Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Krzysztof Buczkowski: Fajna, perspektywiczna drużyna

07/02/2014 0:00:00
Redakcja

Po odejściu Macieja Janowskiego Unia Tarnów musiała podpisać kontrakt z innym polskim zawodnikiem. Marek Cieślak postawił na Krzysztofa Buczkowskiego. Trener, podobnie jak kibice liczy, że popularny „Buczek” godnie zastąpi „Magica”. Z naszym nowym zawodnikiem przeprowadziliśmy krótką rozmowę, w której opowiada między innymi o przygotowaniach do zbliżającego się sezonu, o kwestiach logistycznych oraz dlaczego jego wybór padł na Tarnów.

Kluczem do dobrej jazdy przez cały sezon jest odpowiednie przygotowanie w czasie zimy. Krzysztof podobnie jak inni zawodnicy oprócz zgrupowania trenuje także we własnym zakresie – Przygotowania rozpocząłem w listopadzie. Jest to bieganie oraz treningi ogólnorozwojowe pod okiem trenerki cross fit. Obecnie przebywam w Szklarskiej Porębie gdzie jeżdżę na desce. Wróciłem również ze zgrupowania kadry w Zakopanem, gdzie oprócz deski były szaleńcze treningi z zawodnikiem MMA Tomkiem Drwalem. Jak tylko warunki pozwolą to wsiądę na motor crossowy – opowiada Buczkowski.

Jeśli chodzi o ligę polską to do tej pory Krzysztof startował w macierzystym Grudziądzu, oraz blisko położonej Bydgoszczy. Tarnów leży dużo dalej, ale „Buczek” nie widzi w tym problemu – Rzeczywiście Grudziądz gdzie mieszkam leży około 500 km od Tarnowa, ale to żaden problem. Wsiadam w busa i za parę godzin jestem na miejscu. Na chwilę obecną mam podpisany kontrakt tylko w Szwecji, także po meczu w niedzielę wsiadamy w auto i jesteśmy nad ranem w Grudziądzu, a w poniedziałek wieczór na prom do Gdyni. Taki jest nasz sport, że pół sezonu mieszkamy w busie – wyjaśnia Krzysiek.

Nasz zawodnik ma bardzo prostą receptę na to, żeby najbliższy sezon był dla niego i jego kibiców bardzo udany – Jeździć tak, aby być zadowolonym z siebie, a to na pewno będzie satysfakcjonowało moich kibiców – zdradza Buczkowski.

Zmiana otoczenia przeważnie wiąże się ze zmianą sponsorów. Nie inaczej było w przypadku Krzysztofa Buczkowskiego. Zawodnik liczy na udaną współprace z Głównym Partnerem tarnowskiego klubu Grupą AzotyMiałem lokalnych bydgoskich sponsorów i bardzo dziękuję im za współpracę. W Tarnowie Głównym Partnerem klubu jest Grupa Azoty która zapewni nam płynność finansową, a my będziemy odwdzięczali się dobrymi wynikami i godnym reprezentowaniem Grupy Azoty – mówi „Buczek”.

Od samego początku kariery Krzysztof wielokrotnie startował w zawodach na tarnowskim torze. Mimo to zawodnik przyznaje, że będzie potrzebował kilku treningów na dopasowanie – Każdego toru można sie nauczyć. Ja przed sezonem będę kręcił tyle kółek, aby poznać ten tor od podszewki i idealnie sie do niego dopasować – obiecuje nasz zawodnik.

Na koniec zapytaliśmy Krzysztofa Buczkowskiego co było największym magnesem, który przyciągnął go właśnie do Tarnowa – Przede wszystkim ekstraliga. Fajna perspektywiczna drużyna pod okiem Marka Cieślaka, duże wsparcie z Grupy Azoty i konkretne rozmowy odnośnie kontraktu – kończy Krzysiek.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST