Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki jadą do Zielonej Góry sprawić niespodziankę

05/09/2013 0:00:00
Redakcja

W najbliższą niedzielę tarnowskie Jaskółki rozegrają kolejny „najważniejszy” mecz sezonu. Unia Tarnów zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu ze Stelmet Falubaz Zielona Góra. W pierwszym meczu obu drużyn w minioną niedzielę lepsza okazała się tarnowska Unia, która wygrała 47:43. W kontekście rewanżu zaliczka z Mościc może okazać się niewystarczająca.

W pierwszym spotkaniu na domowym torze Jaskółki prowadziły już różnicą nawet dwunastu punktów, niestety błędy, jakie popełniali podopieczni Marka Cieślaka zielonogórzanie wykorzystali bezlitośnie. Najwięcej punktów Jaskółki pogubiły poprzez taśmy w tym, aż dwie Janusz Kołodzieja. Kapitan zespołu spisywał się tego dnia na dystansie znakomicie, wygrywając trzy swoje starty, w dwóch niedane mu było ruszyć spod taśmy. Na pewno pozostał pewien niedosyt, ponieważ punktów straconych w ten sposób może później braknąć. W rewanżu w Zielonej Górze na tego typu błędy nie można sobie już pozwolić.

Punkty Janusza Kołodzieja będą bardzo ważne. Niestety nie wspomina on z pewnością dobrze swojego ostatniego spotkania w Grodzie Bahusa, kiedy w trzech startach wywalczył jedynie dwa oczka.  Od tamtej pory Janusz uporał się jednak z problemami sprzętowymi i jest w zupełnie innej dyspozycji, co potwierdził w finale MPPK, czy w półfinałach ligi szwedzkiej.

W meczu w Tarnowie Unia była zespole bardzo wyrównanym, a jedynym zawodnikiem Naszym zespole, który przekroczył wynik dwucyfrowy był Maciej Janowski, czym udowodnił, że na domowym torze jest bardzo trudnym rywalem dla każdego.  Magic dobrze czuje się także na torze przy Wrocławskiej. W majowej potyczce wywalczył aż jedenaście punktów, a gdyby nie defekt w jednym z biegów wynik mógłby być jeszcze lepszy.

Sporo Kibiców zastanawia się jak wypadnie w Zielonej Górze Artem Łaguta. Rosjanin w ostatnich spotkania jeździ jakby trochę zeszło z niego powietrze. Nie jest już tak szybki jak na początku sezonu. Jednak, jeśli w niedzielę nawiąże do swoich najlepszych wyników to Jaskółki mogą pokusić się o niespodziankę w Grodzie Bahusa. Zaznaczyć trzeba, że Rosjanin był zdecydowanym liderem Jaskółek w pierwszym meczu. Lider Unii ma nadzieję na dobry wynik zespołu w Zielonej Górze. – Jest tam szansa powalczyć. W “Zielonce” jest bardzo ładny tor. Ostatni raz pojechałem tam całkiem dobre zawody. Jak widać jednak po obu naszych spotkaniach ze Stelmetem Falubazem na tarnowskim obiekcie mecz meczowi nierówny – powiedział na gorąco po niedzielnym meczu.

Wiary w zwycięstwo nie traci również Martin Vaculik, który obiecuje walkę do samego końca. – Mogę obiecać, że w Zielonej Górze będziemy walczyć oraz starać się, aby ten mecz pojechać jak najlepiej – powiedział.

Słowak w pierwszym meczu starał się nawiązać do dyspozycji, jaką posiadał w poprzednim sezonie. Widać u niego wyraźny wzrost formy od kilku spotkań. Dobrze spisał się także w ostatnich dwóch meczach w Szwecji wyraźnie przyczyniając się do awansu swojej drużyny do finału Elitserien.

Dużo cennych punktów w niedzielę dla Jaskółek zdobył Leon Madsen. Duńczyk podobnie jak Martin Vaculik przeplata lepsze występy słabszymi. To właśnie dyspozycja tych dwóch zawodników powinna zadecydować o sukcesie, bądź jego braku w Zielonej Górze.

Marek Cieślak po raz kolejny stanie przed trudnym wyborem drugiego juniora do pary dla Kacpra Gomólskiego. Ginger od dłuższego czasu prezentuje bardzo dobrą formę. Niestety nie ma on wsparcia w rówieśnikach. W ostatnim spotkaniu bardzo słabo wypadł Mateusz Borowicz, który we wszystkich swoich biegach przyjeżdżał daleko za rywalami.

Zdecydowanym liderem ekipy Rafała Dobruckiego jest Jarosław Hampel. Były wicemistrz świata bardzo dobrze wypadł także w pierwszym meczu w Zielonej Górze. W niedzielę w Tarnowie poprowadził drużynę z Myszką Miki na plastronie do osiągnięcia bardzo dobrego wyniku. Jeśli podobnie zaprezentuje się również w niedzielę, Jaskółkom będzie bardzo trudno osiągnąć korzystny rezultat.

Jarosław Hampel może liczyć na wsparcie Piotra Protasiewicza i Andreasa Jonssona. Szwed w ostatnich spotkaniach spisuje się coraz lepiej.  W ostatnim czasie wywalczył także tytuł Indywidualnego Mistrza Szwecji, co dało mu większej pewności siebie. Z kolei Piotr Protasiewicz nie zwykł schodzić poniżej pewnej zdobyczy punktowej, będąc pewnym punktem zespołu we wszystkich dotychczasowych meczach.

Mankamentem drużyny z Myszką Miki na plastronie jest druga linia zespołu. W Tarnowie w dwóch biegach bez punktów na swoim koniec zakończył zawody Jonas Davidsson. Trochę lepiej spisał się Krzysztof Jabłoński, który zdobył trzy punkty. Nieco „pomógł” mu w tym Janusz Kołodziej, który dotknął taśmy, a zawodnik Falubazu w konfrontacji z tarnowskimi juniorami był zdecydowanie lepszy.

Mocnym punktem zespołu zielonogórskiego jest bez wątpienia Patryk Dudek. Junior Stlemet Falubazu zdobywa wiele cennych punktów nie tylko w meczach na własnym torze, ale także w wyjazdowych, niejednokrotnie z powodzeniem zastępując seniorów. Po słabym początku sezonu dużo lepiej spisuje się Kamil Adamczewski, który w Tarnowie wywalczył bardzo ważne punkty w biegu juniorów.

Tegoroczne wyniki wyjazdowe Unii nie napawają na pewno optymizmem. Kluczem do sukcesu może okazać się równa postawa całej drużyny.  Zawodnicy Jaskółek nie mogą także popełniać tak rażących błędów jak w ostatnim meczu ligowym. Jeśli tarnowianie nie będą gubić punktów na trasie oraz unikną pechowych taśm końcowy wynik dwumeczu pozostanie sprawą otwartą do ostatnich biegów.

Początek niedzielnego spotkania o 18:45.

Unia Tarnów
1. Maciej Janowski
2. Leon Madsen
3. Artem Laguta
4. Martin Vaculik
5. Janusz Kołodziej
6. Kacper Gomólski

Stelmet Falubaz Zielona Góra
9. Jarosław Hampel
10. Jonas Davidsson
11. Piotr Protasiewicz
12. Krzysztof Jabłoński
13. Andreas Jonsson
15. Patryk Dudek

Spotkanie sędziował będzie Artur Kuśnierz, natomiast obowiązki komisarza toru pełnił będzie Zbigniew Kuśnierski.

Na koniec warto sobie przypomnieć ostatni mecz wyjazdowy Unii w Zielonej Górze. Poniżej prezentujemy szczegółową punktację z tamtego spotkania. Zachęcamy także do przeglądnięcia statystyk tarnowsko – zielonogórskich.

Tarnów – 36
1. Maciej Janowski 11 (3,3,2,3,d,0)
2. Leon Madsen 5+2 (2*,0,0,2*,1)
3. Artiom Łaguta 13 (2,3,3,3,1,1)
4. Martin Vaculik 1 (0,1,0,0)
5. Janusz Kołodziej 2 (1,1,0,-,-)
6. Kacper Gomólski 4 (1,0,2,1)
7. Mateusz Borowicz 0 (0,0,-)

Zielona Góra54
9.
Andreas Jonsson 10+2 (1,2*,2,2*,3)
10. Jonas Davidsson 4+1 (0,3,1*,0)
11. Piotr Protasiewicz 9+2 (3,1*,3,w,2*)
12. Krzysztof Jabłoński 4 (1,2,1,-,-)
13. Jarosław Hampel 12 (3,2,3,1,3)
14. Kamil Adamczewski 5 (3,w,2)
15. Patryk Dudek 10+3 (2*,2*,1,3,2*)

Bieg po biegu:
1.
(61,41) Janowski, Madsen, Jonsson, Davidsson 1:5
2. (61,09) Adamczewski, Dudek, Gomólski, Borowicz 5:1 (6:6)
3. (60,38) Protasiewicz, Łaguta, Jabłoński, Vaculik 4:2 (10:8)
4. (59,59) Hampel, Dudek, Kołodziej, Borowicz 5:1 (15:9)
5. (61,00) Janowski, Jabłoński, Protasiewicz, Madsen 3:3 (18:12)
6. (59,94) Łaguta, Hampel, Vaculik, Adamczewski (w/u) 2:4 (20:16)
7. (60,50) Davidsson, Jonsson, Kołodziej, Gomólski 5:1 (25:17)
8. (60,94) Hampel, Janowski, Dudek, Madsen 4:2 (29:19)
9. (61,60) Łaguta, Jonsson, Davidsson, Vaculik 3:3 (32:22)
10. (61,09) Protasiewicz, Gomólski, Jabłoński, Kołodziej 4:2 (36:24)
11. (60,50) Łaguta, Madsen, Hampel, Davidsson 1:5 (37:29)
12. (61,25) Janowski, Adamczewski, Gomólski,Protasiewicz (w/su) 2:4 (39:33)
13. (60,94) Dudek, Jonsson, Łaguta, Vaculik 5:1 (44:34)
14. (60,84) Jonsson, Dudek, Madsen, Janowski (d/st) 5:1 (49:35)
15. (60,94) Hampel, Protasiewicz, Łaguta, Janowski 5:1 (54:36)

NCD: Jarosław Hampel (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 59,59. (w 4. wyścigu)
Sędzia: Marek Wojaczek
Komisarz toru: Krzysztof Gałańdziuk
Widzów: około 7000 osób
Zawodnicy startowali według I zestawu.

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST