Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Grupa Azoty podpisała pierwsze umowy z zawodnikami Unii Tarnów

31/03/2022 13:17:19
Redakcja

Grupa Azoty S.A. uzyskała wszystkie zgody korporacyjne potrzebne do zawarcia umów sponsoringowych z Unią Tarnów Żużlową Sportową Spółką Akcyjną, zawodnikami oraz trenerem.Wcześniej spółka nawiązała współpracę z Markiem Cieślakiem, ekspertem i menedżerem żużlowym,który pełni w klubie funkcję konsultanta.

Na ten moment umowy z Grupą Azoty podpisali już Piotr Pióro, Oskar Bober, Peter Ljung, Patryk Rolnicki i Kenneth Hansen. W najbliższym czasie umowę ze spółką podpisze Troy Batchelor.

Zarząd Grupy Azoty S.A. tuż po agresji Rosji na Ukrainę wycofał się z prowadzenia negocjacji z rosyjskimi zawodnikami Unii Tarnów, których następnie Główna Komisja Sportu Żużlowego wykluczyła z udziału we współzawodnictwie w sportach motorowych. W następstwie tej decyzji, Grupa Azoty po ustaleniach z przedstawicielami Unii Tarnów zawrze dodatkowe umowy z Tero Aarnio oraz Stanisławem Burzą, który pełni rolę trenera klubu.

Grupa Azoty uzyskała również zgody korporacyjne niezbędne do podpisania umowy z Unią Tarnów, w ramach której wsparcie uzyskają także juniorzy Unii Tarnów – Piotr Świercz, Mateusz Gzyl oraz Patryk Zieliński. Zgodnie z zapisami umowy, w najbliższym sezonie Grupa Azoty będzie Głównym Partnerem klubu.

Nowe umowy z zawodnikami i juniorami żużlowej Unii, które podpisujemy to realizacja deklaracji Grupy Azoty S.A. w zakresie kontynuacji wsparcia tarnowskiego żużla. Wierzymy, że sezon 2022 przyniesie kibicom i sympatykom tarnowskiego speedwaya wielniezapomnianych emocji i pozytywnych wrażeń – powiedział Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

W imieniu własnym, zarządu klubu oraz wszystkich sympatyków tarnowskiego żużla pragnę serdecznie podziękować Zarządowi GrupAzoty S.A. za pozostanie na kolejny sezon z drużyną Unii Tarnów w roli Głównego Partnera. Jestem pewien, że wspólnie wypracowane porozumienie i model współpracy zapewni stabilność działalności klubu oraz rozwoju młodzieży i dyscypliny żużlowej w naszym mieście. Wierzę, że podpisując umowę z naszym wieloletnim Głównym Partnerem, podkreślamy rangę otwarcia nowego rozdziału pod hasłem #NowaUnia, gdzie nasze Jaskółki szybko wrócą do czołówki światowego żużla powiedział Daniel Bałut, Przewodniczący Rady Nadzorczej Unii Tarnów ŻSSA.

* * *

Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Ważnym filarem strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największy projekt to Polimery Police, realizowany przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność surowcową kraju.

W 2021 roku Grupa Azoty opublikowała strategię do 2030 roku, która stanowi plan konkretnych działań, napędzanych przez transformację klimatyczno-energetyczną Grupy Kapitałowej. Ogłoszona strategia stanowi odpowiedź Grupy na wymagania europejskiej polityki klimatycznej. Szczegółowe projekty z zakresu m.in. zielonej energii przemysłowej, ograniczenia emisyjności oraz dekarbonizacji opisane zostały w kluczowym projekcie „Zielone Azoty”.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST