Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Daniel Kaczmarek: „Popełniam błędy, które nie powinny się zdarzyć”

21/08/2020 20:09:45
Redakcja

– Przemysław Frączek: Pod nieobecność Petera Ljunga Unia niestety przegrała mecz na własnym torze z Orłem Łódź. Czy Twoim zdaniem brak Szweda był jedynym powodem? Mimo wszystko zabrakło chyba kogoś, kto regularnie wygrywałby biegi?
– Daniel Kaczmarek: Byliśmy tego dnia słabszą drużyną. Brakowało nam kogoś kto zdecydowanie pociągnie ten wynik, a przeważnie takim zawodnikiem był Peter.

– PF: Kontuzja Petera okazała się szansą dla Ciebie, i mogłeś pojechać od pierwszego biegu. I ten początek był obiecujący, ale później brakowało u Ciebie prędkości. Jak ocenisz swój wynik indywidualny?
– DK: Słabo. Z tych dwóch biegów mogłem wyciągnąć zdecydowanie więcej. Wychodzi brak jazdy i odstawienie od składu. Treningi to nie to samo. Na treningach jeździmy samemu lub maksymalnie w dwóch. Chłopaki mają odjechane pół sezonu i ciężko mi teraz do nich podciągnąć. Na dodatek przez pandemię nie mogę potrenować na innych torach ani wziąć udziału w innych ligach lub turniejach.

– PF: Od samego początku sezonu cała drużyna Unii ma problemy na starcie. Mówiąc najprościej, to goście je przeważnie wygrywają, a wy musicie gonić. Z czego Twoim zdaniem to wynika?
– DK: Ciężko mi powiedzieć, bo nie miałem zbyt wielu szans, aby to sprawdzić. Wydaję mi się, że chyba nie jest tak źle, bo w Gnieźnie czy Gdańsku to nasza drużyna wygrywała starty.

– PF: W drużynie jest spora konkurencja. Sezon w pierwszym składzie zacząłeś Ty, potem jednak Twoje miejsce zajął Michał Gruchalski. W czym leży problem, że nie osiągasz w tym roku wyników takich jak sam też na pewno byś chciał?
– DK: Tak jak wspomniałem wcześniej, brakuje mi objeżdżenia i przez to popełniam głupie  błędy, które nie powinny się zdarzać. Ciężko też to teraz nadrobić w innych zawodach bo po prostu ich nie ma. Stawiam się na każdym treningu, jeżdżę tak długo jak to możliwe, aby wykorzystać te możliwości które mam.

– PF: Masz niewiele jazdy w lidze. Nie ma też zbyt wielu możliwości, żeby startować w innych zawodach. Ciężko jest utrzymać cały team w takiej sytuacji? Jak to u Ciebie wygląda?
– DK: Bardzo ciężko. Dziękuję moim sponsorom za to, że są ze mną w tych trudnych czasach.

– PF: Wiadomo już, że Peter Ljung nie wystartuje w Łodzi. Czy to będzie dla Ciebie kolejna szansa, żeby pokazać się z takiej strony jak choćby w minionym sezonie. Twoim zdaniem tydzień czasu jest wystarczający, żeby solidnie zapunktować w Łodzi?
– DK: Potrenowałem w te dni w które była taka możliwość. Mam nadzieję na przełamanie i chcę wykorzystać swoją szansę wywalczyć jak najlepszy wynik.

– PF: Dzięki za rozmowę. Trzymam kciuki, żebyś wrócił do wysokiej dyspozycji i udowodnił, że stać Cię w tym sporcie na wiele.
– DK: Dziękuję.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST