Na czwartym miejscu zakończyli młodzieżowcy Grupy Azoty Unii Tarnów start w VIII rundzie półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lesznie. Po osiem punktów dla Jaskółek wywalczyli Mateusz Cierniak i Patryk Rolnicki.
Triumfowały ex-aequo drużyny z Lublina i Gniezna. Podium uzupełnili gospodarze do których tarnowianie stracili zaledwie dwa oczka.
I-II. Speed Car Motor Lublin 22:
13. Emil Peroń (2,0,1,0) 3
14. Oskar Bober (3,3,3,0) 9
15. Wiktor Lampart (3,1,3,3) 10
I-II. Aforti Start Gniezno 22:
19. Norbert Krakowiak (1,1,2,3) 7
20. Maksymilian Bogdanowicz (2,D,3,2) 7
21. Damian Stalkowski (3,2,2,1) 8
28. Weronika Burlaga – NS
III. Fogo Unia Leszno 20:
1. Szymon Szlauderbach (3,3,-,1) 7
2. Wiktor Trofimow (2,2,2,-) 6
3. Kacper Pludra (0,3,3,1) 7
22. Krzysztof Sadurski (0,0) 0
IV. Grupa Azoty Unia Tarnów 18:
10. Mateusz Cierniak (2,2,3,1) 8
11. Dawid Knapik (0,-,-,-) 0
12. Patryk Rolnicki (1,3,1,3) 8
25. Dawid Rempała (W,0,2) 2
V. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 16:
4. Dominik Kossakowski (1,3,1,D) 5
5. Karol Żupiński (0,2,1,0) 3
6. Marcin Turowski (2,2,3,1) 8
VI. MRGARDEN GKM Grudziądz 15:
7. Dawid Wawrzyniak (3,1,3,1) 8
8. Damian Lotarski (1,2,1,2) 6
9. Denis Zieliński (0,1,0,0) 1
VII. Lokomotiv Daugavpils 13:
16. Artiom Trofimow (W,W,2,2) 4
17. Davis Kurmis (1,2,1,0) 4
18. Ernest Matjusonoks (T,3,0,2) 5
Bieg po biegu:
1. Szlauderbach, W. Trofimow, Kossakowski, Żupiński
2. Wawrzyniak, Cierniak, Lotarski, Knapik (D)
3. Bober, Peroń, Kurmis, A. Trofimow
4. Szlauderbach, Bogdanowicz, Krakowiak, Pludra
5. Kossakowski, Turowski, Wawrzyniak, Zieliński
6. Lampart, Cierniak, Rolnicki, Peroń
7. Stalkowski, Kurmis, Krakowiak, Matjusonoks (T)
8. Pludra, Lotarski, Zieliński, Sadurski
9. Rolnicki, Turowski, Kossakowski, Rempała (W)
10. Bober, Stalkowski, Lampart, Bogdanowicz (D)
11. Pludra, W. Trofimow, Kurmis, A. Trofimow (W)
12. Bober, Żupiński, Peroń, Kossakowski (D)
13. Matjusonoks, A. Trofimow, Lotarski, Zieliński
14. Bogdanowicz, Stalkowski, Rolnicki, Rempała
15. Lampart, Pludra, W. Trofimow, Bober
16. Turowski, A. Trofimow, Żupiński, Matjusonoks
17. Wawrzyniak, Krakowiak, Stalkowski, Zieliński
18. Cierniak, Rempała, Szlauderbach, Sadurski
19. Krakowiak, Bogdanowicz, Turowski, Żupiński
20. Lampart, Lotarski, Wawrzyniak, Peroń
21. Rolnicki, Matjusonoks, Cierniak, Kurmis
wyniki za: speedwaynews.pl