Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Kenneth Hansen: “Czuję się tutaj jak w domu”

19/07/2022 13:00:53
Redakcja

– Na Twoim koncie dziś 9 punktów i bonus, ale brakuje „trójki”, a wiem, że uwielbiasz wygrywać.
– Zgadza się. Nie jestem zadowolony ani z moich punktów, ani z wyniku meczu. Powinniśmy go wygrać. Musimy pokazywać kibicom, że zawsze nam na tym zależy. Dlatego ten dzisiejszy wynik po prostu nie jest dobry.

– To co się stało, że jednak nie wyszło?
– Wczoraj trenowaliśmy na torze. Start był dobrze zrobiony, tor lekko przyczepny. Dziś kiedy weszliśmy na tor, to start był bardziej przyczepny, a tor nieco śliski. Dlatego te ustawiania z wczoraj nie zadziałały, szczególnie to widać było w moim pierwszym starcie. To bardzo ważne, żeby tor podczas meczu był taki sam jak na treningu, wtedy my dokładnie wiemy co robić. Z drugiej strony to jest nasz tor, często na nim jeździmy i to nie jest żadna wymówka. Musimy walczyć i wygrywać. Ja oczywiście robiłem co tylko mogłem i jestem pewny, że pozostali zawodnicy z drużyny również. Naszym największym problemem w tym sezonie jest to, że co mecz część zawodników dobrze punktuje, a innych brakuje. Zawsze jest gdzieś ta luka. Został nam jeszcze jeden mecz i ważne, żeby pokazać w nim, że jesteśmy mocni.

– Zajmujecie szóste miejsce w tabeli. Tak kibice jak i kierownictwo klubu, a także z pewnością wy, zawodnicy, nie jesteście zadowoleni z tego sezonu jako całokształt.
– Oczywiście, że nie jesteśmy zadowoleni i bardzo dobrze zdaję sobie sprawę, że kibice i sponsorzy są zawiedzeni. Myślę, że musimy usiąść na spokojnie i podyskutować jaki jest plan na następny sezon. Czy będziemy budować mocną drużynę. Wtedy na pewno kibice będą też dopisywać na stadionie i będą nas mocno wspierać. Muszę w tym miejscu jeszcze raz bardzo podziękować Grupie Azoty za wsparcie przez cały sezon. Z takim wsparciem powinniśmy awansować do play-off, jest mi przykro, że tak się nie stało i w imieniu swoim i drużyny za to przepraszam.

– To był Twój pierwszy sezon w Tarnowie. Jakie masz odczucia odnośnie miasta, kibiców, klubu, kolegów z drużyny? Jesteś zadowolony, że tu trafiłeś?
– Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Czuję się tutaj jak w domu. W parkingu zawsze jest dobra atmosfera, panuje taki duch drużyny.  Kierownictwo jest również bardzo dobre. Uwielbiam chodzić na stare miasto i próbować polskiej kuchni. Tak jak mówiłem, mimo, że nie jest to mój dom, to tak się tutaj czuję.

– Bardzo miło słyszeć takie słowa. Powiedz jeszcze w takim razie co z Twoją przyszłością? Czy były już rozmowy z kierownictwem na ten temat?
– Były takie bardzo ogólne. Oczywiście jeżeli klub dalej będzie mnie widział w drużynie to z chęcią tutaj zostanę. Myślę, że jest to możliwe, ale to oczywiście nie jest moja decyzja.

– Kończyłeś kiedyś sezon w Polsce tak wcześnie?
– Nigdy. Oczywiście z wyłączeniem sezonu kiedy miałem kontuzję, ale tak to nigdy. Musimy teraz usiąść i porozmawiać. Mam nadzieję, że będą jeszcze jakieś zawody w Tarnowie, jak np. memoriał Krystiana Rempały. Jeśli tylko byłbym zaproszony to na pewno przyjadę, bo tak jak wspomniałeś, jest zbyt wcześnie żeby kończyć sezon.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST