Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki walczą o czwarty medal z rzędu!

26/09/2015 14:38:26
Redakcja

W niedzielę 27 września na torze w Mościcach poznamy brązowego medalistę Drużynowych Mistrzów Polski. O trzecie miejsce powalczą drużyny Unii Tarnów i KS Toruń. W pierwszym spotkaniu na Motoarenie lepsze okazały się Jaskółki wygrywając 50:40.

Przed spotkaniem rewanżowym w zdecydowanie lepszym położeniu są podopieczni Pawła Baran i Mirosława Cierniaka. Na domowym obiekcie tarnowianie prezentują się w tym sezonie bardzo dobrze, poza jedną wpadką z leszczynianami. W pozostałych spotkaniach pewnie odprawiali rywali z kwitkiem. Teraz są w jeszcze lepszej sytuacji, gdyż mają aż dziesięć oczek przewagi z pierwszego meczu. Nie ma jednak mowy o odpuszczaniu i dekoncentracji. Trenerzy Unii Tarnów cały czas czuwają nad dobrą atmosferą i przygotowaniem drużyny do tego meczu.

Głównym atutem w sezonie 2015 Unii Tarnów była postawa całej piątki seniorów. Liderami drużyny byli jak zakładano przed sezonem Martin Vaculik i Janusz Kołodziej. Obaj cały czas prezentują wysoką dyspozycję. Kapitan Jaskółek potwierdził to zresztą w ostatnim meczu w Toruniu, gdzie nawet po przegranym starcie mijał rywali na dystansie z dziecinną łatwością. Co ważne nie zawodzą Duńczycy. Przed sezonem było sporo obaw zwłaszcza o dyspozycję Kennetha Bjerre. Ten jednak swoją postawą na torze i w parku maszyn udowodnił, że Jego angaż był trafiony. Ambicji i woli walki nie można również odmówić Leonowi Madsenowi. Obaj wspólnie tworzyli jedną z najsilniejszych par na torach PGE Ekstraligi.

Dobrą dyspozycję prezentuje również Artur Mroczka. Wychowanek klubu z Grudziądza zanotował co prawda kilka słabszych występów, ale z reguły dokładał bardzo ważne punkty do dorobku drużyny.

Niestety tegoroczna postawa tarnowskich młodzieżowców była daleka od tej jaką zakładano w zimie. W kilku meczach z dobrej strony pokazał się Ernest Koza, ale niestety nie miał wsparcia w rówieśnikach. W meczu z KS Toruń po raz kolejny szansę dostanie Arkadiusz Madej, który z dobrej strony pokazał się na Motoarenie, gdzie ambitnie walczył z zawodnikami gospodarzy.

W drużynie Jacka Gajewskiego na formę młodzieżowców, a zwłaszcza Pawła Przedpełskiego narzekać nie mogli. Wychowanek Aniołów legitymuje się w tej chwili najwyższą średnią biegopunktową w drużynie. Nieco słabiej prezentuje się za to Oskar Fajfer, dla którego jest to ostatni rok w gronie juniorów.

Prawdziwym mankamentem torunian jest jednak postawa seniorów. Drużynie z Torunia w przekroju całego sezonu zabrakło lidera. Na pewno więcej obiecywano sobie po dyspozycji Chrisa Holdera, który w meczu z Jaskółkami nie prezentował się dobrze. Podobnie Jason Doyle, który pod dobrym początku i środku rozgrywek jest wyraźnie zmęczony sezonem i znacznie obniżył loty. Brakuje punktów Grigorija Laguty, który w poprzednich latach spisywał się dużo lepiej. Rosjanin w tym sezonie jeździł w kratkę, a zupełnie zawiódł w minioną niedzielę, kiedy nie zdobył nawet punktu. Dodatkowo Rosjanina prawdopodobnie nie zobaczymy w niedzielę, ze względu na przełożenie MEP w Debreczynie.

W Tarnowie sporo namieszać może Kacper Gomólski, który na tarnowskim torze spędził dobre trzy sezony. Ginger cały sezon jeździł nieco w słabiej niż chociażby rok temu, przeplatając niezłe występy słabszymi. W meczu z ekipą z Tarnowa pokazał jednak, że może być mocnym punktem swojej drużyny. Nieco słabszy sezon zanotował także Adrian Miedziński, którego postawa w Tarnowie może być bardzo ważna dla drużyny z Torunia. Wychowanek Aniołów na tarnowskim torze w ostatnich latach nie spisywał się jednak specjalnie podobnie jak Chris Holder.

W niedzielę ciekawych biegów w Tarnowie na pewno nie zabraknie. Pogoda co prawda nie rozpieszcza w ostatnich dniach, jednak tor jest na tyle dobrze przygotowany, że jeśli przestanie padać w niedzielę rano mecz powinien się odbyć.

Warto przypomnieć, że Unia Tarnów od sezonu 2012 corocznie startuje w Play-Offach. W tym czasie zdobyliśmy złoty medal i dwa brązowe krążki. Jeśli w niedzielę Jaskółki okażą się lepsze od KS Toruń tarnowianie zdobędą swój trzeci z rzędu brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

Początek niedzielnego spotkania o 16:30. Zapraszamy do wspólnego kibicowania naszym Jaskółkom!

KS Toruń
1. Kacper Gomólski
2. Grigorij Laguta
3. Chris Holder
4. Jason Doyle
5. Adrian Miedziński
6. Paweł Przedpełski

Unia Tarnów
9. Martin Vaculik
10. Artur Mroczka
11. Leon Madsen
12. Kenneth Bjerre
13. Janusz Kołodziej
14. Arkadiusz Madej

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST