PGE Ekstraliga
Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Faworytem na pewno jesteśmy my” – Damian Dąbrowski

04/05 0:00:00
Redakcja

Wczoraj na torze przy ulicy Zbylitowskiej 3 odbył się trening, na którym kółka kręcił junior miejscowej drużyny – Damian Dąbrowski. 

Młody zawodnik tarnowskich Jaskółek jest zadowolony z treningu, choć jak sam przyznaje nie jest to jeszcze to, czego od siebie oczekuje. – Myślę, że trening był dobry w moim wykonaniu. Jednak jeszcze popełniam błędy i muszę nad nimi pracować żeby je wyeliminować.

Junior Grupy Azoty Unii Tarnów na brak sprzętu nie może narzekać. Przyznaje, że w tej kwestii zawsze może liczyć na pomoc Klubu. –Posiadam dwa motocykle z zeszłego sezonu oraz dwa silniki, którymi opiekuje się Pan Sławomir Tronina. Klub przed sezonem zakupił mi parę części, dzięki czemu mogłem ulepszyć sprzęt. Wiem, że gdyby się coś popsuło lub silnik wymagałby remontu to zawsze mogę liczyć na pomoc ze strony Klubu –mówi.

Podczas treningów, czy innych zawodów Damian otrzymuje cenne wskazówki ze strony trenerów i osób związanych z tarnowskim żużlem –Największy wpływ ma Pan Sławomir Tronina, stara się bym popełniał mniej błędów, ale przede wszystkim, żebym wiedział jak jest źle i starał się tego nie robić. Trener Marek Cieślak i Paweł Baran także pomagają i naprawdę można liczyć na ich pomoc i rady -przyznaje.

Podczas ostatniego treningu punktowanego w Lesznie tarnowski junior – Mateusz Borowicz doznał kontuzji, która spowodowała, że Mateusz musi zrobić sobie przerwę od startów. O miejsce drugiego juniora rywalizują między sobą przyjaciele: Damian Dąbrowski i Ernest Koza. Jednak jak przyznaje nam Damian, rywalizacja pomiędzy nimi jest tylko na torze. –Staram się na każdym treningu poprawiać swoją jazdę i doskonalić umiejętności. Z Ernestem rywalizujemy między sobą na torze, ale poza nim jesteśmy dalej przyjaciółmi -stwierdza.

Już dziś na torze w Mościcach, Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzy się z drużyną PGE Marmy Rzeszów. Damian jest spokojny o wynik sparingu i wierzy, że tarnowskie Jaskółki dadzą radę wygrać z podkarpackim teamem. – Faworytem na pewno jesteśmy my. Chociażby, dlatego, że jeździmy o ligę wyżej. Wszystko okaże się jednak dzisiaj -zakończył.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

saletrosanazoty-starttyskie

wesbudalcapone

wia-lanwamexszarkowiczsamrozkwitnad-stawkiemmrowkampgk-1megaellombardkrystankluzahektordunajecdetailkingdekercezarcarsprintbolarusarkanankopolagriaRigatoniZMTAdVIST.PLWEBVIST Agencja Interaktywna - projektowanie stronMATBUDKARMOTCINEMA 3DWELDINGGaleria TarnoviaTarnowska TV HDKLICH

rehamedica
budpolLottoToskana
Frukt
Extreme Hobby
Tarnów
ngine
mis-serwis-techniczny

Partnerzy medialni
eska
Sponsorzy rozgrywek
pge-ekstraliga
Wykonanie strony Internetowej z przez