Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki pokonują Mistrza Polski!!!

10/06/2018 18:43:58
Redakcja

Grupa Azoty Unia Tarnów sensacyjnie pokonała Fogo Unię Leszno w meczu VIII kolejki PGE Ekstraligi 47:43. Spotkanie w Tarnowie mogło się podobać, bo przez cały mecz goście prowadzili tylko kilkoma punktami, a ciekawych akcji na torze nie brakowało. Tarnowianie w końcówce byli jednak nie do ugryzienia wygrywając trzy biegi podwójnie. Bonus trafił jednak na konto Mistrzów Polski.

Dla Jaskółek spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze. Po wygranym starcie Nicki Pedersen wypchnął na zewnętrzną Jarosława Hampela, a Artur Mroczka przyciął do kredy wychodzą na drugie miejsce. Przez pierwsze dwa okrążenia zawodnik Jaskółek musiał odpierać ataki Janusza Kołodzieja, ale później odjechał na bezpieczną odległość.

Niestety w biegu młodzieżowców goście w pełni zrehabilitowali się za niepowodzenie w wyścigu inauguracyjnym. Patryk Rolnicki po słabym starcie nie był wstanie zbliżyć się do Bartosza Smektały, aby skuteczny przeprowadzić atak.

W trzecim biegu po wygranym starcie z przodu znaleźli się zawodnicy gości. Na przeciwległej prostej bardzo mocno napędził się jednak Peter Kildemand, który w drugi łuk wszedł pod zawodników z Leszna. Niestety miejsca zabrakło dla Piotra Pawlickiego, a z powtórki sędzia postanowił wykluczyć Duńczyka. W niej osamotniony Jakub Jamróg początkowo przegrywał podwójnie, ale na trzecim okrążeniu uporał się z poobijanym Piotrem Pawlickim.

Kenneth Bjerre z bardzo dużą przewagą zwyciężył w czwartej gonitwie, ratując biegowy remis. Przez cztery okrążenia, ambitnie o jeden punkt walczył Patryk Rolnicki, ale nie zdołał minąć Dominika Kubery.

Po równaniu toru zanosiło się na podwójne zwycięstwo pary gości, ale szybko z Jarosławem Hampelem uporał się Jakub Jamróg, a chwilę później uczynił to samo Peter Kildemand. Z dużą przewagą triumfował Janusz Kołodziej.

Po biegu szóstym przewaga gości wzrosła już do sześciu oczek. Lesznianie lepiej wystartowali i zamknęli Kennetha Bjerre, który bezskutecznie próbował minąć na dystansie Brady Kurtza.

Siódma gonitwa należała do Nicki Pedersena. Duńczyk pewnie wygrał, choć na trzecim okrążeniu bliski wyprzedzenia go był Emil Sajfutdinow. Rosjanin na drugim okrążeniu uporał się po ciekawej walce z Arturem Mroczką. Tym razem Bartosz Smektała nie liczył się w walce.

Podziałem punktów zakończył się bieg ósmy. Pewne zwycięstwo padło łupem Kennetha Bjerre. Z tył o jeden punkt przez dwa okrążenia walczył Patryk Rolnicki. Niestety ostatecznie młodzieżowiec przegrał z bardziej doświadczonym zawodnikiem.

Kolejny remis padł w biegu dziewiątym. Po starcie prowadzenie objął Nicki Pedersen, ale na drugim łuku pojechał zbyt szeroko, co wykorzystał Piotr Pawlicki. Niemal w tym samym momencie na trzecie miejsce przesunął się Artur Mroczka, ratując biegowy remis.

Ostatni z biegów trzeciej serii również zakończył się remisem. Świetnie wystartował Jakub Jamróg, który na trasie nie dał się wyprzedzić szybkiemu Emilowi Sajfutdinowowi. Ważny punkt dla gości wywalczył Dominik Kubera. W walce nie liczył się Peter Kildemand, który nie znalazł sposobu na minięcie choć jednego zawodnika gości.

Po równaniu toru bieg jedenasty również zakończył się podziałem punktów. Po dobrym starcie początkowo z przodu znajdował się Artur Mroczka, ale popełnił zbyt dużo błędów na pierwszym łuku spadając na koniec stawki. Zadaniu sprostał jednak Kenneth Bjerre, który szybko przedarł się na prowadzenie, którego nie oddał już do końca.

Źle po myśli Jaskółek potoczył się bieg dwunasty. Goście wygrali start i pomimo ataków Jakuba Jamroga dowieźli do mety pięć oczek.

W kolejnym biegu kierownictwo Grupy Azoty Unii Tarnów skorzystało z rezerwy taktycznej. Bezbarwnie jeżdżącego Petera Kildemanda zastąpił Kenneth Bjerre. Rezerwa okazał się skuteczna, bo Duńczyk wraz z Nicki Pedersenem wygrali podwójnie wyścig czternasty. Dzięki temu tarnowianie zmniejszyli straty do czterech punktów przed dwoma decydującymi biegami i zachowali szansę na zwycięstwo.

Na wysokości zadania w biegu czternastym stanęła para Jakub Jamróg – Artur Mroczka, która po podwójnym zwycięstwie doprowadziła do remisu w meczu. Tarnowianie wygrali start i lepiej rozegrali pierwszy łuk. Początkowo Emil Sajfutdinow starał się choć przedzielić parę Jaskółek, ale tarnowianie nie popełniali błędów i dowieźli dublet do mety.

O losach meczu decydował wyścig piętnasty. W nim para tarnowskich Duńczyków nie dała najmniejszych szans parze z Leszna. Nicki Pedersen i Kenneth Bjerre prowadzili od startu do mety przywożąc dublet do mety przy aplauzie Kibiców.

Dzisiejsze zwycięstwo jest niezwykle istotne dla Grupy Azoty Unii Tarnów w kontekście dalszej części sezonu. W ekipie tarnowskiej tradycyjnie nie zawiódł Nicki Pedersen, a po słabym występie w SoN bardzo skuteczny był dzisiaj Kenneth Bjerre. Kolejny świetny występ na torze w Mościcach zanotował Jakub Jamróg, który potwierdził, że Jego wcześniejsze występy ligowe nie były dziełem przypadku. Ważne punkty wywalczył dziś waleczny Artur Mroczka. Kolejny słaby występ zanotował niestety Peter Kildemand, który mimo treningów nie może znaleźć odpowiednich ustawień na tarnowski tor. Tylko jeden punkt wywalczony w biegu młodzieżowców dołożyli dzisiaj juniorzy.

Fogo Unia Leszno 43
1. Jarosław Hampel 3+2 (0,0,1*,2*)
2. Janusz Kołodziej 9 (1,3,2,2,1)
3. Piotr Pawlicki 8+1 (1,3,3,1*,0)
4. Brady Kurtz 5+1 (3,2*,0,0,-)
5. Emil Sajfutdinow 8 (2,2,2,1,1)
6. Bartosz Smektała 5+1 (2*,0,3,0)
7.Dominik Kubera 5+2 (3,1*,1*)
8. Szymon Szlauderbach NS

Grupa Azoty Unia Tarnów 47
9. Nicki Pedersen 14 (3,3,2,3,3)
10. Artur Mroczka 6+3 (2*,1,1*,0,2*)
11. Jakub Jamróg 11 (2,2,3,1,3)
12. Peter Kildemand 1+1 (w,1*,0,-)
13. Kenneth Bjerre 14+2 (3,1,3,3,2*,2*)
14. Kacper Konieczny 0 (0,0,0)
15. Patryk Rolnicki 1 (1,0,0)
16. Wiktor Kułakow NS

Bieg po biegu:
1. (69,82) Pedersen, Mroczka, Kołodziej, Hampel 5:1
2. (70,23) Kubera, Smektałą, Rolnicki, Konieczny 1:5 (6:6)
3. (70,20) Kurtz, Jamróg, Pawlicki, Kildemand – w/u (8:10)
4. (69,30) Bjerre, Sajfutdinow, Kubera, Rolnicki 3:3 (11:13)
5. (70,24) Kołodziej, Jamróg, Kildemand, Hampel 3:3 (14:16)
6. (70,26) Pawlicki, Kurtz, Bjerre, Konieczny 1:5 (15:21)
7. (70,77) Pedersen, Sajfutdinow, Mroczka, Smektała 4:2 (19:23)
8. (69,87) Bjerre, Kołodziej, Hampel, Rolnicki 3:3 (22:26)
9. (70,14) Pawlicki, Pedersen, Mroczka, Kurtz 3:3 (25:29)
10. (70,59) Jamróg, Sajfutdinow, Kubera, Kildemand 3:3 (28:32)
11. (69,50) Bjerre, Kolodziej, Pawlicki, Mroczka 3:3 (31:35)
12. (70,73) Smektała, Hampel, Jamróg, Konieczny 1:5 (32:40)
13. (70,37) Pedersen, Bjerre, Sajfutdinow, Kurtz 5:1 (37:41)
14. (70,90) Jamróg, Mroczka, Sajfutdinow, Smektała 5:1 (42:42)
15. (71,08) Pedersen, Bjerre, Kołodziej, Pawlicki 5:1 (47:53)

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST