Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Atmosfera była cudowna” – Jacob Thorssell

25/09/2014 0:00:00
Redakcja

Jacob Thorssell zaliczył dziś pod nieobecność Grega Hancocka swój debiut podczas ligowego meczu Grupy Azoty Unii Tarnów z Fogo Unią Leszno. Szwed nie zdobył żadnego punktu. Miał jednak sporo pecha, a swoją postawą już zaskarbił sobie sympatię wielu kibiców. Jak przyznaje zdziwiła go nieco decyzja trenera, który po 2 biegach postanowił zastępować go innymi zawodnikami – cóż, nie ma za bardzo o czym mówić. Defekt w pierwszym biegu. Drugi start mi nie wyszedł i zostałem zmieniony. Trochę tego nie rozumiem. Dodatkowo Janusz Kołodziej zmagał się z kontuzją. Tak to już jest, że czasem masz dobry dzień a czasem zły. My dziś mieliśmy ten gorszy – powiedział po meczu Jacob.

Wielu zawodników nawet mimo wielu treningów nie może dopasować się do tarnowskiego toru. Jacob przyznaje, że nasz owal jest specyficzny i wymagający, ale jazda na nim podobała mu się – podoba mi się ten tor. Jest co prawda trudny i specyficzny. Każdy mówił przed meczem, że dziś było bardziej ślisko niż zazwyczaj. To ułatwiło sprawę gościom, ponieważ oni co prawda przyjechali tu bez treningu, jednak kiedy jesteś u siebie, a tor jest inny to jest spory problem. Mimo to ten tor mi się podobał – przyznał nasz nowy zawodnik.

Jacob był pod wrażeniem całej otoczki meczu. Mimo iż na stadionie było wiele wolnych miejsc Thorssell był podekscytowany atmosferą – żużel w Polsce to zupełnie inny świat. Wszystko było dla mnie nowe. Kiedy wyjechałem do pierwszego biegu i zobaczyłem tylu Kibiców, pomyślałem sobie, „kurde, naprawdę tu jestem”. Atmosfera była cudowna, dlatego bardzo chciałem przeprosić wszystkich kibiców. Miałem trochę pecha, to się niestety zdarza, to jest żużel – przyznał wyraźnie zafascynowany Jacob Thorssell.

Swoją jazdą pokazał, że może z powodzeniem ścigać się na polskich torach. Nie jest jednak pewien co przyniesie przyszłość, a póki co jest zawodnikiem Jaskółekoczywiście, chciałbym jeździć w Polsce. Teraz jeżdżę dla Grupy Azoty Unii Tarnów, a w przyszłym sezonie zobaczymy, na razie nie wiem jak to będzie – zakończył krótko.

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST