PGE Ekstraliga
Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki startowały w ligach zagranicznych

06/27 22:37:28
Marcin Michoń

W środę Kenneth Bjerre i Peter Kildemand startowali w lidze duńskiej, a Jakub Jamróg wziął udział w kolejnej rundzie ligi czeskiej.

Kapitalny występ zanotował Peter Kildemand. Zawodnik, który w lidze polskiej nie może się odnaleźć był dzisiaj niepokonany w spotkaniu pomiędzy Team Fjelsted, a Esbjerg Vikings zapisując przy swoim nazwisku aż 18 punktów. To głównie dzięki Jego świetnej postawie gospodarze mogli cieszyć się z triumfu.

Team Fjelsted – 43
1. Frederik Jakobsen 7+2 (2*,2,1*,d,0,2)
2. Peter Kildemand – 18 (3,3,3,3,3,3)
3. Anders Thomsen – 8+1 (3,0,1,1,2,1*)
4. Christian Thaysen – 2+1 (0,1,-,0,1*)
5. Jason Joergensen – 8 (1,2,2,1,2,0)

Esbjerg Vikings – 41
1. Niels Kristian Iversen – 15+1 (1,3,3,3,3,1,1*)
2. Rene Bach – 11 (0,2,2,2,2,0,3)
3. Rohan Tungate – 11 (2,1,d,0,3,3,2)
4. Matias Nielsen – 2 (1,0,-,-,1)
5. Tim Soerensen – 2 (0,-,0,-,2,0)
6. Mark Beyer – ns

Bieg po biegu:
1. Kildemand, Jakobsen, Iversen, Bach 5:1
2. Thomsen, Tungate, Nielsen, Thaysen 3:3 (8:4)
3. Kildemand, Bach, Joergensen, Soerensen 4:2 (12:6)
4. Iversen, Jakobsen, Tungate, Thomsen 2:4 (14:10)
5. Kildemand, Bach, Thaysen, Nielsen 4:2 (18:12)
6. Iversen, Joergensen, Thomsen, Tungate (d) 3:3 (21:15)
7. Iversen, Joergensen, Jakobsen, Soerensen 3:3 (24:18)
8. Kildemand, Bach, Thomsen, Tungate 4:2 (28:20)
9. Tungate, Bach, Joergensen, Thaysen 1:5 (29:25)
10. Iversen, Joergensen, Thaysen, Bach 3:3 (32:28)
11. Kildemand, Soerensen, Nielsen, Jakobsen (d) 3:3 (35:31)
12. Tungate, Thomsen, Iversen, Jakobsen 2:4 (37:35)
13. Bach, Jakobsen, Thomsen, Soerensen 3:3 (40:38)
14. Kildemand, Tungate, Iversen, Joergensen 3:3 (43:41)


Dwanaście oczek dla Holstebro Elite wywalczył z kolei Kenneth Bjerre. Niezła postawa Kapitana Grupy Azoty Unii Tarnów nie uchroniła Jego duńskiej drużyny od wyjazdowej porażki ze Slangerup Speedway Klub.

Slangerup Speedway Klub – 47
1. Michael Jepsen Jensen – 14 (3,0,2,3,3,3)
2. Kenneth Hansen – 8+3 (2*,1,1,0,2*,2*)
3. Andreas Lyager – 11+1 (2*,2,0,3,1,3)
4. Ashley Morris – (3,0,w,0,d)
5. Jonas Seifert – 11+1 (3,2,1,3,2*)
6. Marius Nielsen – NS

Holstebro Elite – 37
1. Kenneth Bjerre – 12 (1,3,3,3,2,0,0)
2. Jonas B. Andersen – 4+2 (0,0,2*,1*,1)
3. Bjarne Pedersen – 8 (1,1,1,2,2,1)
4. Kasper Lykke Nielsen – 3 (0,-,3,d)
5. Emil Poertner – 10+1 (2,3,1,2*,1,0,1)

Bieg po biegu:
1. Jensen, Hansen, Bjerre, Andersen 5:1
2. Morris, Lyager, Pedersen, Lykke 5:1 (10:2)
3. Seifert, Poertner, Hansen, Andersen 4:2 (14:4)
4. Bjerre, Lyager, Pedersen, Jensen 2:4 (16:8)
5. Bjerre, Andersen, Hansen, Morris 1:5 (17:13)
6. Poertner, Seifert, Pedersen, Lyager 2:4 (19:17)
7. Bjerre, Jensen, Poertner, Morris (w) 2:4 (21:21)
8. Lyager, Pedersen, Andersen, Hansen 3:3 (24:24)
9. Lykke, Poertner, Seifert, Morris 1:5 (25:29)
10. Seifert, Bjerre, Andersen, Morris (d) 3:3 (28:32)
11. Jensen, Hansen, Poertner, Lykke (d) 5:1 (33:33)
12. Jensen, Pedersen, Lyager, Bjerre 4:2 (37:35)
13. Lyager, Hansen, Pedersen, Poertner 5:1 (42:36)
14. Jensen, Seifert, Poertner, Bjerre 5:1 (47:37)

W drugiej rundzie ligi czeskiej startował dzisiaj Jakub Jamróg. Wychowanek Jaskółek wywalczył dla Ak 3ton Slany dwanaście punktów będąc liderem swojej drużyny.

1. AMK ZP Pardubice – 45
1. Vaclav Milik – 14 (3,2,3,3,3)
2. Patrik Mikel – 5 (2,1,0,1,1)
3. Patryk Dudek – 14 (2,3,3,3,3)
4. Hynek Stichauer – 12 (2,2,3,3,2)
17. Josef Novak – NS

2. AK Marketa Praga – 38
9. Jan Kvech – 9 (3,1,1,1,3)
10. Michal Skurla – 3 (1,-,-,2,-)
11. Ondrej Smetana – 6 (1,-,-,2,3)
12. Matej Kus – 8 (3,2,2,0,1)
19. Josef Franc – 12 (2,3,2,3,2)

3. AK 3ton Slany – 34
13. Eduard Krcmar – 10 (3,3,1,2,1)
14. Jakub Jamróg – 12 (1,1,2,6!,2)
15. Petr Chlupac – 1 (0,0,0,1,0)
16. Zdenek Simota – 11 (2,3,2,2,2)

4. SC Żarnowica – 7
5. Michal Tomka – 3 (0,1,2!,0,d)
6. Josef Valkovic – 1 (0,0,1,0,d)
7. Martin Gavenda – 0 (0,0,0,0,0)
8. David Pacalaj – 3 (1,0,0,1,1)

Bieg po biegu:
1. Kus, Stichauer, Jamróg, Tomka
2. Krcmar, Dudek, Smetana, Valkovic
3. Kvech, Mikel, Pacalaj, Chlupac
4. Milik, Simota, Skurla, Gavenda
5. Simota, Stichauer, Kvech, Valkovic
6. Dudek, Franc, Tomka, Chlupac
7. Krcmar, Kus, Mikel, Gavenda
8. Franc, Milik, Jamróg, Pacalaj
9. Stichauer, Franc, Krcmar, Pacalaj
10. Dudek, Jamróg, Kvech, Gavenda
11. Franc, Simota, Tomka (2!), Mikel
12. Milik, Kus, Valkovic, Chlupac
13. Dudek, Simota, Pacalaj, Kus
14. Stichauer, Smetana, Chlupac, Gavenda
15. Jamróg (6!), Skurla, Mikel, Valkovic
16. Milik, Krcmar, Kvech, Tomka
17. Dudek, Franc, Krcmar, Gavenda
18. Milik, Jamróg, Kus, Tomka (d)
19. Kvech, Stichauer, Pacalaj, Chlupac
20. Smetana, Simota, Mikel, Valkovic (d)

wyniki za: SportoweFakty.wp.pl

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

saletrosanazoty-starttyskie

wesbudalcapone

wia-lanwamexszarkowiczsamrozkwitnad-stawkiemmrowkampgk-1megaellombardkrystankluzahektordunajecdetailkingdekercezarcarsprintbolarusarkanankopolagriaRigatoniZMTAdVIST.PLWEBVIST Agencja Interaktywna - projektowanie stronMATBUDKARMOTCINEMA 3DWELDINGGaleria TarnoviaTarnowska TV HDKLICH

rehamedica
budpolLottoToskana
Frukt
Extreme Hobby
Tarnów
ngine

Partnerzy medialni
eskasportowefakty
Sponsorzy rozgrywek
pge-ekstraliga
Wykonanie strony Internetowej z przez