Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki rozpoczynają marsz ku Play-Off

05/08/2015 21:37:44
Redakcja

W czwartek drużyny z Tarnowa i Zielonej Góry odrobią ligowe zaległości z IV kolejki PGE Ekstraligi. Dla obu ekip to spotkanie może okazać się kluczowe w kontekście awansu do fazy Play-Off. Jaskółki po niespodziewanej wygranej w Zielonej Górze nieco ponad tydzień temu zachowały szanse na znalezienie się po rundzie zasadniczej w czwórce walczącej o medale. Ewentualna czwartkowa wygrana bardzo przybliży zespół prowadzony przez Pawła Barana i Mirosława Cierniaka do tego celu.

W ostatnich tygodniach zespół Unii Tarnów znajduje się na fali wznoszącej, dobrze punktujący seniorzy w pełni rekompensują słabsze występy juniorów. Z kolei drużynę z Grodu Bachusa nawiedziła prawdziwa plaga kontuzji. Cały czas kontuzjowany jest Jarosław Hampel, niedawno urazy leczyli również Grzegorz Walasek i Andreas Jonsson, a na domiar złego obojczyk złamał Piotr Protasiewicz. Wcześniej z powodu dopingu zawieszony został Aleksander Loktajew.

Przy Zbylitowskiej drużyna Pawła Barana z reguły spisuje się bardzo dobrze. Poza wpadką z Bykami z Leszna w pozostałych spotkaniach tarnowianie pewnie rozstrzygali mecze na swoją korzyść. Dodatkowo w ostatnim czasie do dobrej formy powrócił Janusz Kołodziej, cały czas wysoką dyspozycję utrzymują Martin Vaculik. Od początku rozgrywek równie spisują się tarnowscy Duńczycy. Obaj na domowym torze Jaskółek są niekiedy niemal nie do ugryzienia.

Ważne punkty w każdym meczu dorzuca również Artur Mroczka. Grudziądzanin przez kilka poprzednich spotkań oraz treningów zdążył dobrze poznać tarnowski owal. W ostatnim czasie loty obniżyli nieco młodzieżowcy. W czwartkowym meczu obok Ernest Kozy zobaczymy prawdopodobnie Patryka Rolnickiego, który zadebiutował w Zielonej Górze.

Główną siłą napędową SPAR Falubazu w Tarnowie będzie Grzegorz Walasek, Andreas Jonsson i Darcy Ward. Trener Sławomir Dudek z usług tych zawodników będzie korzystał zapewne co najmniej sześciokrotnie, ponieważ za Jarosława Hampela po raz kolejny będzie stosowane zastępstwo zawodnika.

Zielonogórzanie mogą również liczyć na swoich młodzieżowców. Zarówno Krystian Pieszczek jak i Alex Zgardziński w biegach młodzieżowych spisują się bardzo dobrze. Skład zielonogórzan uzupełni Krzysztof Jabłoński, który w tym sezonie nie miał za dużo okazji do startów w lidze.

Start do pierwszego biegu punktualnie o 18:00, jednak my na stadion zapraszamy już od 15:30. Bądźcie jutro z nami i dopingujcie tarnowskie Jaskółki w walce o Play-Off. Do zobaczenia na stadionie!

SPAR Falubaz Zielona Góra
1. Grzegorz Walasek
2. Krzysztof Jabłoński
3. Andreas Jonsson
4. Jarosław Hampel ZZ
5. Darcy Ward
6. Alex Zgardziński

Unia Tarnów
9. Martin Vaculik
10. Artur Mroczka
11. Kenneth Bjerre
12. Leon Madsen
13. Janusz Kołodziej
15. Ernest Koza

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST