Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Dają z siebie wszystko i się nie oszczędzają!” – M.Cierniak

10/02/2015 11:22:22
Redakcja

Młodzieżowcy Unii Tarnów powoli kończą okres przygotowawczy przed nowym sezonem. Od ponad dwóch miesięcy wszyscy juniorzy oraz adepci szkółki żużlowej Jaskółek w pocie czoła trenują pod okiem Pawła BaranaMirosława Cierniaka.

Treningi ogólnorozwojowe rozpoczęliśmy standardowo na początku grudnia z zawodnikami młodzieżowymi jak również z adeptami szkółki żużlowej, w tym także tymi którzy wcześniej trenowali pod moim okiem w UKS Jaskółki. Zajęcia prowadzimy na sali gimnastycznej jak i w terenie. Nieustannie wprowadzamy innowacje do naszych ćwiczeń, tak aby nasi zawodnicy weszli w sezon startowy w bardzo dobrej kondycji i bez obaw przed każdym rywalem – komentuje Mirosław Cierniak.

Zarówno Paweł Baran jak i Mirosław Cierniak mają nadzieję, że ciężka praca jaką juniorzy wykonują w przerwie zimowej przyniesie pożądane efekty w trakcie sezonu. –Na sali gimnastycznej ćwiczymy siłę, wytrzymałość, szybkość oraz zwinność. Dodatkowo cały czas dokładamy nowe elementy. Jednym z nich jest dodatkowy trening na Lubince, gdzie ćwiczymy podbiegi pod górę z lekkim obciążeniem na zasadzie rywalizacji oraz treningi bokserskie. Wszystko to ma na celu zbudować nie tylko wytrzymałość i siłę u zawodnika, ale również charakter i pewność siebie, co jest niezwykle istotne. Niekiedy podczas treningu, gdy chłopcy kończą ostatnią serię podbiegu czy boksu to tak naprawdę walczą już sami ze sobą i ze swoimi słabościami, które muszą pokonać i to im się udaje – relacjonuje asystent trenera Jaskółek.

Po ciężkich treningach w najbliższych tygodniach zawodnicy mogą liczyć na nieco „wyrozumiałości” od trenerów. – Od grudnia do 9 lutego zawodnicy ćwiczyli według określonego planu natomiast w najbliższym tygodniu wprowadziliśmy sześciodniowy cykl, który będzie polegał w większości na grach zespołowych, ćwiczenia na basenie, w saunie oraz analizie materiałów wideo zzawodów żużlowych z ich udziałem jak również ich idoli na których się wzorują. Dzięki temu zawodnicy odzyskają świeżość organizmu przed kolejnym etapem przygotowań – powiedział Mirosław Cierniak.

Oprócz treningów ogólnorozwojowych niezwykle ważne jest również podejście do zawodnika. – W tych wszystkich treningach nasi zawodnicy dają z siebie wszystko. Naprawdę się nie oszczędzają! Dużo z nimi rozmawiamy na temat nadchodzącego sezonu i mają świadomość tego, że otwiera się przed nimi wielka szansa na zaistnienie w tym sezonie na ekstraligowych torach.Wszyscy są naprawdę bardzo zmotywowani i zdeterminowani, aby wykorzystać i odwdzięczyć się zarządowi klubu za stworzenie doskonałych warunków do rozwoju swoich karier jak i sponsorom oraz cieszyć swoją dobrą jazdąKibiców Unii. Jednak wiele zależy od nich samych, ponieważ pod względem kondycyjnym i mentalnym będą przygotowani na 100% – zapewnia.

W poprzednich sezonach zawodnicy Unii Tarnów wyjeżdżali na kilkudniowe obozy treningowe. Wbrew wcześniejszym zapowiedzią w tym roku taki obóz również będzie zorganizowany. – Planowany jest wyjazd integracyjno-treningowy w Pieniny na kilka dni gdzie, krótko przed sezonem ”doładujemy akumulatory”. Po powrocie chcemy zorganizować spotkanie z psychologiem sportowym i na tym zakończymy etap przygotowań ogólnorozwojowych – zapowiada Mirosław Cierniak.

W nowym sezonie czeka nas kilka nowości technicznych z których najważniejszą jest z pewnością powrót przelotowych tłumików o które większość zawodników walczyła od kilku sezonów. W tym aspekcie tarnowianie na pewno nie pozostaną w tyle. – Wszyscy zawodnicy na kontraktach amatorskich, jak również świeżo upieczeni zawodowcy (Ernest Koza i Damian Dąbrowski) oraz adepci szkółki żużlowej mają do dyspozycji mechanika klubowego z wielkim doświadczeniem Sławomira Troninę. Pan Sławek już od czasu kiedy zostały zatwierdzone nowe tłumiki na sezon 2015 testuje je na swojej hamowni i szuka optymalnych ustawień dla silników na jakich będą startować tarnowscy zawodnicy. Tak więc sprzęt będzie przygotowany optymalnie do sezonu – mówi.

Opiekun tarnowskich młodzieżowców chwali podejście do sezonu Ernesta Kozy.Ernest, który jest wychowankiem Pawła Barana idzie naprawdę w dobrą stronę. Bardzo mocno pracuje z nami nad swoja kondycją. Dodatkowo w Jego teamie pojawił się dobry duch i mechanik – Kamil Lewandowski, który będzie czuwał nad przygotowaniem Jego motocykli, a jak wiadomo Ernest będzie ważnym ogniwem w naszym zespole – zakończył pełen optymizmu Mirosław Cierniak.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST