Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki wygrywają z Dospel Włókniarzem

15/09/2013 0:00:00
Redakcja

Kibice zgromadzeni na tarnowskim stadionie w dniu dzisiejszym byli świadkami bardzo ciekawego widowiska. Unia Tarnów ostatecznie po zaciętym pojedynku pokonała osłabiony Włókniarz 49:41. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem całego meczu był Janusz Kołodziej, który zdobył komplet punktów będąc poza zasięgiem rywali. W ekipie gości najlepiej zaprezentował się Michael Jepsen Jensen. Były Mistrz Świata Juniorów w siedmiu biegach zdobył trzynaście punktów.

Pierwszy wyścig spotkania przebiegł bez historii, ponieważ kolejność ustaliła się już po starcie. Maciej Janowski na starcie był minimalnie lepszy od Michaela Jepsena Jensena. Dobrze wystartował także Patrick Hougaard, ale nie zdążył założyć się na częstochowianina i przyjechał na metę na trzeciej pozycji.

W wyścigu młodzieżowców bardzo dobrze zaprezentował się Edward Mazur, który na drugim łuku trzeciego okrążenia minął Adama Strzelca, który wcześniej był bliski wyprzedzenia Kacpra Gomólskiego. Tym samym tarnowianie uratowali biegowy remis, ponieważ Artur Czaja był poza zasięgiem rywali.

W trzecim biegu z czwartego pola wystrzelił spod taśmy Martin Vaculik, który pewnie wygrał wyścig. Na drugim miejscu jechał Rune Holta z którym mocno walczył Artem Łaguta. Rosjanin na drugim łuku drugiego okrążenia wyprzedził norwega, ale ten szybko skontrował. Artem Łaguta ponowił atak na drugim ługu przy kredzie pewnie mijając Rune Holte. Nie liczył się w  stawce Artur Czaja, który zanotował na trzecim okrążeniu defekt motocykla.

Czwarta odsłona spotkania przyniosła Kibicom sporo emocji. Ze startu bardzo dobrze wyszedł Artur Czaja, ale bardzo szybko uporał się z nim Janusz Kołodziej, który również dobrze wystartował. Na pierwszym łuku drugiego okrążenia dobrym atakiem przy kredzie popisał się Kacper Gomólski. Medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów szybko odjechał na bezpieczną odległość juniorowi Dospel CKM Włókniarza dla którego był to trzeci już bieg w tym spotkaniu.

Po przerwie ze startu najlepiej wystartowali goście, ale bardzo szybki był Artem Łaguta, który na wejściu w drugi łuk był już pierwszy. Zupełnie start przespał Martin Vaculik. Słowak przez  cztery okrążenia próbował zbliżyć się do Grigorija Łaguty aby przeprowadzić skuteczny atak, ale niestety nie udało mu się to.

W szóstym biegu taśmy dotknął Edward Mazur natomiast upomnienie za utrudnianie startu otrzymał Rune Holta. W powtórce wszyscy bardzo równo ruszyli ze startu, ale prowadzenie, którego nie oddał już do końca biegu objął Janusz Kołodziej. Kapitana Jaskółek przez cały bieg bardzo mocno naciskał bardzo dobrze dysponowany dzisiaj Michael Jepsen Jensen, ale na szczęście dla tarnowian bezskutecznie.

Kolejny wyścig w wykonaniu pary Jaskółek był bardzo nieudany. Patrick Hougaard na pierwszym łuku próbował przebić się z na pierwszym łuku do przodu, ale szybko został zablokowany. Maciej Janowski naciskał przez cztery kółka Grigorija Łagutę, ale ten na mecie był nieznacznie szybszy. Rosjanin otrzymał od sędziego upomnienie za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na torze po tym jak nie zostawił miejsca Maciejowi Janowskiemu pod bandą. Na szczęście zawodnik Unii utrzymał się na motocyklu ponieważ mogło być groźnie. Goście wygrali wyścig podwójnie.

Dużo emocji dał Kibicom wyścig ósmy w którym bardzo ostro z Kacprem Gomólskim w pierwszym łuku pojechał Michael Jepsen Jensen.  Zawodnik Unii zaliczył dosyć groźnie wyglądający upadek. Janusz Kołodziej z kolei na przeciwległej prostej szybko uporał się z Rune Holtą, ale wyścig został przerwany.

W powtórce za utrudnianie startu wykluczony został Rune Holta otrzymując dodatkowo żółtą kartkę. W trzeciej odsłonie ósmego biegu najlepiej ze startu  wystartowali Michael Jepsen  Jensen oraz Janusz Kołodziej. Obaj niemal równo wchodzili w drugi łuk, ale na wyjściu z niego wyraźnie z przodu był już Kaptan Jaskółek. Unia wygrała wyścig podwójnie powiększając przewagę do ośmiu punktów.

W dziewiątym biegu ponownie ze startu bardzo dobrze wystartowali  goście, jednak bardzo dobrym atakiem popisał się Maciej Janowski, który szybko objął prowadzenie. Na trasie sporą ambicją wykazał się Rune Holta, który na wejściu  drugiego łuku trzeciego okrążenia minął Magica. Zawodnik Jaskółek jednak szybko odzyskał swoje miejsce i dowiózł ważne trzy punkty. W stawce nie liczył się Grigorij Łaguta, a Patrick Hougaard miał defekt na starcie.

Ostatni bieg trzeciej serii był fatalny w wykonaniu tarnowian. Goście objęli podwójne prowadzenie, ale na przedostatnim okrążeniu Artem Łaguta zdołał minąć juniora WłókniarzaArtura Czaję. Martin Vaculik po raz kolejny nie był wstanie nawiązać walki z przeciwnikami. Po tym biegu przewaga tarnowian zmalała tylko do sześciu punktów.

Wyścig jedenasty zakończył się pewną podwójną wygraną pary Jaskółek. Janusz Kołodziej pewnie z jechał cały czas z przodu, a Kacper Gomólski na pierwszym łuku zamknął rywali.

W kolejnym starcie najlepiej ze startu wystrzelił Artem Łaguta, ale na trasie dość łatwo minął go Michael Jepsen Jesnen. Rosjanin nie był wstanie już dogonić Duńczyka i goście odrobili dwa punkty do tarnowian.

W pierwszej odsłonie trzynastej gonitwy było bardzo ciasno w pierwszym łuku. Groźny upadek zaliczył Grigorij Łaguta, któremu na szczęście nic się nie stało. Rosjanin opuścił tor o własnych siłach.

W powtórce częstochowianie wystartowali na podwójne prowadzenie, ale Maciej Janowski zdołał ich przedzielić. Wydawało się, że upora się również z Rune Holtą, ale nie był wstanie przeprowadzić udanego ataku i goście wygrali kolejny bieg zbliżając się do Jaskółek na sześć punktów przed biegami nominowanymi.

W pierwszym z biegów nominowanych bardzo niebezpiecznie na przedostatniej prostej podniosło Kacpra Gomólskiego. Zawodnik Jaskółek upadł bardzo groźnie z Arturem Czają. Goście jechali wtedy na podwójnym prowadzeniu. Ginger został wykluczony z powtórki w której osamotniony Artem Łaguta pewnie wygrał czternastą gonitwę zapewniając meczowe zwycięstwo tarnowianom.

W ostatnim biegu ze startu najlepiej wystartowali tarnowianie. Daleko z przodu jechał niezawodny tego dnia Janusz Kołodziej, a na drugim miejscu jechał Maciej Janowski. Niestety Magic dał się ograć w dość łatwy sposób Michaelowi Jensenowi Jepsenowi.

Ostatecznie Unia Tarnów wygrała różnicą ośmiu punktów. Przewaga ta może w kontekście rewanżu okazać się niewystarczająca, ale z pewnością Jaskółki nie odpuszczą.

W zespole tarnowskim poza Januszem Kołodziejem bardzo dobrze pojechali Artem Łaguta i Maciej Janowski. Bardzo dobre spotkanie odjechał Kacper Gomólski.

W zespole gości punktowało tylko czterech zawodników. Najlepiej spisał się Michael Jepsen Jensen. Swoje zrobili również Rune Holta, Grigorij Łaguta oraz Artur Czaja. To głównie młodzieżowiec częstochowian zapewnił Lwom korzystny wynik.

Spotkanie rewanżowe w Częstochowie odbędzie się za tydzień.

Dospel CKM Włókniarz Częstochowa
1. Michael Jepsen Jensen 13 (2,2,2,2,0,3,2)
2. Hubert Łęgowik 0 (0,-,-,-,-)
3. Rune Holta 8 (1,1,W,2,1,3,0)
4. Emil Sajfutdinow ZZ
5. Grigorij Łaguta 9+2 (-,1*,2*,1,3,1,1)
6. Artur Czaja 11 (3,D,1,3,1,1,2)
7. Adam Strzelec 0 (0,0,-)

Unia Tarnów
9. Maciej Janowski 10 (3,1,3,2,1)
10. Patrick Hougaard 1 (1,0,D,-)
11. Artem Laguta 12+1 (2*,3,2,2,3)
12. Martin Vaculik 3 (3,0,0,0,-)
13. Janusz Kołodziej 15 (3,3,3,3,3)
14. Edward Mazur 1 (1*,T,0)
15. Kacper Gomólski 7+2 (2,2*,1,2*,W)

Bieg po biegu:
1. (69.81) Janowski, Jensen, Hougaard, Łęgowik 4:2 (4:2)
2.  (70.10) Czaja, Gomólski, Mazur, Strzelec 3:3 (7:5)
3.  (69.39) Vaculik, A.Łaguta, Holta, Czaja 5:1(12:6)
4.  (69.50) Kołodziej, Gomólski, Czaja, Strzelec 5:1 (17:7)
5.  (69.58) A.Łaguta, Jensen, G.Łaguta, Vaculik 3:3 (20:10)
6.  (69.64) Kołodziej, Jensen, Holta, Mazur(t) 3:3 (23:13)
7.  (70.93) Czaja, G.Łaguta, Janowski, Hougaard 1:5 (24:18)
8.  (69.45) Kołodziej, Jensen, Gomólski, Holta (w) 4:2 (28:20)
9. (69,56) Janowski, Holta, G.Łaguta, Hougaard(d) 3:3 (31:23)
10. (70.00) G.Łaguta, A.Łaguta, Czaja, Vaculik 2:4 (33:27)
11. (70.97) Kołodziej, Gomólski, Holta, Jensen 5:1 (38:28)
12. (70.48) Jensen, A.Łaguta, Czaja, Mazur 2:4 (40:32)
13. (70.58) Holta, Janowski, G.Łaguta, Vaculik 2:4 (42:36)
14. (70.61) A.Łaguta, Czaja, G.Łaguta, Gomólski(w) 3:3 (45:39
15. (70.75) Kołodziej, Jensen, Janowski, Holta 4:2 (49:41)

Startowano wg zestawu nr II
Najlepszy czas dnia ustanowił Martin Vaculik (69.39) w biegu nr 3
Widzów około 7 tysięcy

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST