Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Kuba Jamróg będzie walczył o miejsce w składzie

16/04/2013 0:00:00
Redakcja

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Jakubem Jamrogiem zawodnikiem Unii Tarnów, który przeprowadził Kamil Hynek z portalu SportoweFakty.pl.

Kuba nastawia się przed sezonem bardzo optymistycznie i nie zamierza łatwo odpuścić w walce o miejsce w podstawowym składzie Jaskółek. Niestety po przejściu w wiek seniora jego sytuacja nieco się skomplikowała. Teraz musi toczyć bój z Artiomem Łagutą w którego bardzo wierzy trener Marek Cieślak. – Nie narzucam sobie jakiś specjalnych ram czasowych, w których chcę wywalczyć miejsce w składzie. Ja po prostu wewnętrznie wiem, że będzie dobrze. W tamtym roku ta wiara przyniosła mi sukces i myślę, że teraz też tak będzie. Potrafię być cierpliwy, a jak coś nie wyjdzie to przecież ciął się nie będę – mówi.

W przerwie zimowej zmienił się punkt regulaminu określający możliwość startu na zasadzie „gościa” w niżej lidze. Początkowo wyglądało na to, że będzie to idealne rozwiązanie m.in. dla naszego zawodnika. Niestety do szczęścia zabrakło … niskiego KSMu. – Zabrakło mi ułamków żeby zmieścić się w regulaminowym KSM-ie. No ale głową muru nie przebiję. Szkoda tym bardziej, bo liczyłem na to, że gdybym nie załapał się do drużyny w Tarnowie to zejdę okazjonalnie tę ligę niżej, żeby mieć obycie w rywalizacji. Trudno, będę miał więcej motywacji żeby z jeszcze większą determinacją walczyć o wyjściowy skład – komunikuje „Ambrek„.

Wyjściem z sytuacji są starty za granicą. – Wziąłbym cokolwiek. W ostateczności nawet angielską Premier League. Z tym, że tam jest jeden, ale dosyć istotny dla nas Polaków kłopot. Niektóre kluby jeżdżą tam swoje spotkania w niedzielę. Warto więc zauważyć, że w ostatnim sezonie żaden z naszych rodaków tam się nie pokazywał. Będę starał się też załatwić turnieje, do których będzie trzeba nawet dołożyć. Chodzi przede wszystkim o te w Austrii czy Czechach. Wiem, że jak teraz zainwestuje w siebie to owoce tego będą w przyszłości – oznajmia.

Młody tarnowski żużlowiec liczył na angaż w lidze niemieckiej. Niestety i tutaj regulamin rozgrywek nie był przychylny Jakubowi. – W moim ostatnim niemieckim klubie trenerem jest Polak i jesteśmy bardzo mocno zaprzyjaźnieni. Zostałem zaproszony na galę z okazji zakończenia sezonu i wyniosę z tamtego meetingu same dobre wspomnienia. Niestety regulamin jest tak skonstruowany, że jechać może jeden zagraniczny senior, a tym jest Renat Gafurow. Jeśli będą się działy jakieś niespodziewane rzeczy to prawdopodobnie do mnie będzie skierowany pierwszy telefon – wyjaśnia z nadzieją Jakub Jamróg.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST