W szwedzkiej Motali rozegrano dziś 2. rundę Speedway Diamond Cup. Zwyciężył faworyt, Greg Hancock przed Nielsem Kristianem Iversenem i Linusem Sundstroemem. 11 miejsce zajął Jakub Jamróg. Nasz zawodnik zdobył 6 punktów, a na zakończenie zajął 3 miejsce w finale „C”. W zawodach startował również nasz wychowanek Edward Mazur. Zajął on jednak odległe 15 miejsce zdobywając 3 punkty.
Klasyfikacja zawodów:
1. Greg Hancock (USA) – (2,3,2,3,3) 13+1 miejsce w finale „A”
2. Niels K. Iversen (Dania) – (3,3,0,3,3) 12+2 miejsce w finale „A”
3. Linus Sundstroem (Szwecja) – (3,3,3,3,2) 14+3 miejsce w finale „A”
4. Andreas Lyager (Dania) – (1,1,2,3,3) 10+4 miejsce w finale „A”
5. Jonas Davidsson (Szwecja) – (0,1,3,2,2) 8+1 miejsce w finale „B”
6. Kim Nilsson (Szwecja) – (3,0,1,1,3) 8+2 miejsce w finale „B”
7. Oliver Berntzon (Szwecja) – (1,3,1,1,2) 8+3 miejsce w finale „B”
8. Tomasz Gapiński (Polska) – (2,1,3,2,0) 8+4 miejsce w finale „B”
9. David Bellego (Francja) – (2,2,0,2,1) 7+1 miejsce w finale „C”
10. Krystian Pieszczek (Polska) – (0,2,3,1,1) 7+2 miejsce w finale „C”
11. Jakub Jamróg (Polska) – (1,2,2,0,1) 6+3 miejsce w finale „C”
12. Anton Karlsson (Szwecja) – (3,0,2,0,2) 7+4 miejsce w finale „C”
13. Ludvig Lindgren (Szwecja) – (1,0,1,2,0) 4+1 miejsce w finale „D”
14. Wadim Tarasienko (Rosja) – (0,2,1,1,1) 5+2 miejsce w finale „D”
15. Edward Mazur (Polska) – (2,1,0,0,0) 3+ns w finale „D”
16. Johan Jensen (Szwecja) – (0,0,0,W,-) 0+ns w finale „D”
Bieg po biegu:
1. Sundstroem, Bellego, Lindgen, Davidsson
2. Karlsson, Mazur, Jamróg, Jensen
3. Iversen, Hancock, Lyager, Pieszczek
4. Nilsson, Gapiński, Berntzon, Tarasienko
5. Iversen, Tarasienko, Mazur, Lindgren
6. Berntzon, Pieszczek, Davidsson, Jensen
7. Sundstroem, Jamróg, Lyager, Nilsson
8. Hancock, Bellego, Gapiński, Karlsson
9. Gapiński, Lyager, Lindgren, Jensen
10. Davidsson, Hancock, Nilsson, Mazur
11. Sundstroem, Karlsson, Berntzon, Iversen
12. Pieszczek, Jamróg, Tarasienko, Bellego
13. Hancock, Lindgren, Berntzon, Jamróg
14. Lyager, Davidsson, Tarasienko, Karlsson
15. Sundstroem, Gapiński, Pieszczek, Mazur
16. Iversen, Bellego, Nilsson, Jensen (W)
17. Nilsson, Karlsson, Pieszczek, Lindgren
18. Iversen, Davidsson, Jamróg, Gapiński
19. Hancock, Sundstroem, Tarasienko, Jensen (ns)
20. Lyager, Berntzon, Bellego, Mazur
Finał D:
21. Lindgren, Tarasienko, Mazur (ns), Jensen (ns)
Finał C:
22. Bellego, Pieszczek, Jamróg, Karlsson
Finał B:
23. Davidsson, Nilsson, Berntzon, Gapiński
Finał A:
24. Hancock, Iversen, Sundstroem, Lyager
Wyniki: www.speedwaynews.pl