Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki słabsze od Stali!

29/07/2018 19:01:29
Redakcja

Grupa Azoty Unia Tarnów uległa na własnym torze Cash Broker Stali Gorzów 38:52. Gości do zwycięstwa poprowadzili Bartosz Zmarzlik i Krzysztof Kasprzak, którzy wywalczyli po czternaście punktów. Dla Jaskółek dziewięć wywalczył Nicki Pedersen, a osiem Peter Kildemand.

Cash Broker Stal Gorzów
1. Martin Vaculik 9+2 (1,1*,2*,3,2)
2. Szymon Woźniak 7+1 (0,2,3,2*)
3.Krzysztof Kasprzak 14+1 (3,3,3,3,2*)
4. Grzegorz Walasek 5+2 (1,2*,0,1,1*)
5. Bartosz Zmarzlik 14 (2,3,3,3,3)
6.Rafał Karczmarz 3 (2,1,0)
7. Huber Czerniawski 0 (0,0,0)
8. Alan Szczotka NS

Grupa Azoty Unia Tarnów
9. Nicki Pedersen 9+1 (3,2,1*,2,d,1)
10. Artur Mroczka 4+1 (2*,w,2,d,0)
11. Jakub Jamróg 5 (0,0,2,-,3)
12. Peter Kildemand 8+1 (2,3,1*,2,0)
13. Kenneth Bjerre 6 (3,1,1,1)
14. Dawid Knapik 1 (1,0,-)
15. Patryk Rolnicki 5+1 (3,1,0,1*)
16. Wiktor Kulakow NS

Bieg po biegu:
1. (70,20) Pedersen, Mroczka, Vaculik, Woźniak 5:1
2. (70,67) Rolnicki, Karczmarz, Knapik, Czerniawski 4:2 (9:3)
3. (70,63) Kasprzak, Kildemand, Walasek, Jamróg 2:4 (11:7)
4. (70,52) Bjerre, Zmarzlik, Rolnicki, Czerniawski 4:2 (15:9)
5. (70,85) Kildemand, Woźniak, Vaculik, Jamróg 3:3 (18:12)
6. (70,08) Kasprzak, Walasek, Bjerre, Knapik 1:5 (19:17)
7. (69,76) Zmarzlik, Pedersen, Karczmarz, Mroczka – w 2:4 (21:21)
8. (70,03) Woźniak Vaculik, Bjerre, Rolnicki 1:5 (22:26)
9. (69,79) Kasprzak, Mroczka, Pedersen, Walasek 3:3 (25:29)
10. (69,38) Zmarzlik, Jamróg, Kildemand, Czerniawski 3:3 (28:32)
11. (70,44) Kasprzak, Woźniak, Bjerre, Mroczka – d1 1:5 (29:37)
12. (69,67) Vaculik, Pedersen, Rolnicki, Karczmarz 3:3 (32:40)
13. (70,20) Zmarzlik, Kildemand, Walasek, Pedersen – d4 2:4 (34:44)
14. (69,52) Jamróg, Vaculik, Walasek, Mroczka 3:3 (37:47)
15. (69,48) Zmarzlik, Kasprzak, Pedersen, Kildemand 1:5 (38:52)

Niedzielne spotkanie było niezwykle istotne dla losów drużyny w kwestii utrzymania w PGE Ekstralidze. Niestety porażka bardzo skomplikowała naszą sytuację i teraz tarnowianie będą musieli szukać punktów w trudnych meczach wyjazdowych.

Pomimo bardzo niekorzystnych prognoz pogody spotkanie odbyło się bez żadnych przeszkód.
Mecz ze Stalą dobrze rozpoczął się dla Jaskółek i nic nie wskazywało na dosyć wysoką porażkę. Pewne zwycięstwo w inauguracyjnym wyścigu odniósł Nicki Pedersen. Po starcie wydawało się, że prowadzenie obejmie Martin Vaculik, ale szybko na prowadzenie wysforował się Duńczyk. Z czwartego pola dosyć dobrze wystartował Artur Mroczka, który z pierwszego łuku wychodził już na trzecim, a z drugiego już na drugim miejscu. Do końca jednak musiał uważać na ataki Słowaka.

W wyścigu młodzieżowców po udanym starcie jadący z pierwszego pola startowego Patryk Rolnicki wypchnął rywali obejmując prowadzenie. Na ostatnim miejscu jechał Dawid Kanpik, jednak wychowanek Jaskółek ambitnie atakował Huberta Czerniawskiego, którego wyprzedził już na drugim okrążeniu. Z przodu do końca ataki Rafała Karczmarza odpierał Patryk Rolnicki.

Pierwsza odsłona trzeciego biegu została przerwana po nierównym starcie, ale żaden z zawodników nie otrzymał ostrzeżenia. W powtórce goście świetnie wystartowali i objęli podwójne prowadzenie. W pogoń za parą gorzowską rzucił się Peter Kildemand, który przez cały czas nękał atakami Grzegorza Walaska. Duńczyk swego dopiął dopiero na ostatniej prostej, wpadając minimalnie szybciej przed Walaskiem na metę. Niestety w walce nie liczył się Jakub Jamróg, który kiepsko wystartował.

W czwartej gonitwie świetną walkę o trzy oczka zaprezentowali Kenneth Bjerre i Bartosz Zmarzlik. Kapitan Grupy Azoty Unii Tarnów pomimo nacisków zawodnika z Gorzowa dowiózł do mety trzy oczka. Niestety w pozostałych biegach Duńczyk spisywał się już bardzo słabo. Z tył ważny punkt wywalczył na trasie Patryk Rolnicki.

Po równaniu toru zwycięstwo odniósł Peter Kildemand. Duńczyk wygrał start wypychając rywali. Do końca musiał jednak uważać na ataki Szymona Woźniaka, który na ostatnim łuku był nawet bliski wyprzedzenia zawodnika Jaskółek. Niestety w walce ponownie nie liczył się Jakub Jamróg.

Po nieudanym biegu szóstym przewaga Jaskółek zmalała do zaledwie dwóch punktów. Po dobrym starcie Krzysztof Kasprzak wypchnął mocno Kennetha Bjerre, który spadł na koniec stawki. Na całym zamieszaniu skorzystał Dawid Knapik który przez chwilę był na prowadzeniu. Niestety wychowanek Unii Tarnów szybko stracił dobrą pozycję, a Jaskółki przegrały wyścig podwójnie.

Sporo działo się w siódmym wyścigu. Start należał do Bartosza Zmarzlika, ale na pierwszym łuku próbował wypchnąć go Nicki Pedersen. Na zamieszaniu skorzystał Artur Mroczka, który wyszedł na prowadzenie. Szybko wyprzedził go jednak lider Stali oraz Duńczyk. Na domiar złego na drugim łuku Mroczka pojechał zbyt szeroko, co wykorzystał Rafał Karczmarz. Zawodnik Jaskółek, nie dał jednak za wygraną i na następnym okrążeniu odbił straconą pozycję ratując biegowy remis. Niestety po biegu po analizie przez sędziego powtórek zawodnik z Tarnowa został wykluczony za przejechanie dwoma kołami linii toru, przez co to goście wygrali i doprowadzili do meczowego remisu.

Niestety podwójnym zwycięstwem Stali zakończył się wyścig ósmy. Po dobrym starcie prowadzenie objął Szymon Woźniak, ale zaciekle atakował go Kenneth Bjerre. Niestety zawodnik Jaskółek popełnił błąd na drugim łuku drugiego okrążenia, co od razu wykorzystał Martin Vaculik. Później Duńczyk nie był wstanie odbić już straconej pozycji.

Zwycięstwem Krzysztofa Kasprzaka zakończył się bieg dziewiąty. Przez chwilę na prowadzeniu znajdował się Artur Mroczka pod którego na drugim łuku zdecydowanie wszedł zawodnik z Gorzowa obejmując prowadzenie. W wyniku zamieszania trzecią pozycję stracił Nicki Pedersen. Duńczyk dopiero na trzecim okrążeniu zdołał wyprzedzić Grzegorza Walaska ratując tym samym biegowy remis.

Ostatni z wyścigów trzeciej serii startów również zakończył się podziałem punktów. Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał szybki dzisiaj Bartosz Zmarzlik. Za nim na metę wpadli tarnowianie.

O ogromnym pechu może mówić w biegu jedenastym Artur Mroczka, który pewnie prowadząc zanotował defekt motocykla na trzecim okrążeniu. Po słabym starcie w walce nie liczył się Kenneth Bjerre. Po podwójnej wygranej gości ich przewaga wzrosła aż do ośmiu punktów i stało się jasne, że Jaskółkom będzie bardzo trudno zniwelować straty.

W biegu dwunastym z podwójnej rezerwy taktycznej skorzystał trener Paweł Baran posyłając do boju Nicki Pedersena i Patryka Rolnickiego za Jamroga i Knapika. Rezerwa pozwoliła jednak tylko na biegowy remis, bo po dobrym starcie prowadzenie objął Martin Vaculik. Do końca próbował wyprzedzić go Nicki Pedersen, ale nie zdołał przeprowadzić odpowiedniego ataku. Ważny punkt przywiózł Patryk Rolnicki, który pokonał Rafała Karczmarza.

Już wyścig trzynasty przyniósł meczowe rozstrzygnięcie. Po wygranym starcie prowadzenie objął Bartosz Zmarzlik, a szybko dołączył do niego Grzegorz Walasek. Z tył początkowo Nicki Pedersen próbował walczyć z parą gości, ale na trzecim okrążeniu popełnił błąd i spadł na koniec stawki notując za chwilę defekt motocykla. Do końca z Walaskiem walczył jednak Peter Kildemand. Duńczyk ponownie na linii mety okazał się lepszy od zawodnika Stali, tak jak w biegu trzecim.
Podziałem punktów zakończył się wyścig czternasty. Po starcie goście objęli podwójne prowadzenie, ale fantastycznie na przeciwległej prostej napędził się Jakub Jamróg, który wyprzedził obu Stalowców i pewnie wygrał bieg. Niestety w walce nie liczył się tym razem Artur Mroczka, który po defekcie motocykla musiał korzystać z rezerwowego silnika.

Podwójnym zwycięstwem goście przypieczętowali zwycięstwo w Tarnowie.

Najbliższy mecz ligowy Jaskółki rozegrają za dwa tygodnie w Toruniu. Z kolei za trzy tygodnie rywalem Grupy Azoty Unii Tarnów na torze w Mościcach będzie drużyna z Częstochowy.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST