Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Grupa Azoty nadal wspiera tarnowski żużel

23/02/2022 13:30:34
Redakcja

Grupa Azoty S.A. zawarła umowę z Markiem Cieślakiem – ekspertem i menedżerem żużlowym. To ważne wsparcie dla tarnowskiego żużla w zbliżającym się sezonie.

Pan Marek Cieślak jest równolegle związany umową z Unią Tarnów, gdzie będzie konsultantem odpowiedzialnym za prowadzenie treningów pierwszej drużyny, współpracę z trenerem w ramach prowadzenia drużyny juniorów, wybór zawodników do składu meczowego oraz prowadzenie drużyny w wybranych meczach ligowych.

Współpraca z Markiem Cieślakiem – długoletnim trenerem reprezentacji Polski na żużlu i byłym trenerem m.in. Unii Tarnów ŻSSA – będzie obejmować akcje promocyjno-reklamowe
z wykorzystaniem logo Grupy Azoty. Nazwa spółki będzie promowana przez Marka Cieślaka podczas wydarzeń, w których wystąpi w roli eksperta żużlowego w transmisjach i programach telewizyjnych.

– Grupa Azoty od wielu lat wspiera tarnowski żużel. Po ubiegłorocznym spadku do niższej ligi to wsparcie jest szczególnie ważne. Ponowne nawiązanie współpracy z trenerem Markiem Cieślakiem to jeden z filarów, na którym chcemy oprzeć wspieranie sukcesów zawodników tarnowskiego żużla. Wspólnie z klubem wypracowaliśmy rozwiązanie, które ma realną szansę odbudować mocną pozycję tarnowskiego żużla w polskim speedway mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Umowa pomiędzy Grupą Azoty, a Markiem Cieślakiem będzie obowiązywać w sezonie 2022.

– Współpraca z Grupą Azoty – która od wielu sezonów nieprzerwanie wspiera tarnowski żużel – to dla mnie ogromne wyróżnienie. Wierzę, że forma wsparcia tarnowskiego żużla, na jaką w tym sezonie zdecydowała się Grupa Azoty, przyniesie wymierne efekty dla Unii Tarnów. Dziesięć lat temu wspólnie zdobyliśmy tytuł Drużynowego Mistrza Polski, a później kolejne medale – klub ma bogatą tradycję. Przychodzę do Tarnowa, aby swoją wiedzą i doświadczeniem pomóc odbudować pozycję tarnowskiego żużla oraz systematycznie podnosić poziom sportowy i organizacyjny klubu – mówi Marek Cieślak.

Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Paprocki – Członek Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy Azoty S.A., Marek Cieślak, Tomasz Hinc – Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

* * *

Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Ważnym filarem strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największy projekt to Polimery Police, realizowany przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność surowcową kraju.

W 2021 roku Grupa Azoty opublikowała strategię do 2030 roku, która stanowi plan konkretnych działań, napędzanych przez transformację klimatyczno-energetyczną Grupy Kapitałowej. Ogłoszona strategia stanowi odpowiedź Grupy na wymagania europejskiej polityki klimatycznej. Szczegółowe projekty z zakresu m.in. zielonej energii przemysłowej, ograniczenia emisyjności oraz dekarbonizacji opisane zostały w kluczowym projekcie „Zielone Azoty”.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST