Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Czegoś takiego nie widziałem – wywiad z Markiem Cieślakiem

31/03/2013 0:00:00
Redakcja

Tak długiej zimy, która uniemożliwiłaby rozpoczęcie sezonu żużlowego nie pamiętają nawet ludzie najdłużej związani z tym sportem. Do grona tych osób można z całą pewnością zaliczyć Marka Cieślaka, który nie kryje, że nie przypomina sobie podobnej sytuacji.

– Takiej sytuacji nie było w Polskim żużlu chyba nigdy – nie pamiętają jej nawet ludzie, którzy tkwią przy tym sporcie prawie pół wieku. Oto co w rozmowie z SportoweFakty.pl powiedział szkoleniowiec JaskółekMarek Cieślak.

Niedługo będę obchodził 50-lecie w sporcie żużlowy i muszę przyznać, że czegoś takiego nie widziałem. Nie przypominam sobie, by o tej porze roku były takie mrozy i leżało tyle śniegu. Owszem, pojedyncze mecze były przekładane przez deszcz, ale nie przez mróz całe kolejki ligowe. Zresztą patrzę przez okno i widzę nadal sporo śniegu. Cały czas wożę także narty w samochodzie – powiedział dla SportoweFakty.pl Marek Cieślak.

W niektórych klubach treningi na torze odbywają się o bardzo wczesnych godzinach porannych. Zdaniem Marka Cieślaka takie rozwiązanie nie ma sensu. – Rozumiem, że inaczej nie można trenować, ale ja osobiście nie pozwoliłbym moim zawodnikom wyjechać o 7 rano na trening. Pod względem szkoleniowym taka jazda nie ma kompletnie sensu. Zero efektu, a zawodnicy mogą jedynie przeziębić się i być wyłączeni z jazdy na kolejne dwa tygodnie – uważa Cieślak.

W kuluarach mówi się, że druga runda Enea Ekstraligi zostanie odwołana. Być może inauguracja ligi odbędzie się dopiero 14 kwietnia. – Rozmawiałem z prezesem Wojciechem Stępniewskim, który pytał mnie m.in. o stan toru w Tarnowie. Przekazałem mu, że jeśli pogoda nie zmieni się w najbliższych dniach, to nie ma szans na niedzielne zawody. I to nie może być zmiana delikatna, ale drastyczne ocieplenie, bo inaczej to nic nie da – wyjaśnia Marek Cieślak.

Według trenera Jaskółek w razie braku poprawy pogody start ligi powinien być opóźniony nawet o 2-3 kolejki. Jego zdaniem zdrowie zawodników jest najważniejsze. – Sezon jest długi. Nawet jak będzie trzeba przełożyć 2-3 kolejki, to lepiej to zrobić i jeździć później w normalnych warunkach niż coś na siłę zaczynać i narażać chłopaków na kontuzje. Jak nie pojedziemy kilku sparingów, to w lidze od początku będzie młócka i posypią się kontuzje. Prezes Ekstraligi podzielił moje zdanie i mówił, że również nie ma co startować na siłę, tylko rozsądnie podejść do obecnej sytuacji – dodaje Cieślak.

Długa zima ma jednak swoje pozytywne aspekty. Trener Drużynowych Mistrzów Polski po raz pierwszy od wielu lat może spędzić święta w domu. – Spędzam pierwszą od wielu lat Wielkanoc w domu, spokojnie z rodziną.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST