Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki powalczą z Bykami

03/27/2014 0:00:00
Redakcja

Po dobrym występie tarnowskich Jaskółek w Ostrowie Wielkopolskim podopieczni Marka Cieślaka zmierzą się w Lesznie z FOGO Unią. Dla zawodników Grupy Azoty Unii będzie to z pewnością dużo trudniejsze spotkanie, które pokaże tak naprawdę w jakiej dyspozycji są brązowi medaliści ubiegłorocznych Drużynowych Mistrzostw Polski.

Tarnowianie w Lesznie wystąpią w swoim najsilniejszym składzie. Dobrego występu można spodziewać się po Januszu Kołodzieju, który na leszczyńskim torze czuje się zawsze bardzo pewnie. W Ostrowie w czterech startach był niepokonany. Martin Vaculik i Krzysztof Buczkowski z pewnością będą chcieli potwierdzić dobrą dyspozycję ze środowego pojedynku z Ostrovią. Tym razem poprzeczka będzie zawieszona jednak nieco wyżej. O występ Artem Laguty można być raczej spokojnym. Nieco słabiej w środę wypadł Greg Hancock, ale jest on na tyle doświadczonym żużlowcem, że z pewnością wyciągnie z tego wnioski. Czwartkowy sparing pokaże także siłę formacji juniorskiej tarnowian, a zwłaszcza Kacpra Gomólskiego, który będzie mógł sprawdzić się na tle ekstraligowych młodzieżowców. Skład Jaskółek uzupełnią Mateusz Borowicz i Ernest Koza. Obaj z pewnością będą chcieli zaprezentować się jak najlepiej, ponieważ walczą o miejsce drugiego juniora w podstawowym składzie.

Lesznianom czwartkowy pojedynek także da nieco odpowiedzi na temat ich siły. W przerwie zimowej do drużyny Romana Jankowskiego dołączył Nicki Pedersen, który będzie dla tarnowian najtrudniejszym rywalem. Ponadto zobaczymy Jego rodaków Kennetha Bjerre i Mikkela Michelsena. Seniorski skład uzupełnią Damian Baliński i Grzegorz Zengota. Juniorską parę tworzyć będą Piotr Pawlicki i Tobiasz Musielak. Zabraknie jedynie Przemysława Pawlickiego, który przebywa w Anglii.

Początek spotkania o godzinie 18:00.

Grupa Azoty Unia Tarnów
1. Greg Hancock
2. Martin Vaculik
3. Artem Laguta
4. Krzysztof Buczkowski
5. Janusz Kołodziej
6. Kacper Gomólski

FOGO Unia Leszno
9. Nicki Pedersen
10. Damian Baliński
11. Kenneth Bjerre
12. Mikkel Michelsen
13. Grzegorz Zengota
14. Tobiasz Musielak
15. Piotr Pawlicki

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

ewinner

wesbudSolektro

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmrowkampgk-1

Al.Capone

krystankluzahektordunajecdekercezararkanagriaRigatoniTarnowska TV HD

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

Muszynianka

Powiat Tarnowski

Gipsman

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST