Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Krzysztof Buczkowski w Unii Tarnów

15/11/2013 0:00:00
Redakcja

Nowym zawodnikiem Unii Tarnów został Krzysztof Buczkowski. Grudziądzanin jest trzecim po Martinie Vaculiku i Januszu Kołodzieju żużlowcem, który wystartuje z Jaskółką na plastronie w nowym sezonie.

Dwudziestosiedmiolatek w swojej dotychczasowej karierze reprezentował barwy klubów z Grudziądza oraz Bydgoszczy. Krzysztof Buczkowski ostatnie dwa lata spędził nad Brdą. Sezon 2012 był dla niego bardzo udany, w wielu spotkaniach był liderem Polonii wykręcając średnią nieco poniżej dwóch punktów na bieg. Ostatni rok nie był już tak dobry, dlatego żużlowiec postanowił zmienić otoczenie i przenieść się do Tarnowa, gdzie ma nadzieję pod okiem trenera Marka Cieślaka być mocnym punktem drużyny. – Wszystko zaczęło się od rozmowy z trenerem Markiem Cieślakiem. Szybko doszliśmy do porozumienia z działaczami i w przyszłym roku będę reprezentował barwy Jaskółek – powiedział nowy zawodnik Unii Tarnów.

Jak podkreśla Krzysztof Buczkowski, duży wpływ na jego decyzję o przenosinach do Tarnowa miał trener Jaskółek. – Na mój kontrakt duży wpływ miał Marek Cieślak. Dużo rozmawialiśmy. Chciałbym jak najlepiej jechać i objechać bardzo dobry sezon, a wiem, że stać mnie na to. Cały czas pracujemy żeby nie popełnić błędów z poprzedniego sezonu – powiedział.

Zawodnik liczy, że współpraca z trenerem Markiem Cieślakiem wyjdzie mu na dobre, przez co będzie skutecznym jeźdźcem Jaskółek. – Każdy zawodnik jest inny i potrzebuje czegoś innego, ale myślę, że współpraca z trenerem wyjdzie mi na dobre. Liczę, że będzie przekazywał mi uwagi i będę mógł być jeszcze bardziej skuteczny. Jestem optymistycznie nastawiony do sezonu – zakomunikował.

Krzysztof zamierza wiosną skupić się na treningach na tarnowskim torze, aby dobrze odczytać jego nawierzchnię i geometrię. – Tor w Tarnowie jest dosyć długim torem i czasami geometria sprawiała mi problemy. Nie miałem okazji na treningach startować tutaj, więc czeka nas dużo pracy, aby odczytać ten tor i skutecznie na nim zdobywać punkty – zakończył nowy zawodnik Unii Tarnów.

Kontrakt z Krzysztofem Buczkowskim krótko skomentował prezes Unii Tarnów, który ma nadzieję, że zawodnik odbuduje swoją formę w barwach Jaskółek. – W dalszym ciągu bierzemy pod uwagę kilka wariantów składu. Kontrakt z Krzysztofem jest właśnie jednym z nich. Negocjacje przebiegały w bardzo dobrej atmosferze, szybko osiągnęliśmy porozumienie. Krzysztof chce się odbudować i wrócić do dyspozycji, jaką prezentował np. w sezonie 2012. Liczymy, że z pomocą trenera Marka Cieślaka udała mu się zrealizować te plany – powiedział Łukasz Sady.

Krzysztof Buczkowski od kilku lat jest w czołówce krajowych zawodników. Do najważniejszych sukcesów indywidualnych zawodnika zaliczyć trzeba z pewnością zeszłoroczny brąz Indywidualnych Mistrzostw Polski w Zielonej Górze, a także trzecie miejsce w finale Brązowego Kasku w 2004 roku. Znacznie więcej medali Krzysztof Buczkowski zdobywał w zawodach drużynowych. Grudziądzanin był m.in. Drużynowym Mistrzem Świata Juniorów w 2006 roku. Z bydgoską Polonią zdobył dwa medale Drużynowych Mistrzostw Polski. W 2005 roku po porażce w finale z Unią Tarnów srebro, a rok później brąz. Był także srebrnym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych w 2006 roku. Dwukrotnie miał możliwość startować z dziką kartą w cyklu Grand Prix, jednak nie odnosił tam większych sukcesów.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST