Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Chciałbym przypomnieć tutaj swoje nazwisko” – Piotr Świderski

06/01/2016 11:35:05
Redakcja

We wtorek kontrakt z tarnowską Unią podpisał Piotr Świderski. Tym samym dla Świdra jest to powrót do Tarnowa po kilku latach przerwy, kiedy to z powodzeniem zdobywał punkty dla Jaskółek w 2009 roku.

Tarnowianie długo prowadzili rozmowy z Arturem Mroczką, z którym ostatecznie nie udało się dojść do porozumienia. Ostatecznie wybór padł na Piotra Świderskiego, który nie ukrywa, że pomimo nie najlepszego sezonu nie chciał startować na zapleczu Ekstraligi, a wspomnienia z Tarnowa są dla niego bardzo pozytywne. – Chciałem utrzymać poziom ekstraligowy. Szukałem klubu ekstraligowego po odejściu z Gorzowa. Padło na Tarnów. Cieszę się bardzo, bo jest to mój powrót do tego klubu. W pamięci wspomnienia tarnowskie są bardzo miłe, bo sezon 2009 był dla mnie bardzo udany. Same pozytywne wspomnienia i cieszę, że mogę być częścią tej drużyny w nowym sezonie – powiedział nowy zawodnik w drużynie Pawła Barana.

Jak podkreśla Piotr Świderski Jego głównym celem jest powrót do dyspozycji sprzed paru sezonów, kiedy to był jednym z wyróżniających się żużlowców na polskich torach. W Tarnowie ma mu pomóc w tym większa częstotliwość startów. – Cel jest jeden – wrócić do dyspozycji, którą prezentowałem kilka lat temu. Chciałbym więcej startować, bo tego ostatnio brakowało. W Tarnowie będę miał większy spokój, będziemy skupiać się na walce z przeciwnikiem a nie walce o skład. To też do mnie przemówiło i było jednym z aspektów dlaczego jestem tutaj – zakomunikował.

Skład Unii Tarnów na ten moment został zamknięty. Piotr Świderski nie chce oceniać siły rażenia Jaskółek, zaznacza jednak, że jeśli sezon uda przejechać się bez kontuzji wynik powinien być dobry. – Nie jestem z tych, którzy oceniają siłę zespołu zimą, czy na papierze. Jestem daleki od tego, ale życzyłbym sobie, Kibicom i Zarządowi, żebyśmy przejechali ten sezon w sportowej walce bez kontuzji. Wtedy myślę, że wynik będzie dobry, bo najgorzej jest gdy skład trzeba „sztukować”, czy nie wszyscy są w pełni sił. Wtedy jest trudno o dobry wynik. – zauważył.

Zawodnik do nowego sezonu rozpoczął przygotowania już w listopadzie. – Fizycznie przygotowuję się od połowy listopada. Sprzętowo także już coś się dzieje. Czekamy na początek sezonu i pierwsze testy na torze. Jestem pełen optymizmu – mówi.

Piotr Świderski ma zamiar poczynić konkretne inwestycje sprzętowe, ale stawia na jakość. – Nie ilość tego sprzętu, a jakość. Czasami lepiej jest mieć 2-3 silniki, aby odjechać super sezon. Dlatego też stawiam na jakość, a nie ilość sprzętu w mojej „stajni” i wtedy będę mógł dobrze punktować – zdradził.

Oprócz startów w Polsce Świder planuje starty w Dani. Jest także na dobrej drodze, aby podpisać kontrakt na Wyspach. – Podpisałem już kontrakt w Danii. Prawdopodobnie podpiszę też kontrakt w Anglii i zobaczymy jak to będzie. Cieszę się, że będę mógł tam jeździć, bo to znacząco pomaga w przygotowaniach do sezonu – powiedział.

Zawodnik w nowym sezonie chciałby również zaistnieć na arenie międzynarodowej. – Generalnie jestem zawodnikiem ambitnym i chciałoby się dużo, ale zobaczymy jak to będzie indywidualnie w nowym sezonie. Trudno teraz mówić co uda się wywalczyć, bo czasem jeden nieudany bieg może wszystko zniweczyć, ale będę chciał osiągnąć jak najwięcej. Czy w to w Mistrzostwach Polski czy Mistrzostwa Europy to będę chciał osiągnąć jak najwięcej – podkreślił.

Na koniec Piotr Świderski skierował kilka słów do Kibiców w Tarnowie. – Chciałbym przywitać wszystkich Kibiców w Tarnowie. Po kilku latach przerwy chciałbym przypomnieć tutaj swoje nazwisko. Bardzo dobrze wspominam klub i Kibiców więc z chęcią będę tutaj startował. Już nie mogę się doczekać sezonu i pierwszych kółek na torze. Do zobaczenia! – zakończył.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST