Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Efektowne zwycięstwo Jaskółek w Grudziądzu!

17/05/2015 19:09:14
Redakcja

Unia Tarnów pokonała w wyjazdowym meczu MRGARDEN GKM Grudziądz 52:37! Najlepszym zawodnikiem Jaskółek był Martin Vaculik, który zdobył 11 punktów, a po 10 dołożyli Kenneth Bjerre, Leon Madsen i Artur Mroczka.

Niedzielne zawody od początku przebiegały pod dyktando tarnowian, którzy przyjechali z myślą o triumfie. Jaskółki rozpoczęły mecz od silnego uderzenia i podwójnego zwycięstwa, przywożąc za swoimi plecami Artema Lagutę, co przyjęto za swego rodzaju niespodziankę. Bardzo ważny był dla Unii wyścig juniorów. Niestety w pierwszej odsłonie Mike Trzensiok podciął na jednym z wiraży Arkadiusza Madeja, który wiózł ważny punkt. W powtórce już bez grudziądzanina zawodnik Jaskółek dotknął taśmy. Ostatecznie bieg wygrał Ernest Koza przed Marcinem Nowakiem.

Atomowym startem w trzeciej odsłonie meczu popisał się Krzysztof Buczkowski, który za swoimi plecami przywiózł szalejącego Janusza Kołodzieja i Leona Madsena. Wyścig zakończył się remisem i tarnowianie utrzymali przewagę, którą później systematycznie powiększali.

Niecodzienny przebieg miał bieg czwarty. Po starcie Jaskółki prowadziły podwójnie. O ile takiej postawy Martina Vaculika można było się spodziewać o tyle postawa Arkadiusza Madeja była sporym zaskoczeniem. Młodzieżowiec Unii przez dwa okrążenia dzielnie odpierał ataki Tomasza Golloba, ale na jednym z łuków pojechał zbyt blisko krawężnika i napędzony po szerokiej Kapitan GKMu łatwo go minął.

Po przerwie ważne biegowe zwycięstwo odniósł Artur Mroczka, ratując biegowy remis. W kolejnym para Madsen-Kołodziej przywiozła podwójne zwycięstwo pewnie wygrywając z Tomaszem Gollobem, który nie zagrażał naszej parze. W wyścigu siódmym pierwsze biegowe zwycięstwo odnieśli gospodarze. Bardzo szybkiego Martina Vaculika zdołał pokonać Daniel Jeleniewski, a GKM odrobił dwa oczka.

Po kolejnym równaniu i roszeniu toru obudził się Tomasz Gollob, który uporał się z Kennethem Bjerre i Arturem Mroczką. Kolejna gonitwa również zakończył się podziałem punktów. Po tym wyścigu wydawało się, że Robert Kempiński skorzysta z rezerwy taktycznej. Trener gospodarzy na taki manewr się jednak nie zdecydował, a trójkę przywiózł Martin Vaculik. Słowak w pierwszej odsłonie biegu upadł na tor po kontakcie z Krzysztofem Buczkowskim. Na szczęście skończyło się tylko na potłuczeniach.

Po przerwie kolejne dwa biegi kończyły się zwycięstwami tarnowian. Dzięki temu już po dwunastym biegu stało się jasne, że Jaskółki meczu już nie przegrają. Ciekawie było na starcie trzynastej gonitwy. W niej na starcie spotkali się liderzy obu ekip, a najlepszy okazał się ponownie Martin Vaculik. Nieco słabiej pojechał ciągle obolały Janusz Kołodziej.

W pierwszym z biegów nominowanych efektownie triumfował Artur Mroczka z Leonem Madsenem przypieczętowując meczowe zwycięstwo Unii Tarnów. Ostatni wyścig zakończył się zwycięstwem gospodarzy, ale nie mogło to już zmienić końcowego wyniku spotkania. Słabiej wypadł Martin Vaculik, który po przegranym starcie nie wywalczył punktów.

Po cennym zwycięstwie w Grudziądzu tarnowskie Jaskółki znajdują się w czołówce tabeli. Cała tarnowska drużyna pojechała bardzo dobrze, a co ważne punkty po walce dokładali również młodzieżowcy. Na uwagę zasługuje zwłaszcza fantastyczna jazda Artura Mroczki, który z zawodnika drugiej linii wyrasta na lidera drużyny. Bardzo dobrze spisali się Duńczycy do których w poprzednich spotkaniach można było mieć pretensje. Nieco słabiej pojechał Janusz Kołodziej, ale w swoich trzech pierwszych biegach spisywał się znakomicie. Martin Vaculik poza ostatnim startem był klasą samą dla siebie. Ważne, że w końcu punkty na wyjeździe dołożyli młodzieżowcy czego często w drużynie tarnowskiej brakowało.

W drużynie gospodarzy zabrakło lidera, który pociągnąłby wynik. Pretensji nie można mieć jedynie do Tomasza Golloba i Krzysztofa Buczkowskiego. Na pewno zawiódł Artem Laguta, który wywalczył zaledwie jeden punkt.

Za tydzień Unia Tarnów zmierzy się w kolejnym wyjazdowym pojedynku z Betard Spartą Wrocław.

Unia Tarnów – 52
1.
Kenneth Bjerre – 10 (3,0,2,3,2)
2.
Artur Mroczka – 10+2 (2*,3,1*,1,3)
3.
Leon Madsen – 10+3 (1*,3,1*,3,2*)
4.
Janusz Kołodziej – 6+1 (2,2*,2,0)
5.
Martin Vaculik – 11 (3,2,3,3,0)
6.
Ernest Koza – 4 (3,0,1)
7.
Arkadiusz Madej – 1 (t,1,0)

MRGARDEN GKM Grudziądz – 37
9.
Artiom Łaguta – 1 (0,1,0,-)
10.
Daniel Jeleniewski – 6 (t,3,3,0,-)
11.
Rafał Okoniewski – 6 (0,2,2,2,0)
12.
Krzysztof Buczkowski – 9+2 (3,1*,1*,2,1,1)
13.
Tomasz Gollob – 12+1 (2,1,3,2,1*,3)
14.
Mike Trzensiok – 0 (w,0,0)
15.
Marcin Nowak – 3 (1,2,0,0)

Bieg po biegu:
1.
Bjerre, Mroczka, Nowak, Łaguta (Jeleniewski – t) 1:5
2.
Koza, Nowak, Madej (t), Trzensiok (w) 2:3 (3:8)
3.
Buczkowski, Kołodziej, Madsen, Okoniewski 3:3 (6:11)
4.
Vaculik, Gollob, Madej, Nowak 2:4 (8:15)
5.
Mroczka, Okoniewski, Buczkowski, Bjerre 3:3 (11:18)
6.
Madsen, Kołodziej, Gollob, Trzensiok 1:5 (12:23)
7.
Jeleniewski, Vaculik, Łaguta, Koza 4:2 (16:25)
8.
Gollob, Bjerre, Mroczka, Nowak 3:3 (19:28)
9.
Jeleniewski, Kołodziej, Madsen, Łaguta 3:3 (22:31)
10.
Vaculik, Okoniewski, Buczkowski, Madej 3:3 (25:34)
11.
Madsen, Gollob, Mroczka, Jeleniewski 2:4 (27:38)
12.
Bjerre, Okoniewski, Koza, Trzensiok 2:4 (29:42)
13.
Vaculik, Buczkowski, Gollob, Kołodziej 3:3 (32:45)
14.
Mroczka, Madsen, Buczkowski, Okoniewski 1:5 (33:50)
15.
Gollob, Bjerre, Buczkowski, Vaculik 4:2 (37:52)

wyniki za SportoweFakty.pl

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST