Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Dzień Wszystkich Świętych

01/11/2021 9:21:53
Redakcja

Początkiem listopada podczas Dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego wspominamy naszych bliskich, którzy zakończyli już swoją drogę na ziemi. Warto w tych dniach wspomnieć również o ludziach związanych z tarnowskim sportem żużlowym. Zawodników i działaczy, którzy odeszli od nas już na zawsze.

Andrzej Tanaś senior – wieloletni zawodnik Unii Tarnów, a także trener drużyny z Mościc. Zmarł w maju 2019 w wieku 79 lat.

Tomasz Jędrzejak – zawodnik Unii Tarnów w sezonie 2010. Zmarł tragicznie 14 sierpnia 2018 roku. Był Indywidualnym Mistrzem Polski w sezonie 2012.

Krystian Rempała – zawodnik Unii Tarnów w sezonie 2016. Zmarł 28 maja 2016, sześć dni po dramatycznym wypadku podczas meczu ligowego w Rybniku.

Benedykt Bogdanowicz – jeden z pierwszych zawodników, którzy startowali z Jaskółką na plastronie. Odszedł 14 lutego 2012 roku.

Szczepan Bukowski – przez wiele związany z Unią Tarnów jako działacz sportowy oraz prezes Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej Unia Tarnów. Jeden z twórców złotej drużyny z lat 2004-2005. Członek Głównej Komisji Sportu Żużlowego, menedżer reprezentacji Polski. Odszedł 10 sierpnia 2007 roku.

Zygmunt Pytko – pierwszy tarnowski Indywidualny Mistrz Polski, całą swoją karierę spędził w Unii Tarnów. Odszedł 16 marca 1996 roku.

Albin Tomczyszyn – jeden z pierwszych zawodników oraz trener Jaskółek w latach 1958-1961 oraz 1972-1973.

Marian Curyło – wieloletni zawodnik Unii Tarnów. Odszedł w czerwcu 2002 roku w wieku 72 lat.

Stanisław Chorabik – wielokrotny reprezentant klubu z Tarnowa, a po zakończeniu kariery zawodniczej jego trener. Za swoją działalność został uhonorowany Dukatem Miasta Tarnowa. Odszedł 26 listopada 2010 roku.

Florian Kapała – jeden z najlepszych polskich zawodników w historii. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Z Unią Tarnów związany był jak trener zarówno pierwszej drużyny jak i szkółki żużlowej. Odszedł 19 listopada 2007 roku.

Ryszard Chrupek – zawodnik Unii Tarnów. Zginał tragicznie 6 maja 1979 roku w wyniku obrażeń odniesionych podczas treningu na torze w Tarnowie.

Janusz Kapustka – zawodnik Unii Tarnów, całą karierę spędził w klubie z Tarnowa. Odszedł 6 marca 2002 roku.

Andrzej Zając – żużlowiec Unii Tarnów w latach siedemdziesiątych. Zmarł w 2010 roku.

Stanisław Pacura – punkty dla Jaskółek zdobywał w latach 1965 – 1971. Zmarł w styczniu 2017 roku w wieku 73 lat.

Simon Wigg – Indywidualny Wicemistrz Świata, pięciokrotny Mistrz Świata w zawodach na długim torze. W lidze polskiej debiutował w barwach Unii Tarnów i szybko stał się ulubieńcem publiczności. Zmarł w wyniku ciężkiej choroby 15 listopada 2000 roku.

Stanisław Ochwat – wieloletni mechanik Unii Tarnów, którego pożegnaliśmy w wieku 58 lat w czerwcu 2019 roku.

Nie sposób wymienić wszystkich zmarłych związanych z tarnowskim sportem żużlowym, ale warto poświęcić w tych dniach kilka chwil i wspomnieć pamięcią zarówno tych, którzy byli związani z Unią Tarnów, jak również wielu osób, którzy poświęcili swoje życie dla dobra całej dyscypliny.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST