Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Leon Madsen: “Jechałem twardo, ale fair”

14/09/2015 12:37:53
Redakcja

Leon Madsen był po meczu bardzo zawiedziony, że nie udało się awansować do finału. Madsen twierdzi, że główną przyczyną był kiepski wynik w Częstochowietak naprawdę to przegraliśmy w Częstochowie. Wiedzieliśmy, że 18 punktów to bardzo dużo na tym poziomie. Przed tym dwumeczem rozmawialiśmy, że jesteśmy w stanie odrobić 6-8 punktów. 8 punktów to było takie maksimum. No i tak się dziś stało, wygraliśmy 10 punktami. W pierwszym spotkaniu przez pewien czas było nieźle, było 6 punktów starty, potem 8. Zrobiło się chyba 12, ale znów odrobiliśmy i nagle: trzy uderzenia i zrobiło się 18 punktów straty. Nie poddajemy się jednak. Walczymy o brązowy medal. Wspólnie z drużyną naprawdę chcemy zdobyć ten medal. Myślę, że wszyscy to widzą, kibice, klub, prezes. Zrobimy co w naszej mocy – powiedział Leon.

JG_Unia_Tarnow_WTS_Wroclaw-45

Można się zastanawiać czy nie lepiej byłoby gdyby Jaskółki pojechały pierwszy mecz na własnym torze. Leon uważa, że to nie ma znaczenia – to nie ma znaczenia. Dziś wygraliśmy 10 punktami. Ostatnio 4. Dziś jechaliśmy z większym gazem, bo wiedzieliśmy, że mamy sporo punktów do odrobienia. Zarówno w Częstochowie jak i dziś nie ustrzegliśmy się błędów. W fazie play-off musi pojechać cała drużyna, żeby to dało odpowiedni rezultat – wyjaśnił zawodnik.

W jednym z biegów doszło do bardzo ostrej rywalizacji pomiędzy Leonem, a Maćkiem Janowskim. Finał tej sytuacji miał miejsce w parku maszyn, gdzie do sporu dołączył także Tai WoffindenTai Woffinden jest małą dziewczynką z kręconymi włosami. To jest to co mogę powiedzieć o Taiu. Ja dziś jechałem twardo, bo wiedziałem, że musimy wygrać, ale cały czas jechałem fair. Ja nie przycisnąłem Maćka do bandy. Jechałem przed nim i blokowałem go, na ostatnim wirażu on mnie przycisnął do bandy. Kiedy zjeżdżałem do parku maszyn Maciek i mechanik coś do mnie krzyczeli. To jest sprawa między mną, a Maćkiem, a nie mechanikiem. To my, zawodnicy powinniśmy podejść do siebie i porozmawiać, a nie mechanik. Byłem bardzo zły, a wtedy Tai, który nie miał nic wspólnego tą sytuacją podbiegł i wyciągnął mi bezpiecznik. Motocykl zgasł i zaczął mi zjeżdżać. Ruszyłem do niego i pytam co Ty do cholery robisz? Wtedy wszyscy zaczęli mnie atakować. Jeden z mechaników uderzył mnie w żołądek i nie mogłem złapać oddechu. Dlatego byłem tak bardzo zły. 10 osób na jednego… – stwierdził zdenerwowany Duńczyk.

Wielkie zamieszanie nie pozwoliło obu zawodnikom na wyjaśnienie sobie tej sytuacji – niestety nie mogłem z nim porozmawiać, ponieważ byłem otoczony przez 20 osób – uciął Madsen.

JG_Unia_Tarnow_WTS_Wroclaw-40

Na koniec Leon przyznał, że jest także rozgoryczony swoim wynikiem w Grand Prix Challenge, ale za rok postara się pojechać zdecydowanie lepiej – jestem bardzo zawiedziony, że nie udało mi się zakwalifikować do GP. Wiedziałem, że muszę walczyć, ale nie startowałem zbyt dobrze w tamtym turnieju, a wiadomo jak ważne są starty. Tor w Rybniku jest bardzo trudny. Ma bardzo ciasne łuki. Na pewno powalczę za rok. Teraz jednak nie myślę już o Grand Prix. Myślę o Tarnowie. Musimy być mocniejsi i wtedy powalczymy o medal – zakończył.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST