PGE Ekstraliga
Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jutro w Opolu Turniej im. Jerzego Szczakiela

10/12 0:00:00
Redakcja

Już jutro na torze w Opolu odbędzie się Turniej im. Jerzego Szczakiela, w którym udział weźmie m.in. zawodnik Unii Tarnów – Mateusz Borowicz

Jerzy Szczakiel to znana postać nie tylko w Opolu, ale także w całej żużlowej Polsce. Przez całą swoją żużlową karierę związany był z zespołem Kolejarz Opole. Już jako junior osiągał wiele sukcesów. Wiek seniora nie był dobrym czasem dla uzdolnionego żużlowca. Nie odnosił on większych sukcesów na krajowych torach, a znacznie lepiej wychodziło mu na arenie międzynarodowej. Jerzy Szczakiel jako pierwszy polak został Indywidualnym Mistrzem Świata. Po zakończeniu kariery żużlowca próbował on swoich sił w roli trenera. 

Niedzielne zawody odbędą się w młodzieżowej obsadzie. Faworytami zawodów są dwaj zawodnicy, którzy regularnie występowali w meczach Enea Ekstraligi, a są to Mateusz Borowicz, oraz Patryk Malitowski.

Wśród młodzieżowców zobaczymy również m.in. Rafała Malczewskiego, Damiana Michalskiego, Łukasza Bojarskiego i innych. Oprócz Polaków na torze w Opolu zaprezentują się także zawodnicy z Niemiec i Danii.

Turniej im. Jerzego Szczakiela to ostatnie żużlowe emocje na torze przy ulicy Wschodniej. Zawody rozpoczną się o godzinie 14:00.  

Lista startowa:
1. Łukasz Bojarski (Sparta Wrocław)
2. Rafał Malczewski (Włókniarz Częstochowa)
3. Mike Trzensiok (Sparta Wrocław)
4. Kacper Woryna (ROW Rybnik)
5. Mateusz Borowicz (Unia Tarnów)
6. Michał Kordas (Kolejarz Opole)
7. Damian Dróżdż (Kolejarz Opole)
8. Steven Mauer (Niemcy)
9. Patryk Malitowski (Sparta Wrocław)
10. Rene Deddens (Niemcy)
11. Kai Huckenbeck (Niemcy)
12. Daniel Kaczmarek (Kolejarz Opole)
13. Kenni Nissen (Dania)
14. Jakob Bukhave (Dania)
15. Damian Michalski (Ostrovia Ostrów)
16. Marcin Nowak (Unia Leszno)

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

saletrosanazoty-starttyskie

wesbudalcapone

wia-lanwamexszarkowiczsamrozkwitnad-stawkiemmrowkampgk-1megaellombardkrystankluzahektordunajecdetailkingdekercezarcarsprintbolarusarkanankopolagriaRigatoniZMTAdVIST.PLWEBVIST Agencja Interaktywna - projektowanie stronMATBUDKARMOTCINEMA 3DWELDINGGaleria TarnoviaTarnowska TV HDKLICH

rehamedica
budpolLottoToskana
Frukt
Extreme Hobby
Tarnów
ngine
mis-serwis-techniczny

Partnerzy medialni
eska
Sponsorzy rozgrywek
pge-ekstraliga
Wykonanie strony Internetowej z przez