 2:4 (8:10)
4. Kołodziej, Musielak, Borowicz, Michelsen 2:4 (10:14)
5. Buczkowski, Zengota, Vaculik, Przemysław Pawlicki 2:4 (12:18)
6. Piotr Pawlicki, Pedersen, Laguta, Koza 5:1 (17:19)
7. Pedersen, Baliński, Kołodziej, Gomólski 5:1 (22:20)
8.Vaculik, Musielak, Buczkowski, Michelsen 2:4 (24:24)
9. Pedersen, Baliński, Gomólski, Laguta 5:1 (29:25)
10. Kołodziej, Zengota, Przemysław Pawlicki, Borowicz – w/u 3:3 (32:28)
11. Musielak, Laguta, Buczkowski, Baliński – w/su 3:3 (35:31)
12. Gomólski, Piotr Pawlicki, Vaculik, Zengota – w/u 2:4 (37:35)
13. Piotr Pawlicki, Pedersen, Kołodziej, Koza 5:1 (42:36)
14. Musielak, Piotr Pawlicki, Gomólski, Kołodziej 5:1 (47:37)
15. Kołodziej, Zengota, Pedersen, Buczkowski 3:3 (50:40)

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST