Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

“Jeszcze nie do końca tak, jak trzeba” – Artem Laguta

26/05/2014 0:00:00
Redakcja

Artem Laguta podobnie jak cała drużyna zaliczył wczoraj udany występ. Jak sam jednak przyznaje nie jest to jeszcze szczyt jego możliwości – moja jazda była dziś dobra, ale jeszcze nie do końca jadę tak jak trzeba. Silniki nie jadą aż tak dobrze jak w tamtym roku. Teraz muszę je przygotować na Leszno, żebyśmy pojechali tam dobrze – przyznał Artem.

Rosjanin nieco żartobliwie podszedł do mocnego osłabienia drużyny z Częstochowy. Teraz marzy mu się wygrana pod Jasną Górą – dobrze, że przyjechali słabszym składem (śmiech). Trzeba na nich zdobyć punkt bonusowy, a nawet i wygrać tam wyjeździe – stwierdził Artem Laguta.

Młodszego z braci Lagutów zabrakło w ostatniej rundzie Speedway Best Pairs Cup. Jak się okazało powodem był czwartkowy mecz w odległym Władywostokumiałem w czwartek mecz we Władywostoku, tak samo jak Grisza. Nie wiem jaki on znalazł samolot, że zdążył. Ja też mógłbym lecieć razem z nim, ale moje motory zostały w Bydgoszczy, a mechanicy byli we Władywostoku i nie zdążyliby dowieźć sprzętu. Grisza dotarł na zawody tuż przed rozpoczęciem, a sprzęt dowieźli mu mechanicy. Ja nie chciałem tak jechać na urwanie głowy – dodał Artem.

Nasz zawodnik przyznaje, że takie podróże są bardzo męczące, ale najdalszy wyjazd ma już za sobą – Na ten mecz leciałem 11 tysięcy kilometrów, prawie jak do Ameryki. To jest bardzo daleka i ciężka podróż, ale więcej już w tym roku tam nie będę musiał jechać. Teraz będą już nieco bliższe wyjazdy. Ale do Togliatti też trzeba lecieć cały dzień, ponieważ są przesiadki i to samo z powrotem. Do Anglii można lecieć jednym samolotem, do Szwecji też, a tu zawsze dwoma dlatego zajmuje to cały dzień i jest to dość męczące – zakończył Artem Laguta.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST