Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Grudniowa konferencja w fabryce Jawy (foto)

30/12/2014 11:33:25
Dawid Duda

W połowie grudnia w miejscowości Cesky Sternbeck odbyła się konferencja oraz wykład na temat nowinek technicznych Jawy, którą zorganizowali właściciele czeskiej fabryki.

W sympozjum uczestniczyli również przedstawiciele tarnowskiego klubu w osobach Mirosława Cierniaka oraz klubowego mechanika Sławomira Troniny. Obydwoje nie tylko brali udział w ciekawej prezentacji produktów Jawy, ale mieli również możliwość zwiedzenia fabryki w Divisovie. – Dzięki Zarządowi Klubu mogliśmy uczestniczyć w tym spotkaniu oraz poznać kilka nowinek technicznych jakie na nowy sezon wypuści czeska fabryka. Główne nowości będą związane z silnikami oraz z ramami na jakich startują zawodnicy. Podczas wyjazdu mogliśmy zobaczyć fabrykę oraz jak i gdzie powstają silniki, tłoki, korbowody oraz ramy żużlowe – relacjonuje Mirosław Cierniak.

DSC06292

Czeska fabryka ma zamiar w nowym sezonie wprowadzić na rynek kilka nowych silników. – Zapoznaliśmy się z nowymi karterami Jawy produkowanych do silników 500ccm, 250ccm jak również do nowoczesnego silnika dwu zaworowego opartego na nowej technologi 573ccm na potrzeby NSF. Jeśli chodzi o ten ostatni silnik jest to melodia przyszłości, aby na nim można było startować w oficjalnych zawodach. Testy wypadły jednak znakomicie, a dokonywał ich Sam Ermolenko na torze w Divisovie – opowiada wychowanek Jaskółek.

DSC06287

Ważnym odnotowania faktem jest to, że w 2015 roku planowane są zawody NSF w których zawodnicy startować będą tylko na silnikach o pojemności 573ccm. Cały dochód z tych imprez będzie przeznaczony dla byłych żużlowców, którzy zostali poszkodowani przez los i którzy mają ciężką sytuację materialną.DSC06295

W dniach 13-14 grudnia w sympozjum brali udział również przedstawiciele innych klubów m.in. z Gorzowa,Zielonej Góry, Rybnika, Ostrowa, Krakowa oraz Świętochłowic.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST