Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki rozpoczynają walkę o brąz

13/09/2013 0:00:00
Redakcja

W najbliższą niedzielę czekają Nas nie lada emocje ligowe na torze w Mościcach. Unia Tarnów zmierzy się w pojedynku o brązowy medal z ekipą Dospel CKM Włókniarz Częstochowa.

Jaskółki jak i Lwy okazały się słabsze od swoich półfinałowych przeciwników. Tarnowianie wyraźnie przegrali z zielonogórzanami, a częstochowianie po stracie Emila Sajfutdinowa nie byli wstanie odrobić strat z Torunia przegrywając nieznacznie dwumecz.

Częstochowianie do najłatwiejszych przeciwników jednak na pewno nie należą i wynik dwumeczu jest bardzo trudny do przewidzenia. W rundzie zasadniczej Jaskółki najpierw bardzo wysoko wygrały u siebie 54:36, by później przegrać w takim samym rezultacie w rewanżu.

Marek Cieślak ma spory problem, na którego z juniorów postawić

Drużyna prowadzona przez Grzegorza Dzikowskiego zawita do Tarnowa dosyć mocno osłabiona. Zabraknie kontuzjowanego Emila Sajfutdinowa, za którego stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Ponadto karę meczu musi odsiedzieć Rafał Szombierski. Nie będzie mógł za Niego wystąpić Mirosław Jabłoński, gdyż posiada za wysoki KSM. Brak obu tych zawodników jest bardzo poważnym osłabieniem częstochowian, ale wynik całego spotkania mimo to będzie sprawą otwartą aż do końca.

Jeśli Jaskółki myślą o wywalczeniu brązowych krążków muszą niedzielny pojedynek koniecznie wygrać jak najwyżej, aby później ze spokojem jechać na mecz rewanżowy. Jeśli się to nie uda będzie bardzo trudno Unii o korzystny wynik na torze przeciwnika, gdzie Jaskółki ostatnio nie czują się najlepiej.

Na pewno wisienką na torcie będą pojedynki na tarnowskim torze braci Łagutów. Artem przez cały sezon prezentował się na Mościckim owalu wyśmienicie, ale jego starszy brat z reguły notuje tutaj także bardzo dobre występy.

Tarnowianie na pewno liczą na dobry występ Janusza Kołodzieja. Krajowy lider Jaskółek jest na domowym torze niezwykle szybki i jeśli tylko nie przydarzą mu się jakieś wpadki jak w ostatnim spotkaniu z Zieloną Górą, można liczyć na dwucyfrowy dorobek z jego strony.

Wiele będzie zależeć od dyspozycji Janusza Kołodzieja

Solidnie na domowym torze wypada także Maciej Janowski, który był tutaj przed dwoma tygodniami najlepszym zawodnikiem w talii Marka Cieślaka. Jednak teraz obok Janusza Kołodzieja będzie musiał dorzucić kilka oczek więcej.

Sporą niewiadomą będzie postawa Artema Łaguty. Rosjanin przez cały sezon był zdecydowanym liderem Jaskółek, jednak w ostatnich spotkaniach chyba odczuwa już zmęczenie sezonem. Z pewnością ważne jest dla całej tarnowskiej drużyny, aby w niedzielę Jego wynik był dwucyfrowy. Z pewnością jest duża szansa, aby powtórzył wynik z pierwszego meczu obu ekip, kiedy wywalczył czternaście punktów.

Słabo w przekroju całego sezonu prezentuje się Martin Vaculik. Słowak po awansie do Grand Prix ewidentnie obniżył loty i nie jest już tak skuteczny jak chociażby w końcówce ubiegłego sezonu. Zawodnikowi z pewnością brakuje dobrych występów, które dodałyby mu pewności siebie.

Niepewny jest w niedzielę występ Leona Madsena. Duńczyk w ostatnim czasie poważnie się rozchorował, przez co bardzo słabo wypadł w sobotnim Grand Prix oraz w niedzielnym pojedynku w Zielonej Górze. W bieżącym tygodniu odpuścił kilka imprez w tym także trzecią rundę SEC, która będzie rozegrana w najbliższą sobotę.

W przekroju całego sezonu bardzo ciekawie prezentuje się Kacper Gomólski. Młodzieżowiec Jaskółek prezentuje bardzo ambitną i waleczną postawę w większości spotkań. Przeważnie dobrze prezentuje się na domowym torze, ale na wyjazdach także zdarzają mu się lepsze występy.


Para Artem Łaguta – Martin Vaculik musi w niedzielę wygrywać swoje biegi jeśli tarnowianie myślą o końcowym sukcesie

Nie wiadomo, kto będzie obok Gingera drugim juniorem. Mateusz Borowicz w zawodach ligowych prezentuje się znacznie poniżej oczekiwań, a Edward Mazur, który otrzymał szansę na pokazanie się w Zielonej Górze także nie zaprezentował się lepiej. Być może należałoby dać szansę Ernestowi Kozie, ale nie wiadomo czy zdąży zaleczyć do niedzieli kontuzję oraz czy jego forma będzie gwarantować jakąkolwiek zdobycz punktową.

Częstochowianie w Tarnowie na pewno mogą liczyć na punkty Grigorija Łaguty. Rosjanin po problemach sprzętowych z początku sezonu prezentuje się już dużo lepiej będąc trudnym rywalem dla przeciwników.

Obok Grigorija Łaguty Jaskółki muszą obawiać się Rune Holty. Norweg z polskim paszportem przeżywa tym sezonie renesans formy. W wielu meczach Włókniarza to właśnie Jego dyspozycja była kluczowa dla losów spotkania.

Na tarnowskim torze w ostatnich meczach ligowych dobrej dyspozycji nie prezentuje aktualny Mistrz Świata Juniorów. Michael Jepsen Jensen w pierwszym tegorocznym pojedynku obu ekip w Mościcach wywalczył tylko trzy punkty zupełnie nie odzwierciedlając zawodnika, który dosyć solidnie punktuje przez cały sezon.

Z pewnością ważny będzie doping Kibiców

Trójkę seniorów będzie wspomagać tercet juniorów z Arturem Czają na czele. To właśnie wychowanka Lwów tarnowscy zawodnicy muszą obawiać się najbardziej. Młodzieżowiec częstochowski w ostatnim pojedynku w Tarnowie także nie spisał się dobrze. Po wygranej w biegu juniorów później szło mu już dużo gorzej. Teraz jednak może wykorzystać zdobyte wówczas doświadczenie i pojechać dużo lepiej, tym bardziej, że dobrze spisał się w niedawnym finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski rozgrywanym przy Zbylitowskiej.

Rafała Szombierskiego w składzie zamienić ma Hubert Łęgowik, któremu będzie bardzo trudno urwać tarnowskim seniorom kilka punktów. Pozycję rezerwowego w drużynie częstochowskiej będzie pełnił prawdopodobnie Adam Strzelec. Wychowanek zielonogórzan notował w tym roku już kilka dobrych występów i może być trudnym rywalem dla miejscowych juniorów.

Niedzielne spotkanie pomimo sporego osłabienia ekipy gości zapowiada się bardzo ciekawie. Z pewnością nie zabraknie ciekawych biegów.

Na pewno warto w niedzielę wybrać się na stadion przy ulicy Zbylitowskiej, aby obejrzeć pierwszy mecz o trzecie miejsce w Enea Ekstralidze. Emocji z pewnością nie zabraknie. Pierwszy bieg punktualnie o 16:00.

Awizowane składy:
Dospel CKM Włókniarz Częstochowa
1. Michael Jepsen Jensen
2. Hubert Łęgowik
3. Rune Holta
4. Emil Sajfutdinow
5. Grigorij Łaguta
6. Artur Czaja

Unia Tarnów
9. Maciej Janowski
10. Leon Madsen
11. Artem Laguta
12. Martin Vaculik
13. Janusz Kołodziej
15. Kacper Gomólski

Spotkanie sędziował będzie Ryszard Bryła, natomiast obowiązki komisarza toru pełnił będzie Józef Piekarski. Rolę przewodniczącego Jury pełnił będzie Stanisław Bazela, natomiast komisarzem technicznym będzie Krzysztof Meyze.

Przedsprzedaż biletów:
Piątek 13.09. w siedzibie Klubu w godzinach od 9:00 – 16:00
Sobota 14.09. w godzinach od 9:00 – 16:00 w CH MAX.
W dniu meczu sprzedaż biletów w kasie nr 10 (od strony parku) od godz. 11:00.
Pozostałe kasy otwarte od godziny 14:00.
Otwarcie bram stadionu o godzinie 14:00.

Ceny biletów na pojedynek z Częstochową:
Trybuna główna – 45 zł
Pozostała część stadionu (normalny) – 30 zł
Pozostała część stadionu (ulgowy) – 20 zł
Program zawodów – 7 zł
Obowiązują karnety!

Bilety ulgowe przysługują: emerytom, rencistom, dzieciom powyżej 7-go roku życia, młodzieży szkolnej oraz studentom do 25-go roku życia (rocznik 1988) za okazaniem odpowiedniego dokumentu poświadczającego do ulgi, dzieci do lat 7 wstęp za darmo.

Informujemy, że każda uprawniona do biletu ulgowego osoba będzie musiała poświadczyć możliwość korzysta z ulgi odpowiednim dokumentem (legitymacja szkolna, studencka itp.). Będzie to bezwzględnie sprawdzane przy wejściu na stadion!

Informujemy, iż park maszyn dla Kibiców po zakończonych zawodach będzie zamknięty. Prosimy także o nie blokowanie bramy wjazdowej do parku maszyn.

W związku z tym, że od tego sezonu przed zawodami przeprowadzana jest próba toru prosimy kibiców o wcześniejsze przybycie na stadion. Start do pierwszego wyścigu punktualnie o 16:00.

Próba toru: 15:30.
Prezentacja: 15:45.
Pierwszy bieg: 16:00.

Po zakończeniu zawodów zapraszamy wszystkich Kibiców na wspólne oglądanie meczu finałowego w Chacie Grillowej.

Na koniec warto sobie przypomnieć czerwcowy mecz z Częstochową. Poniżej prezentujemy szczegółową punktację z tamtego spotkania. Zachęcamy także do przeglądnięcia statystyk tarnowsko – częstochowskich, a także do zapoznania się z historią częstochowskiego klubu.

DOSPEL CKM Włókniarz Częstochowa 36
1. Grigorij Laguta 12 (2,1,3,1,2,3)
2. Rafał Szombierski 0 (0,0,-,-)
3. Rune Holta 8+1 (2,2,2*,1,d,1)
4. Michael Jepsen Jensen 3+1 (0,1*,0,2,0)
5. Emil Sajfutdinow 9 (2,3,2,0,2)
6. Artur Czaja 4+1 (3,0,0,1*)
7. Hubert Łęgowik 0 (0,0,-)

Unia Tarnów 54
9. Maciej Janowski 6+1 (1,1*,3,1)
10. Leon Madsen 10+1 (3,2,2*,3,0)
11. Artema Laguta 14 (3,3,3,3,2)
12. Martin Vaculik 8+1 (1,2*,1,3,1)
13. Janusz Kołodziej 11+1 (3,3,0,2*,3)
14. Mateusz Borowicz 1+1 (1*,0,0)
15. Kacper Gomólski 4 (2,1,1)

Bieg po biegu:
1.
Madsen, G. Laguta, Janowski, Szombierski 4:2
2.
Czaja, Gomólski, Borowicz, Łęgowik 3:3 (7:5)
3.
A.Laguta, Holta, Vaculik, Jensen 4:2 (11:7)
4.
Kołodziej, Sajfutdinow, Gomólski, Łęgowik 4:2 (15:9)
5.
A.Laguta, Vaculik, G.Laguta, Szombierski 5:1 (20:10)
6.
Kołodziej, Holta, Jensen, Borowicz 3:3 (23:13)
7.
Sajfutdinow, Madsen, Janowski, Czaja 3:3 (26:16)
8.
G.Laguta, Holta, Gomólski, Kołodziej 1:5 (27:21)
9.
Janowski, Madsen, Holta, Jensen 5:1 (32:22)
10.
A.Laguta, Sajfutdinow, Vaculik, Czaja 4:2 (36:24)
11.
Madsen, Kołodziej, G.Laguta, Holta (d/4) 5:1 (41:25)
12.
A.Laguta, G.Laguta, Czaja, Borowicz 3:3 (44:28)
13.
Vaculik, Jensen, Janowski, Sajfutdinow 4:2 (48:30)
14.
Kołodziej, Sajfutdinow, Vaculik, Jensen 4:2 (52:32)
15.
G.Laguta, A.Laguta, Holta, Madsen 2:4 (54:36)

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST