Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaki Stadion Miejski?

08/01/2016 14:50:51
Redakcja

Warunki techniczne, jakie powinien spełniać Stadion Miejski, były przedmiotem roboczego spotkania, które odbyło się dzisiaj, 8 stycznia, w Urzędzie Miasta Tarnowa. Dyskusja w gronie samorządowców i działaczy sportowych była pierwszym etapem konsultacji dotyczących tej długo oczekiwanej inwestycji sportowej w mieście.

Obok przedstawicieli urzędu uczestniczyli w niej także reprezentanci spółki żużlowej oraz piłkarskiego klubu Unia Tarnów, a także Stanisław Dziubla z Termalici Bruk Bert Nieciecza, który był zaangażowany w budowę stadionu piłkarskiego w Niecieczy. – Zanim przystąpimy do realizacji koncepcji powinniśmy okrasić główne założenia, jakie powinien spełniać stadion – tłumaczył prezydent Roman Ciepiela.

W zgodnej opinii zarówno Łukasza Sadego, prezesa Unia Tarnów Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej, jak i Krzysztofa Zielińskiego, prezesa Klubu Sportowego ZKS Unia Tarnów, optymalna pojemność obiektu po przebudowie powinna wynosić około 12-13 tys. widzów. – Z naszych doświadczeń wynika, że byłaby to wystarczająca liczba miejsc – przekonywano. Dyskutowano także kwestię zadaszenia obiektu, oświetlenia i uwzględniania w projekcie tzw. sky boxów czyli ekskluzywnych pomieszczeń pod wynajem np. dla firm. Wstępnie przyjęto, że plan minimum to zadaszona trybuna główna. W przypadku ewentualnego zadaszenia całego obiektu wskazywano na radykalnie rosnące koszty całej inwestycji. Nikt nie miał też wątpliwości, że modernizacji wymaga także oświetlenie stadionu konieczne m.in. z uwagi na wymogi licencyjne. Koncepcja przebudowy stadionu powinna także uwzględniać miejsca parkingowe i trasy dojazdowe dla służb bezpieczeństwa.

Stanisław Dziubla wskazywał na potrzebę ujęcia w projekcie podgrzewanej murawy boiska piłkarskiego i zapewnienie pasa ochronnego dla płyty boiska, zabezpieczającego ją przed potencjalnymi uszkodzeniami w trakcie meczów żużlowych. Prezydent Ciepiela przypominał natomiast, że na czas realizacji inwestycji zarówno żużlowcy jak i piłkarze musieliby się liczyć z koniecznością czasowego zamknięcia stadionu. – Damy radę – zapewniali przedstawiciele klubów, powołując się na przykład innych (np. Termalici), którzy byli w podobnej sytuacji.

Wstępnie ustalono, że w najbliższym czasie odbywać się będą kolejne konsultacje po to, by przed ogłoszeniem konkursu na przygotowanie koncepcji określone były główne wymagania. Koncepcja powinna być gotowa mniej więcej w połowie roku, a na przełomie 2016 i 2017 roku należałoby oczekiwać projektu inwestycji. Pierwsze prace mogłyby ruszyć w 2017 roku. Miasto z własnego budżetu mogłoby sfinansować tylko część kosztów, a dla realizacji całego przedsięwzięcia potrzebne będzie wsparcie z budżetu państwa.

źródło: www.tarnow.pl

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST