Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Informacja w sprawie serii artykułów atakujących klub

28/07/2019 9:18:59
Redakcja

W odniesieniu do pojawiających się ostatnio na portalu Sportowe Fakty „sensacyjnych” informacji dotyczących klubu Unia Tarnów ŻSSA, Zarząd i Rada Nadzorcza klubu pragnie poinformować, iż wspomniane informacje są w dużej mierze próbą kreowania rzeczywistości, a nie jej rzetelną oceną czy opisem. Wiele informacji jest zakłamanych, przejaskrawionych lub przekręconych.

Ponieważ jednym z głównych bohaterów newsów ostatnich dni stał się były mechanik klubowy – Pan Sławomir Tronina – klub poczuwa się do obowiązku wyjaśnienia i sprostowania zawartych w nim informacji. Po pierwsze, Pan Tronina nie był pracownikiem klubu w rozumieniu kodeksu pracy, więc nie ma mowy o „wyrzuceniu pracownika na bruk”. Pan Sławomir świadczył w klubie usługi jako firma zewnętrzna, na podstawie zawartej umowy o świadczenie tychże, w oparciu o wystawiane przez firmę Pana Troniny faktury. Jednocześnie podnajmował w klubie pomieszczenie warsztatowe, za które także uiszczał stosowną opłatę i w którym świadczyć mógł usługi również innym podmiotom czy żużlowcom, nie tylko Unii Tarnów. Z różnych względów, klub w sezonie 2016 – bo tego okresu dotyczy artykuł, a więc 3 lata wstecz – nie był do końca zadowolony z usług Pana Troniny, w związku z czym zdecydował o zakończeniu współpracy z jego firmą. Pan Tronina otrzymał pisemną informację osobiście od prezesa Zarządu Pana Łukasza Sadego oraz dodatkowo drogą pocztową listem poleconym z potwierdzeniem odbioru tak, aby formalności zostały właściwie dopełnione. Współpraca została zakończona na drodze pokojowej, dlatego mocno zastanawiający jest fakt, iż swój żal i niezadowolenie, do którego Pan Tronina miał oczywiście prawo, wylewa dopiero po blisko 3 latach od zakończenia współpracy z klubem i to za pośrednictwem mediów.

Nadto Zarząd i Rada Nadzorcza klubu informują, iż nieustannie prowadzona przez portal Sportowe Fakty polityka, mająca na celu oczernianie i szkalowanie osób pracujących w klubie oraz jego właścicieli, przynosi wymierne straty wizerunkowe, marketingowe i finansowe. W związku z tym w nadchodzących dniach zostaną podjęte stosowne kroki prawne w stosunku do osób i podmiotów, które dopuszczają się takich czynów.

 

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST