Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki pewnie pokonują Polonię!

25/07/2020 21:38:02
Redakcja

Unia Tarnów pewnie pokonała w III kolejce eWinner Pierwszej Ligi Żużlowej Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Jaskółki do wygranej poprowadził świetnie dysponowani Mateusz Cierniak, Michał Gruchalski i Ernest Koza.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz 37
1. David Bellego 9 (3,0,2,1,0,3)
2. Dimitri Berge 3+1 (0,2,1*,-,-)
3. Dawid Lampart 3+1 (d,1,2*,0,-)
4. Kamil Brzozowski 2 (2,d,-,-)
5. Kai Huckenbeck 10+1 (2,3,2,1,2*)
6. Tomasz Orwat 1 (1,0,ns)
7. Mateusz Błażykowski 0 (w/su,ns, ns)
8. Andreas Lyager 9 (3,3,1,2)

Unia Tarnów 53
9. Kim Nilsson 3 (2,1,0,-,-)
10. Ernest Koza 10+1 (3,2,3,2*,0)
11. Michał Gruchalski 11 (1,3,1,3,3)
12. Artur Mroczka 5+1 (1,2*,t,2)
13. Peter Ljung 9 (3,1,1,3,1)
14. Dawid Rempała 3+1 (2*,1,0)
15. Mateusz Cierniak 12+1 (3,3,3,2*,1)
16. Daniel Kaczmarek 0 (0)

Bieg po biegu:
1. (68,14) Bellego, Nilsson, Gruchalski, Lampart –d3 3:3
2. (68,71) Cierniak, Remapał, Orwat, Błażywkoski – w/su 5:1 (8:4)
3. (69,04) Ljung, Huckenbeck, Mroczka, Berge 4:2 (12:6)
4. (69,43) Koza, Brzozowski, Rempała, Orwat 4:2 (16:8)
5. (68,87) Gruchalski, Mroczka, Lampart, Brzozowski – d4 5:1 (21:9)
6. (68,76) Cierniak, Berge, Ljung, Bellego 4:2 (25:11)
7. (69,43) Huckenbeck, Koza, Nilsson, Błażykowski – ns 3:3 (28:14)
8. (69,82) Lyager, Lampart, Ljung, Rempała 1:5 (29:19)
9. (69,86) Koza, Bellego, Berge, Nilsson 3:3 (32:22)
10. (69,14) Cierniak, Huckenbeck, Gruchalski 4:2 (36:24)
11. (70,31) Lyager, Mroczka, Bellego, Kaczmarek 2:4 (38:28)
12. (69,83) Gruchalski, Cierniak, Lyager, Błażykowski – ns 5:1 (43:29)
13. (70,05) Ljung, Koza, Huckenbeck, Lampart 5:1 (48:30)
14. (70,52) Gruchalski, Lyager, Cierniak, Bellego 4:2 (52:32)
15. (69,01) Bellego, Huckenbeck, Ljung, Koza 1:5 (53:37)

W inauguracyjnym biegu lepiej ze startu ruszyli goście, ale pomiędzy Davida Bellego i Dawida Lamparta wcisnął się Kim Nilsson. Pech na jednym z okrążeń Lamparta, uratował biegowy remis, bo oczko wpadło na konto Michała Gruchalskiego.

Przy remisowym stanie w biegu młodzieżowców do fatalnego wypadku juniorów Polonii doszło na drugim łuku trzeciego okrążenia. Mateusz Błażykowski wjechał w tylne koło Tomasza Orwata i obaj z impetem uderzyli o tor. Obaj długo nie podnosili się z toru. Ostatecznie Błażykowski nie był zdolny do kontynuowania zawodów i udał się do szpitala na szczegółowe badania, a Orwat wystartowal w powtórce. W niej niewiele się działo, bo mocno poobijany zawodnik Polonii nie nawiązał walki z zawodnikami Jaskółek. Z dużą przewagą triumfował Mateusz Cierniak.

W trzeciej gonitwie najlepiej ze startu ruszyli Kai Huckenbeck i Peter Ljung. Szwed jednak z wyjścia z łuku założył Niemca i pewnie wygrał. Zawodnik Abramczyk Polonii do końca musiał jeszcze uważać na ambitne ataki Artura Mroczki. W walce nie liczył się Dimitri Berge.
Ostatni bieg pierwszej serii startów przyniósł zdecydowane zwycięstwo Ernesta Kozy. Wychowanek Jaskółek najlepiej wystartował spod płotu i założył rywali. Po słabym starcie już na pierwszym łuku z Tomaszem Orwatem uporał się Dawid Rempała. Tym samym Unia ponownie wygrała 4:2 i powiększyła przewagę już do ośmiu punktów. Jak się później okazało junior z Bydgoszczy nie był w stanie po tym biegu kontynuować zawodów.

W piątym biegu Jaskółki pewnie wygrały podwójnie z osamotnionym Dawidem Lampartem, bo defekt zanotował Kamil Brzozowski. Po starcie wydawało się, że to wychowanek Stali Rzeszów obejmie prowadzenie, ale po szerokiej minął go Michał Gruchalski, a już na kolejnym okrążeniu wyprzedził go także Artur Mroczka.

Rewelacyjnie w siódmej gonitwie spisał się Mateusz Cierniak. Junior Jaskółek dobrze wystartował z czwartego pola, ale na czele znalazł się Dimitri Berge. Młodzieżowiec nie dał za wygraną i już w drugi łuku zaatakował Francuza przy kredzie obejmując prowadzenie i wygrywając z dużą przewagą. Co ciekawe faworyci biegu stoczyli walkę tylko o jeden punkt, a ostatecznie lepszy okazał się Kapitan Unii Tarnów.

Podziałem punktów za sprawą świetnej akcji Kaia Huckenbecka zakończył się bieg siódmy. Tarnowianie tylko przez chwilę jechali w dosyć bliskiej odległości od Niemca.

Po równaniu toru goście odrobili cztery punkty po podwójnej wygranej. Zwyciężył Andreas Lyager jadący z rezerwy taktycznej. Zaskakująco słabo wypadł Peter Ljung, który przez większość biegu jechał na końcu stawki za Dawidem Rempałą.

Duże brawa za akcję w pierwszym łuku biegu dziewiątego należą się Ernestowi Kozie. Ze startu dobrze ruszyli Francuzi Polonii i wydawało się, że obejmą podwójne prowadzenie. Po szerokiej odważnie zaatakował jednak Koza i to od ku uciesze tarnowskiej publiczności objął prowadzenie. Z tył na trzecie miejsce przesunął się Kim Nilsson, ale szybko uporał się z nim Dimitri Berge. Szwed próbował jeszcze odbić straconą pozycję, ale bezskutecznie.

Nerwów na starcie biegu dziesiątego nie opanował Artur Mroczka i został wykluczony za dotknięcie taśmy. W powtórce w Jego miejsce menadżer Tomasz Proszowski desygnował do walki Mateusza Cierniaka. Młodzieżowiec spisał się w niej fenomenalnie. Wygrał start, pojechał jednak nieco za szeroko, co wykorzystał Kai Huckenbeck, ale szybka przycinka i wejście pod Niemca już w drugim łuku dały mu pewne biegowe zwycięstwo.

Po równaniu toru goście odrobili dwa oczka za sprawą świetnie jadącego Andreasa Lyagera. Ładną walkę z Duńczykiem na pierwszym okrążeniu stoczył Artur Mroczka, ale później musiał już uważać na czającego się z tył Davida Bellego. W walce niestety nie liczył się Daniel Kaczmarek, który zastąpił Kima Nilssona.

Para Jaskółek nie dała szans Andreasowi Lyagerowi w biegu dwunastym. Świetnie wystartowali zarówno Mateusz Cierniak jak i Michał Gruchalski i po dobrym rozegraniu pierwszego łuku spokojnie kontrolowali przebieg wyścigu.

Trzynasty bieg to bardzo dobra dyspozycja Petera Ljunga i Ernesta Kozy. Para Jaskółek pewnie pokonała Kaia Huckenbecka przypieczętowując już przed wyścigami nominowanymi triumf Unii.

W biegu czternastym goście lepiej wyszli spod taśmy i po dobrym rozegraniu pierwszego łuku objęli podwójne prowadzenie. Na wysokości zadania stanął jednak Michał Gruchalski, który szybko poradził sobie z Davidem Bellego i rzucił się w pogoń za Andreasem Lyagerem. Duńczyk ambitnie bronił się niemal do samego końca, ale zawodnik Jaskółek ładnym atakiem po szerokiej wyprzedził go na ostatnim łuku. Wcześniej z Francuzem poradził sobie łatwo Mateusz Cierniak.

Goście zmobilizowali się na ostatnią gonitwę wieczoru. Po lepszym rozegraniu pierwszego łuku nie dali szans parze Ljung – Koza.


grupa-azotyUnia Tarnów od wielu lat wspierana jest przez największy koncern chemiczny w Polsce – Grupę Azoty. Główny Partner klubu Grupa Azoty zajmuje się m.in. produkcją nawozów mineralnych i wieloskładnikowych. Ponadto takie produkty jak kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają silną pozycję w sektorze chemicznym oraz zajmują swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST