Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Artur Mroczka: „Nowe rozdanie, nowe przemyślenia, nowe wyzwania”

23/06/2020 11:19:19
Redakcja

– Przemysław Frączek: Cześć Artur. Dobrze Cię słyszeć po tak długiej przerwie. Wytrzymujesz jeszcze jakoś bez żużla?
– Artur Mroczka: Jest kilka rzeczy, bez których nie mogę  wytrzymać. Żużel jedną z nich, tak to prawda.

– PF: U Ciebie ten głód pewnie jest jeszcze większy niż u innych. Straciłeś przecież większą cześć poprzedniego sezonu, teraz sytuacja z pandemią. Zapału chyba w takim razie nie zabraknie?
– AM: U mnie głód jazdy na żużlu  jest zawsze, nawet tuż po zawodach, kiedy chciałbym pojechać kolejne wyścigi, ale w lidze jest ich tylko pięć (śmiech) . Nie pierwszy raz straciłem sezon i ta sytuacja  nie była dla mnie nowością.

– PF: Jeśli jesteśmy już przy zeszłym sezonie powiedz czy ręce są już w 100% gotowe do wysiłku?
– AM: Stanisław i Matylda (dzieci Artura – dop. red.) to dwoje moich najlepszych rehabilitantów.  Dają  mi codziennie wycisk, no i oczywiście nie oszczędzają tych rąk. Fikołki, zakrętasy w jeziorze, także ręce są eksploatowane na full.

– PF: Cały sport, w tym także oczywiście ten żużlowy został dotknięty przez kryzys. W obliczu tego wszystkiego każda złotówka od sponsorów jest chyba podwójnie cenna?
– AM: Tak, oczywiście. Dziękuję bardzo Głównemu Partnerowi Grupie Azoty za wsparcie w tym ciężkim czasie. Ale chciałbym też podziękować za wspólne ostatnie lata, które były istną karuzelą dla drużyny tarnowskiej, przy maksymalnej dawce pozytywnych emocji. Chciałbym jak najszybciej wrócić do Ekstraligi, najlepiej z Unią Tarnów. Nie mógłbym też w tym miejscu zapomnieć o moim człowieku, który jest ze  mną niemalże od początku kariery. To Pan Mariusz Czmut. Bardzo dziękuję, że zawsze mogę na Ciebie liczyć.  Z Tobą osiągałem moje najlepsze sportowe wyniki i mam nadzieję że razem osiągniemy jeszcze wiele.

– PF: Drużyna Jaskółek nie przeszła jakiejś gruntownej przebudowy. Za Wiktora Kułakowa pojawił się Michał Gruchalski. Do tego doszedł Kim Nilsson. W poprzednim sezonie niewielu widziało was w fazie play-off, a jednak się udało. Czy Twoim zdaniem miejsce w czołowej czwórce jest realne do wywalczenia?
– AM: Oczywiście jako drużyna jesteśmy nastawieni na walkę o jak najlepszy wynik, co wróży nie lada emocje. Każdy wie, że w Jaskółczym Gnieździe ciężko jest wygrać z nami, a to powoduje, że jesteśmy mocni. Wyjazd do przeciwnika zawsze budzi emocje i daje wiarę w zwycięstwo. Jaskółki latają wysoko.

– PF: Najbliższy sezon będzie z pewnością zupełnie inny niż poprzednie. Powiedz, czy jeśli pojawiłaby się możliwość jazdy w zagranicznych ligach, to rozważysz takową, czy dalej skupiasz się na zawodach w naszym kraju?
– AM:  To nowe rozdanie! Nowe przemyślenia,  nowe wyzwania. Na pierwszym miejscu Unia Tarnów, ale, już mogę powiedzieć, że jeżeli wszystko się uda, to będziecie mogli w tym sezonie obserwować moje występy w szwedzkiej Elitserien. Kolejny krok to mocno zaznaczyć swoją obecność w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Chciałbym też wrócić do Anglii, która jest dla mnie stworzona. Ciężkie, techniczne tory, na których czuję się jak przysłowiowa  ryba w wodzie.  Stamtąd też pochodzi mój przydomek „King Affa”.

– PF: Brzmi bardzo ambitnie. Jakiego Artura Mroczkę zobaczymy od lipca: spokojnego i rozważnego, czy walczącego o każdy centymetr i nieco „szalonego”?
– AM: Waleczność i nieustępliwość to moje znaki rozpoznawcze. No i start. W tym roku będzie rakieta na starcie!

– PF: Dzięki za miłą rozmowę. Do zobaczenia niedługo.
– AM: Dziękuję. Życzę kibicom niezapomnianych wrażeń, a sobie i kolegom z toru jazdy bez kontuzji. Zielone światło zapalone: START!!!  Ze sportowym pozdrowieniem Artur Mroczka.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST