Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

eWinner Pierwsza Liga Żużlowa ruszy w lipcu!

04/05/2020 19:06:12
Redakcja

Wszystko wskazuje na to, że sezon w eWinner 1. Lidze i 2. Lidze Żużlowej wystartuje. Działacze klubów podczas poniedziałkowych konsultacji z Główną Komisją Sportu Żużlowego przekazali, że są gotowi podjąć wyzwanie.

– Wszystkie kluby pierwszoligowe zadeklarowały chęć startów w tegorocznych rozgrywkach. Są gotowi podjąć wyzwanie. A to oznacza, że rozgrywki powinny ruszyć w terminach, które wcześniej komunikowaliśmy – mówi Zbigniew Fiałkowski wiceprzewodniczący GKSŻ. Dodajmy, że start eWinner 1. Ligi został zaplanowany na połowę lipca. Taki scenariusz zakłada, że sezon 2020 będzie składać się tylko z rundy zasadniczej.

Przedstawiciele GKSŻ pytali działaczy o kwestie finansowe. Sytuacja w klubach eWinner 1. Ligi jest na ten moment trudna. Działacze nie zamierzają się jednak poddawać. Wiedzą, że czeka ich trudna walka o domknięcie budżetów, ale wszystkie kluby chcą ją podjąć, bo na szali leży przyszłość całego polskiego żużla.

– Już teraz wiemy, że po drodze napotkamy z całą pewnością na wiele kolejnych problemów, ale powiedzieliśmy sobie wspólnie, że będziemy je krok po kroku rozwiązywać. Chcemy uratować te rozgrywki – podkreśla Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.

Dodajmy, że podobne stanowisko przedstawiły kluby 2. Ligi Żużlowej. W najniższej klasie rozgrywkowej sezon miałby ruszyć z początkiem sierpnia.

polskizuzel.pl


grupa-azotyUnia Tarnów od wielu lat wspierana jest przez największy koncern chemiczny w Polsce – Grupę Azoty. Główny Partner klubu Grupa Azoty zajmuje się m.in. produkcją nawozów mineralnych i wieloskładnikowych. Ponadto takie produkty jak kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają silną pozycję w sektorze chemicznym oraz zajmują swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST