Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Jest tam szansa powalczyć” â€“ Artem Łaguta

02/09/2013 0:00:00
Redakcja

We wczorajszym meczu półfinałowym Unia Tarnów pokonała Stelmet Falubaz Zielona Góra 47:43. Przed rewanżem zaliczka punktowa wydaje się być bardzo znikoma.

Stosunkowo słabo w przekroju całego sezonu zaprezentował się Artem Łaguta. Rosjanin zdobył tylko sześć punktów w całym spotkaniu.  – Nie wiem właściwie czemu było tak kiepsko. Może te opady deszczu trochę pokrzyżowały nam szyki – powiedział po spotkaniu.

Rosjanin w dwunastej gonitwie dotknął taśmy za co został wykluczony z powtórki. Kibice nie zobaczyli Artema później już w biegach nominowanych – Sędzia tak długo trzymał nas pod taśmą, że nie wytrzymałem i puściłem sprzęgło. A co do wyścigów nominowanych to nie byłem absolutnie zawiedziony tym, że w nich nie pojechałem. Trener tak zadecydował i nie wypada z tym polemizować. Martin Vaculik był na końcowym etapie zawodów szybki – wyjaśnił.

Artem Łaguta optymistycznie spogląda na mecz rewanżowy. Uważa, że jest szansa na awans do finału DMP. – Czemu rezultat nie jest dobry? Wygraliśmy mecz, my jesteśmy z przodu. Trzeba teraz zwyciężyć w Zielonej Górze i będzie wszystko w porządku. Łatwe zadanie to nie będzie. Nawet powiem, że będzie bardzo, bardzo ciężko. Ale to jest sport. Będziemy robić wszystko, aby wyjść triumfalnie z tego dwumeczu – powiedział.

Artem wspomina ostatnie zawody w Zielonej Górze, gdzie zaprezentował się bardzo dobrze zdobywając dla Jaskółek trzynaście punktów. – Jest tam szansa powalczyć. W „Zielonce” jest bardzo ładny tor. Ostatni raz pojechałem tam całkiem dobre zawody. Jak widać jednak po obu naszych spotkaniach ze Stelmetem Falubazem na tarnowskim obiekcie mecz meczowi nierówny – dodał.

Zawodnik Unii Tarnów w tygodniu nie będzie miał dużo czasu na odpoczynek, ponieważ wybiera się na ligę do Rosji.–Teraz znów będę trochę w podróży. Lecę do Rosji na mecz i w piątek wracam do Polski, aby przygotować się na wyprawę do Zielonej Góry – zakończył.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST