Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki pojadą tylko o brąz – relacja z Zielonej Góry

08/09/2013 0:00:00
Redakcja


Unia Tarnów
przegrała w wyjazdowym spotkaniu w Zielonej Górze. Tarnowianie byli zespołem zdecydowanie słabszym. Z pewnością zabrakło lidera, który wygrywałby pojedyncze wyścigi. Jaskółki w całym spotkaniu odniosły tylko jedno biegowe zwycięstwo.

Po porażce 53:37 Jaskółki zmierzą się w meczu o brąz z częstochowianami. O złoto pojadą zespoły z Torunia i Zielonej Góry. Pierwsze mecze finałowe już za tydzień.

Spotkanie rozpoczęło się z małym opóźnieniem ze względu na kosmetykę toru. W pierwszym biegu ze startu najlepiej wystartowali gospodarze. Wydawało się, że obejmą podwójne prowadzenie jednak Maciej Janowski zdołał przedzielić gospodarzy. Daleko z tył od startu jechał Leon Madsen, jednak Jonas Davidsson zanotował defekt i pierwsza odsłona spotkania zakończyła się remisem. W biegu juniorów pewne zwycięstwo zanotował nowy Młodzieżowy Indywidualny Mistrz PolskiPatryk Dudek. Na drugim miejscu dojechał Kacper Gomólski przez co Stelmet Falubaz objął dwupunktowe prowadzenie.

Po drugim biegu sędzia zarządził ponowne równanie toru. Po przerwie w trzecim bieguna prowadzeniu po starcie znajdowali się zawodnicy z Jaskółką na plastronie, niestety błąd popełnił Artem Łaguta, co wykorzystał Piotr Protasiewicz. Pewnym momencie zawodnicy z Myszką Miki prowadzili nawet podwójeni, ale szybko na drugie miejsce przedarł się Martin Vaculik. Daleko z tył do mety dojechał Artem Łaguta. Gospodarze wygrali kolejny wyścig, po którym odrobili całe straty z Tarnowa.

W czwartym biegu gospodarze do przewagi dołożyli kolejne dwa punkty. Wyścig wygrał Patryk Dudek, który ostatnio jest w bardzo dobrej formie, blisko niego jechał cały czas Janusz Kołodziej, ale nie przeprowadził ataku, którym mógłby zagrozić juniorowi Stelmet Falubazu. Jadący daleko za całą stawką Edward Mazur zanotował upadek, ale szybko wstał z toru.

Po przerwie fatalnie pierwszy łuk rozegrali tarnowianie. Gospodarze wyszli na podwójne prowadzenie, którego nie oddali już do mety. Bardzo daleko z tył jechał przez cały czas Leon Madsen. Po tym wyścigu gospodarze mieli już dziesięć punktów przewagi.

W szóstej gonitwie ze startu najlepiej wystrzelił Artem Łaguta, ale na dystansie bardzo mocno naciskał go Andreas Jonsson, który w końcu dopiął swego. Niespodziewanie na ostatniej pozycji przyjechał Martin Vaculik, który nie poradził sobie z Kamilem Adamczewskim.

W siódmym biegu za słabego Jonasa Davidssona trener Rafał Dobrucki posłał do walki Patyka Dudek, który po słabym starcie przyjechał na metę ostatni. Bieg z ogromną przewagą wygrał Jarosław Hampel. Po remisie w biegu siódmym dalej utrzymała się dwunastopunktowa przewaga w całym meczu.

W ósmym wyścigu pewne zwycięstwo zanotował Janusz Kołodziej. Kapitan Jaskółek bardzo dobrze rozegrał pierwszy łuk i pomknął po trzy punkty. Na drugie miejsce przedarł się Maciej Janowski. Wydawało się, że tarnowianie wygrają podwójnie, ale na ostatnim okrążeniu wyprzedził go Andreas Jonsson. Tarnowianie odnieśli w tym biegu pierwsze i jedyne zwycięstwo.

W kolejnym biegu gospodarze wyszli początkowo na podwójne prowadzenie, ale Jonas Davidsson na wyjściu z pierwszego łuku zanotował defekt motocykla. Wyścig praktycznie bez większych emocji, gdyż Jarosław Hampel wygrał z dużą przewagą.

Kolejna gonitwa rozpoczęła się od podwójnego prowadzenia gospodarzy. Na prostej fatalny błąd popełnił jednak Krzysztof Jabłoński, który ledwo utrzymał sie na motocyklu spadając na ostatnie miejsce, a wyścig zakończył się remisem. Po trzeciej serii startów tarnowianie w dalszym ciągu mieli dziesięć punktów straty do gospodarzy.

W biegu jedenastym para Artem Łaguta, Martin Vaculik wygrała start. Na przeciwległej prostej Słowaka minął Andreas Jonsson, a na wyjściu z drugiego łuku był już przed Artemem Łagutą. Tarnowianie po raz kolejny popełniali zbyt dużo błędów na dystansie tracąc dużo cennych punktów.

W biegu dwunastym taśmy dotknął Kacper Gomólski zostając wykluczonym. W powtórce kolejny świetny start w wykonaniu gospodarzy, na szczęście szybko z Kamilem Adamczewskim uporał się Maciej Janowski. W tym momencie sytuacja tarnowian była bardzo trudna.

Trzynasta gonitwa była biegiem ostatniej szansy dla Unii. Niestety po raz kolejny bardzo słabo na starcie zaprezentowali się nasi zawodnicy. Ostatecznie bieg z dużą przewagą wygrał Jarosław Hampel. W tym momencie stało się jasne, że Jaskółki nie obronią mistrzowskiego tytułu wywalczonego przed rokiem. Unii pozostanie walka o brąz z Dospel Włókniarzem Częstochową.

Wyścig czternasty należał do Andreasa Jonssona. Szwed przez cały wyścig jechał za Artemem Łagutą, który wygrał start i pewnie prowadził. Były Mistrz Świata Juniorów nie dawał jednak za wygraną i na kresce był minimalnie lepszy od Rosjanina.

Ostatni bieg wygrał niepokonany tego dnia Jarosław Hampel, a z Nim do mety przyjechali tarnowianie.

W zespole tarnowskim zabrakło lidera. Momentami dobrze spisywał się Janusz Kołodziej i Maciej Janowski. Przeciętnie pojechał Artem Łaguta, Martin Vaculik oraz Kacper Gomólski. Bardzo słabo zaprezentował się Leon Madsen.

W zespole gospodarzy brylowali liderzy – Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz i Andreas Jonsson. Po dobrym początku w drugiej części zawodów słabo jechał Patryk Dudek. Ważne punkty dorzucili Kamil Adamczewski i Krzysztof Jabłoński. Po raz kolejny zawiódł Jonas Davidsson.

Unia Tarnów 37
1. Maciej Janowski 7+1 (2,1,1,2,1*)
2. Leon Madsen 1 (1,0,-,-)
3. Artiom Łaguta 7 (0,2,1,2,2)
4. Martin Vaculik 5+1 (2,0,2,1*,0,-)
5. Janusz Kołodziej 12+1 (2,1*,3,2,2,2)
6. Kacper Gomólski 5+1 (2,2,1*,t,0)
7. Edward Mazur 0 (d,u,-,)

Stelmet Falubaz Zielona Góra 53
9. Jarosław Hampel 15 (3,3,3,3,3)
10. Jonas Davidsson 0 (d,-,d,-,-)
11. Piotr Protasiewicz 12 (3,3,3,3,-)
12. Krzysztof Jabłoński 4+1 (1,2*,0,1)
13. Andreas Jonsson 12 (1,3,2,3,3)
14. Kamil Adamczewski 3 (1,1,0,1,0)
15. Patryk Dudek 7 (3,3,0,0,1)

Bieg po biegu:
1. Hampel, Janowski, Madsen, Davidsson (d3) 3:3
2. Dudek, Gomólski, Adamczewski, Mazur (d4) 4:2 (7:5)
3. Protasiewicz, Vaculik, Jabłoński, Łaguta 4:2 (11:7)
4. Dudek, Kołodziej, Jonsson, Mazur (u4) 4:2 (15:9)
5. Protasiewicz, Jabłoński, Janowski, Madsen 5:1 (20:10)
6. Jonsson, Łaguta, Adamczewski, Vaculik 4:2 (24:12)
7. Hampel, Gomólski, Kołodziej, Dudek 3:3 (27:15)
8. Kołodziej, Jonsson, Janowski, Dudek 2:4 (29:19)
9. Hampel, Vaculik, Łaguta, Davidsson (d2) 3:3 (32:22)
10. Protasiewicz, Kołodziej, Gomólski, Jabłoński 3:3 (35:25)
11. Jonsson, Łaguta, Vaculik, Adamczewski 3:3 (38:28)
12. Protasiewicz, Janowski, Adamczewski, Gomólski (t) 4:2 (42:30)
13. Hampel, Kołodziej, Jabłoński, Vaculik 4:2 (46:32)
14. Jonsson, Łaguta, Dudek, Gomólski 4:2 (50:34)
15. Hampel, Kołodziej, Janowski, Adamczewski 3:3 (53:37)

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST