Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Kadra skoczków narciarskich na niedzielnym meczu.

27/06/2013 0:00:00
Redakcja

Podczas najbliższego spotkania z Lechmą Startem Gniezno 30 czerwca gośćmi na naszym stadionie będą przedstawicie polskiej kadry skoczków: trener Łukasz Kruczek wraz z zawodnikami Kamilem Stochem , Piotrem Żyłą, Dawidem Kubackim i Maciejem Kotem. Nasi goście rozdawać będą specjalnie przygotowane plakaty. Będzie to nie lada gratka dla wszystkich fanów sportu, zatem serdecznie zapraszamy wszystkich w niedzielę na nasz stadion. Poniżej przedstawiamy krótko sylwetki naszych gości.

Łukasz Kruczek swoje największe sportowe sukcesy jako zawodnik odnosił podczas zawodów uniwersjady. Od sezonu 2002/2003 był asystentem trenera kadry, a w 2008 roku został wybrany pierwszym trenerem kadry A skoczków narciarskich. Mimo krótkiej kariery trenerskiej już może pochwalić się złotym medalem Kamila Stocha na Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme, oraz brązowym medalem drużynowym na tych samych Mistrzostwach.

Kamil Stoch z racji swojego wielkiego talentu od dawna kreowany był na następcę Adama Małysza. Skoczek z Zębu jest aktualnym Mistrzem Świata na dużej skoczni oraz brązowym medalistą w turnieju drużynowym. Sezon 2012/1013 zakończył na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej. W swoim dorobku ma już 7 zwycięstw w zawodach o Puchar Świata.

Piotr Żyła również był w składzie drużyny, która zdobyła brązowy medal w konkursie drużynowym na Mistrzostwach Świata. Ma na koncie 1 zwycięstwo w zawodach o Puchar Świata. W ostatnim sezonie zajął 15 miejsce w klasyfikacji generalnej. Piotr Żyła jest znany ze swoich niecodziennych wypowiedzi i dobrego kontaktu z mediami. Przez wielu Kibiców uważany jest za najsympatyczniejszego polskiego skoczka.

Dawid Kubacki to młody zawodnik klubu Wisła Zakopane. Jego największym sukcesem jest brązowy medal w konkursie drużynowym na Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme w 2013 roku. Dawid z powodzeniem startował w zawodach Letniego Grand Prix, zdobywał także punkty w zawodach Pucharu Świata.

Maciej Kot to najmłodszy z naszych niedzielnych gości. Wspólnie z Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą i Dawidem Kubackim zdobył brązowy medal w drużynowym konkursie ostatnich Mistrzostw Świata. O talencie tego młodego zawodnika świadczą medale Mistrzostw Świata Juniorów. Swoją wartość udowodnił już także w zawodach seniorskich Letniego Grand Prix oraz Pucharu Świata, w którym w sezonie 2012/2013 zajął 18 miejsce, siedmiokrotnie plasując się w pierwszej dziesiątce pojedynczych konkursów.

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST