Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Leon Madsen: „Trening to styl mojego życia”

07/01/2016 11:32:49
Redakcja

Leon Madsen przed startem ubiegłego sezonu podpisał z Unią Tarnów dwuletni kontrakt. To pozwoliło mu na spokojną zimę. Jak można zauważyć na portalach społecznościowych Leon cały czas trenuje. W ostatniej rozmowie z nami przyznał, że jest to jego styl życia – zdrowy styl życia i trening to jest po prostu mój styl. To jest coś co uwielbiam robić przez cały czas, każdego dnia w roku. Uważam, że będąc żużlowcem bardzo ważne jest to, aby być w dobrej kondycji fizycznej, ale także mentalnej. Latem czasami te treningi są utrudnione, ponieważ mam sporo zawodów oraz często jestem w podróży do rożnych krajów. Więc jeśli przygotuję się solidnie zimą to przyniesie swoje korzyści latem, podczas sezonu – powiedział Leon.

Zimą tarnowska drużyna uległa przebudowie. Z Jaskółkami pożegnał się między innymi Martin Vaculik. Dla Leona również była to przykra informacja, bowiem obaj żużlowcy utrzymują bardzo dobry kontakt – oczywiście to była dla mnie bardzo zła wiadomość, że Martin opuszcza naszą drużynę. Jesteśmy dobrymi kumplami i wspólnie przeżyliśmy wiele pięknych chwil w Tarnowie. Wygląda jednak, że skład mamy skompletowany. Jest kilku nowych, młodych zawodników. To będzie ciężki sezon, ale powinno być ciekawie – wyjaśnił Madsen.

Madsen podobnie jak większość jego rodaków przygodę z żużlem zaczął od mini toru. Jak się okazuje odnosił nam nim niemałe sukcesy – podobnie jak większość Duńskich zawodników zacząłem starty od motocykli o pojemności 50cc. W tym czasie byłem najczęściej wygrywającym juniorem, kilka razy zdobywałem Mistrzostwo Danii, a w 2001 byłem Mistrzem Świata w kategorii 80cc. Oczywiście tak wczesny kontakt z motocyklem pozwala lepiej przygotować zawodnika do dorosłego speedwaya. Ponadto już jako dziecko można nauczyć się jak być Mistrzem – przyznał z zadowoleniem.

Jeśli chodzi o cele na sezon 2016 to poprzeczka u Leona zawieszona jest dość wysoko – moim głównym celem w zawodach indywidualnych jest dojście do Grand Prix Challenge i awans do cyklu Grand Prix. Zimą podjąłem kilka ważnych decyzji, które mam nadzieję pomogą mi osiągnąć cele. Przebudowałem swój team. Cały czas pracuję nad tym, aby być w jeszcze lepszej formie niż przed rokiem. Bardzo istotne jest dla mnie to, że silniki pracują bardzo dobrze i mam nadzieję, że nie będę potrzebował połowy sezonu, żeby je odpowiednio dopasować, tak jak to miało miejsce w minionym sezonie. Pod względem mentalnym jestem już w 100% gotowy do walki. Jeśli chodzi o Unię Tarnów to chciałbym wraz z drużyną po raz kolejny awansować do fazy play-off, a później powalczyć o kolejny medal – zdradził nasz zawodnik.

Na koniec Duńczyk chciał w kilku słowach podziękować swoim fanom, którzy mocno wspierali go podczas całego sezonu – wszystkim kibicom chciałbym serdecznie podziękować za wsparcie w minionym roku. Mam nadzieję, że wszyscy mieliście udane Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwestra. Do zobaczenia wkrótce na torze – zakończył.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST